Jump to content
Българският форум за музиканти

Заплащане за свирене в клуб


Recommended Posts

Преди 1-2 години сме взимали по 80-100 лева на 4овек от клубовете ама свирихме кавъри с една група-горе долу известна тогава и името на групата работеше за нас. Сега чикии не ни се свирят, искаме да свирим наша авторска музика в клубове с хубав звук и сцена и за това сега не свирим никаде и не зимаме нищо :D - то просто няма такива клубове, и да има искат кавъри. :green:

Един от проблемите в бг е че обикновено клубове се държат от хора , които нищо не разбират от музика и изкуство и дори не знаят как се прави клуб сцена звук и.т.н. Но само това ако беше....има още хиляди причини тука да няма свестни места за свирене. :happy:

Някой се изказа, че само се оплакваме и не свирим в бг, ама не е верно - свирим и то доста яко - имаме зверски групи тука, но просто нямат поле за изява :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 258
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...."аве вий елата да свирете, пък пиенето от нас" или "по 20 кинта на човек и плащаме пътя" ....

Не искам да звуча прекалено затормозяващо,но това да ти предлагат по 20 лв. на калпак + пътни е да не казвам прилично,то поне похвално. До скоро притова известни метъл банди кръстостваха Б-я на собствени разноски и преспивания по пейките само и само да свирят пред публика.И аз съм бил част от тях и ми е било удоволствие да го правя заради самата музика.Имам поне 10 години стаж в БГ метъл ундърграунада,свирил съм на поне 40-50 концерта и фестивала и мога да ти кажа съвсем отговорно, че няма и и 5 пъти когато сме получавали по 20 лв. на човек и са ни плащали пътните и спането.

Ако заплащането ти е по-важно от самото свирене са захвани с нещо друго или стани професионален музикант, но да се плакнеш тука за 20 лв. не върви...Или ти е много високо мнението за трб самия или само ти осъзнаваш колко неоценен талант си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1-2 години сме взимали по 80-100 лева на 4овек от клубовете ама свирихме кавъри с една група-горе долу известна тогава и името на групата работеше за нас. Сега чикии не ни се свирят, искаме да свирим наша авторска музика в клубове с хубав звук и сцена и за това сега не свирим никаде и не зимаме нищо :) - то просто няма такива клубове, и да има искат кавъри. :green:

Един от проблемите в бг е че обикновено клубове се държат от хора , които нищо не разбират от музика и изкуство и дори не знаят как се прави клуб сцена звук и.т.н. Но само това ако беше....има още хиляди причини тука да няма свестни места за свирене. :headbang:

Някой се изказа, че само се оплакваме и не свирим в бг, ама не е верно - свирим и то доста яко - имаме зверски групи тука, но просто нямат поле за изява B)

много добре те разбирам...и знам кой се изказа че проблема бил в това че не работим достатъчно в българия та виж ли да се създаде музикален бизнес....аз да ти кажа тази няма да стне,освен ако по някакво чудо поп-фолка не спре....то сега повечето от певиците на Пайнер правят по минимум 800лв на участие и имат по 20 участия месечно...за какво говорим!!! за мен музиката е скъпо нещо ,всеки знае колко ми струва постояно да се информира и да изпробва нови инструменти а отделно да купува всичко това което му трябва за инструмента,записи и т.н

това тук не е профисионална работа..това е от нищо- нещо и даже имаме музиканти и групи които са постигнали страшно много ...но какво им е коствало те си знаят...та това е ...аз поне вече не храня никакви надежди за тук .... :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Какво значи достатъчно? Защото след като желания резултат не е налице явно и не е работено достатъчно за него. Всичко зависи от отношението ви към музиката, ако се отнасяте по-комерсиално към нещата ще имате и повече успех ...опа успех ли казах, това за мен не е успех, но ако мерим нещата в пари вероятно е. Ако цел в музикантството ви е да взимате по 100 лева на човек проучете какво се търси или манипулирайте хората за да търсят вашето, направете дуо със Стойка от Биг Брадър, не знам :). Ако искате хем да взимате пари хем да не свирите 'чикии' - пак си има начините, но са нужни жертви и и железни нерви. Machine Head и още доста други се занимават дори с незаконни дейности, за да постигнат, това което искат. Не, не казвам, че това е правилния път, но докато си чешаме пръстите по форумите хората изкарват парите, които са им нужни, за да се занимават професионално с музика. Вложете пари в добър демо запис със стойностна и възприемчива музика, запишете свестен клип и ще видите как клубовете ще се пълнят. За да получиш, трябва да дадеш.

