Jump to content
Българският форум за музиканти

С какво впечатлява един певец?


CorvusCorax

Recommended Posts

Чудех се... Кое е нещото, което кара хората да харесват много даден певец, кое е това в певеца, което впечатлява хората. Имам предвид не толкова визията и цялостния продукт, а чисто във вокално отношение. Предполагам че всеки ще отговори по различен начин коя е причината да си пуска няколко пъти поред някоя песен, само за да се наслуша на вокали... Но кажете личното си мнение - кое ви впечатлява. А също и кое във вашето пеене трябва да бъде това, което ще подейства така на хората. Давайте конкретни примери, но нека не забравяме правото на личен вкус, правото на всеки да харесва нещо различно от това, което харесват другите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз се впечатлявам от вокали, които успяват да контролират гласовете си до съвършенство /много често, дори световни светила изпускат от контрол гласеца и става мазало/. Също така харесвам хора, които пеят прибрано /то вярно че е въпрос и на стил, ама някой като почне да се лензи като жаба - ужас/. Също така за мен може би най-важното е да усетя, че певеца си вярва, т.е. нахъсено и енергично пеене, а не вяло и умряло. И тъй като нямам кой знае какъв глас лично аз на това залагам - като пея просто гледам да се отдавам на 100% и го правя със страшен кеф. Никога не пея ако нямам желание за това. :hooray: Но напоследък ми става доста трудно, защото едновременно с това свиря и на китара, а освен това намесвам примерно в една песен различни техники и просто май скоро време ще си търся отделен певец :(

Примери:

Дразнещ тембър, изпускане от контрол, лензене - Ла Бри, Анди Дерис /в известна степен/

Напротив - чудесен контрол, мощ, страхотно присъствие и магнетизъм - Ръсел Алън, Мат Барлоу

Добре в студио но зле на концерт: Един тон хеви метал певачи - Соната Арктика, Хамърфол и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоръл Дейн обаче също лигави на живо :thumbs_up:

 

Мен най-вече импровизацията и новаторството във вокалната линия и тембъра ме грабват, диапазона също може да ме впечатли, но не винаги. Женски вокали доста рядко ми грабват ухото, освен ако не са по-лирични тип Нора Джоунс, Джони Митчъл, Бет Гибънс (Portishead) и тн. 99% от хеви/пауър метъл певците са ми супер скучни и не мога да ги дишам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един певец ме впчатлява ПРЕДИ ВСИЧКО с тембъра си: като бях малък просто онемявах като си пунех Кридънс, Цепелин, Назарет, Пинк Флойд, Куийн...

 

Като юноша идивявах на Саундгардън, Пърл Джем... Чейнс, особено Стоун Темпъл.

 

И разбира се Енчант и Симфъни Х!

 

Други също има... да не забавям Ерик Адамс, който просто е ГИГАНТ !!!

 

Орлин Горанов също като малък се кефех да си го пея. Васко също разбира се... Кеца де!

Георги Станчев... ми те това са тембри.

 

От сегашните само Любо от ТЕ е характерен с хрипчето си, а и пее много добре, което го изстрелва над осаналите!

Явор Кирин също е изключителен тембър и дори има логопедичен дефект... между другото както и Любо!

 

Различни са, това ги прави интересни. В известен смисъл и Графчето е така, стига да не прави песнички-простотии.

Баладите му са СТРАШНО ДОБРИ !!!

 

Характерни за мен тембри още: Сами Хагард, Гари Чероун, този египтянина Чеб Мами със Стинг дето пее

(УНИКАЛЕН ТЕМБЪР и ГЛАС)...

 

Говоря само за мъжете де!!! Жените да не се сърдят.

 

Тембъра е важен, другото се учи, дето се вика... и това "отвътре", тръпкатаи характера са МНОГО ВАЖНИ !!!

 

Айде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоръл Дейн обаче също лигави на живо :lol:

Вярно е. Чичко Уоръл на живо е ужасен садист. :thumbs_up:

Друг особено "квакащ" на живо е Мъстейн.

Много ми харесваха до преди около 10 години Анселмо /страхотна мощ/ и Ерик Адамс /уникален тембър, невероятен диапазон/. Жалко, че и двамата загубиха гласовете си.

За женските гласове мога да кажа, че в метъл музиката например хич не ми пасват. Но пък някои поп и рок мацки цепят мрака :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето три групи, чиито вокалистки ЦЕПЯТ СВЕТЛИНАТА. И трите можете да ги намерите в myspace.com

 

Estrum

 

MyPollux

 

Eths

 

 

Диви момичета просто!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен Лично ме впечатлява когато един певец чувства песента която пее и дава всичко от себе си.Също така певци с мощни и високи гласове като например - Robert Plant(LED ZEPPELIN), Roni James Dio(Black Sabbath)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Як стил :punk_guitar: ...дори обхвата (?) на певеца да е 3 тона и половина...

респективно всичките хард н'хеви оперни опуси са ми скучни колкото соло на И.Малмстийн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес цял следобед на работа съм надул Цепелин в слушалките... В момента "No Quarter" - ей такъв вокал ме впечатлява ! То всъщност при Цепелин колкото и да се трудиш по въпроса, невпечатляващо нещо не можеш да откриеш :)

 

А иначе стоунър колегата го е формулирал най-точно, кратко и ясно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни такива певци, които, като ги слушам и имам чуството, че си играят с гласовете си. Създават усещане, че да пееш е толкова простичко. Правят, каквото си поискат. Това ме впечатлява. Примерчета: Фреди (колко изтъркано) и една мацка или пич - не знам, който/която пее оригинала на I'm feeling good. (Между другото - няма да се разсърдя, ако някой ми даде инфо по въпроса за самоличността на изпълнителя). Има и още, но в момента тези ми изникват в главата.

Гилън и неговото поколение са много добри певци (не че в наши дни няма), но ако хванете един лаик и му зададете този въпрос, той веднага ще ви каже, че те са върха. Защо? Ами, защото дори лаик ще усети, че това, което пеят е трудно. Дали ще каже така, обаче, за I'm Feeling Good или Radio Ga Ga? Та идеята беше - впечатляват ме певци, които не впечатляват лаици :whistle:

Пак между другото, ако искате да направите съпоставка между песен изпята от добър певец и песен изпята от гении, чуйте вариантите на Too Much Love Will Kill You изпяти от Брайън Мей и Фреди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля , че най-великото пеене е това, което говори.Това , което може да бъде и да води диалог със слушателя.Т.е.това е искрено пеене на песни, на мелодии ,които чувстваш с цялата си същност.За мен не е толкова важно, колко си техничен, колко си учил или ходил на уроци...аз съм ходила години наред и след всичкото това време осъзнах, че за да можеш да пееш, трябва да можеш да изразиш себе си идушата си , но чрез глас и то така, че да те разберат.

Има много такива музиканти:

Vaya Con Dios

Tina Turner

Staind

Dinah Washinghton

Sarah Vaughnam

Nina Simone

.... много са и всички те за мен са велики! :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля , че най-великото пеене е това, което говори.Това , което може да бъде и да води диалог със слушателя.Т.е.това е искрено пеене на песни, на мелодии ,които чувстваш с цялата си същност.За мен не е толкова важно, колко си техничен, колко си учил или ходил на уроци...аз съм ходила години наред и след всичкото това време осъзнах, че за да можеш да пееш, трябва да можеш да изразиш себе си идушата си , но чрез глас и то така, че да те разберат.

Има много такива музиканти:

Vaya Con Dios

Tina Turner

Staind

Dinah Washinghton

Sarah Vaughnam

Nina Simone

.... много са и всички те за мен са велики! :)

Да ако става въпрос за впечатляване с вокални средства това изчерпва темата

 

Напоследък обаче такива неща са голяма рядкост повечето акцентират на други места

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се на първо място са гласовите данни,след това визия,държанието на сцена и така нататъка :)Аз лично обожавам Фреди Меркюри...Уникален ненадминат глас,добра визия,и на сцената може и най-тъжния човек да развесели :Р Това е моето мнение по въпроса :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.