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вложете пари в добър демо запис със стойностна и възприемчива музика, запишете свестен клип и ще видите как клубовете ще се пълнят. За да получиш, трябва да дадеш.

:) Това за БГ клубовете не важи!

Работата е Тотално Сгелпена тука!

Не си правете илюзии!

Каквото и да правите,още дълги години ще е същото положение!

Има основни принципи и механизми на Музикалния бизнес, които в БГ не работят !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се преди някоя и друга година в БГ, покрай Инсмут, в О!Шипка, а преди това и в Пънч, свириха едни много яки унгарци - SUPERBUTT.

 

Това, което ме зарадва в тази хора, (освен че бяха адски свестни и тотално запалваха хората около себе си с поведение и с отдаденост на нещата, които правят) беше и задължителната за една банда форма на мърчандайзинг - на бара имаше техен човек, който продаваше тениски, СД-та и значки на бандата. Нищо чак толкова оригинално, но веднага ти дава това, което би поискал, когато харесаш дадена група - кеф ти музиката им, кеф ти проява на фенщина под формата на артикули с името на групата. Имам си такава тениска и още си я нося понякога :).

 

Нашите банди почти не правят подобни неща, много рядко се случва подобно нещо... Напоследък виждам някаква промяна в тази тенденция, но пак е по-скоро изключение, отколкото правило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ли си мисля, че сте си ги направили за вас си? :P

Иначе, без майтап, бих си купил т-шърт с надпис "Мурзилка" :). Което ми напомня как на единственото засега свирене на бандата ми (единствено, ама в шипката), та тогава всички бяхме с фланелки с надпис "Сватбаръ". (не се казваме така, но повода за свиренето беше сватбата на моя много добра позната :)).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите банди почти не правят подобни неща, много рядко се случва подобно нещо... Напоследък виждам някаква промяна в тази тенденция, но пак е по-скоро изключение, отколкото правило.

Пич, аз не знам какво точно си гледал, но миналата седмица бях на концертите на Last Hope и Vendetta в оШипка и двете групи си продаваха мърчандайзинг, това че другитене не са достигнали до там и не го правят, си е техен проблем.... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами underground сцените са доста различни от комерсиалните Клубни сцени! Според мен от доста време в БГ няма клубна сцена! Няма яки клубове! такива като: Суинга, Бекстейдж, Маската, Фънки'с и т.н. от много време не предлагат нищо ново, интересно и некомерсиално на хората (е.. има изключения, но те са много малко)! Sorry за израза, но това са Кръчмарски заведения!!!!! :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен трябва някой музикант,който е минал по мъките да си направи клуб и тогава може би нещата ще се пооправят....а може и да се лъжа?но в интерес на истината винаги съм искал да си направя клуб.за сега съм малък още,но надявам се един ден клубът да е факт.тогава ще видите дали ще гот или не....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен трябва някой музикант,който е минал по мъките да си направи клуб и тогава може би нещата ще се пооправят....а може и да се лъжа?но в интерес на истината винаги съм искал да си направя клуб.за сега съм малък още,но надявам се един ден клубът да е факт.тогава ще видите дали ще гот или не....

Виждал съм подобни опити да потъват като Титаник.за съжаление не всички музиканто са добри бизнесмени.Дано на теб ти проърви,Топси,когато отвориш твоя клуб.Аз ще съм там :pray:

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.