Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво Combo 100 W за китара да си купя


Guest Uncle Ernie

Recommended Posts

Добре, а за този Fender FM 212 R Fender Amps какво мислите? Той не е и много скъп - 550 600 лв., докато Marshall MG 100 e 450 EURO. Също така и за Behringer Ultratwin 212 GX Behringer Ultratwin 212 GX. Наистина 100W си е доста мощно за домашни условия,но колкото по-мощно толкова по-добре. Освен това ако се свири евентуално с група или на сцена със 100W е най перфектно, защото за да не те заглушават барабаните, ти трябват над 60 W. А и без това искам да тероризирам съседите, защото ме дразнят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това за 60W не е съвсем вярно. Аз съм свирил с барабанист (и то бая мощно удрящ) с Marshall VS30R (30W) и не съм го увеличавал над 6 MASTER VOLUMЕ-а. Сега свиря с Marshall 8240 (2x40W) и при репетиция или някакво такова свирене го увеличавам max до 4-5 MASTER VOLUMЕ-а (под половината), а добрата компресия на звука от самия усилвател идва след половината на MASTER VOLUMЕ-а. Имай и това предвид. А иначе кой да избереш - пробвай ги и двата и сам ще прецениш най-добре :) !!!

 

p.s. Пепи Славов е на ФСБ :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам замисли се за мощността пак. 100 вата е много много. Аз имам 120 ватов лампов усилвател и усилен на 4-5 (от 10) спокойно сваля мазилката :) При това с 1 х 12" говорител. С 4 х 12" не съм го пробвал, но сигурно ще падне стената ако го усиля докрая :P

 

@AXE - въпрос на вкус. Не си спомням съвсем кои банди слушаш. Но съвременни резачки почти всички са с Меса (Дуал или Трипъл "Rectumfrier" :bravo: ). Ама звука е въпрос на вкус. На мен и Маршалите ми харесват. А най-много ми харесват съвсем различни от изброените марки усилватели:P

Рандал имат едно лампово комбо, в което може да сменяш предусилвателите и е дизайн на Egnater (голямо име в индустрията), което е страхотно.

Абе въобще в днешно време от повечето усилватели може да изкараш добър звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията във форума, мисля че ще ми бъдат полезни. Все пак бих помолил ако може Angermeans или някой друг да ми каже къде точно се намира магазина на Пепи Славов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг беше споменал този магазин, но:

 

Това е като тръгнеш от паметника Васил Левски надолу към Сточна Гара и на светофара при СМГ (вторият след паметника) завиваш надясно (към градинката). Вървиш си по улицата и на втората пряка (там, където свършва градинката) завиваш пак надясно и магазина е пред теб (уличката е малка).

 

Сетих се, че имам и визитна картичка. От нея:

Peter Slavov (manager)

Tel. 843 57 32

tel/fax: 943 41 73

GSM: 0888 453 163

Office: 843 57 32

E-mail: PetKrum@omega.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич тия кубета няма ли ги в наличност в магазините. Най добре отиди и пробвай, за да си прецениш сам. Аз не обичам да се доверявам на преценката на някой друг, щото всеки си има вкус. Не че е лошо да поразпиташ хората какво мислят, но е най добре да имаш мнение от първа ръка :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина най-добрият вариант е сам да си ги пробваш усилвателчетата. Ма си мисля че фендъра нема да ти свурши работа, щот дист-а му е под секва критика, аз по гадно звучащ мръсен канал не сам чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maй Marshall си е най-добрият избор. Този Fender наистина ще го пробвам, но ми се струва съмнително евтин за 100W (275-300 EURO). По-принцип Fender правят много качествени професионални лампови усилватели от сериите Reverb, Twin Reverb etc., но там цените са от 1000 EURO нагоре за тази мощност, която ми трябва на мене. Elvis, ти по-горе си писал, че ползваш Marshall oт AVT серията, те май са лампови и наистина май е по-добър вариант от МG. Би ли споделил откъде си го купил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендера е евтин, щото доколкото знам ги правят в китай. Но ако ползваш некви ефекти предполагам, че и той ше ти свърши добра работа, наистина е много мощен.

Аз имам AVT20, което има една лампа в предусилвателя. Тва е хибриден усилвател, в смисал усилвателя е транзисторен, ма има лампа в предусилвателя да му придаде лампов звук. АVT (Аvanced Valvestate Tehnology) са последната серия Valvestate. Усилвателчето ми вади найстина зверски звук, нямам почти никви забележки и въпреки, че е само 20 вата, не ми трябва да го увеличавам повече от половината за да свиря до барабани. Недостатука му е че няма foot switch, AVT50 има foot switch и отделни потенциометри на 2-та канала, затова ти го препоръчвам. И аз щях да си го взема, ма докато събера пари и го нямаше вече във Фактор. Няколко месеца все обещаваха че ше докарат и накрая си зех по-малкия модел AVT20.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и разликата в цената между AVT20 и AVT 50 не е чак толкова голяма (ок. 120 - 130 EURO), а все пак разликата в мощнастта е значителна. Дано да ги има в магазина да този Пепи Славов или в Благоевград. Тъпото е само че е лампов, което наистина дава по-добър звук на усилвателя, но трябва след някое време тази лампа да се сменя. А иначе съвременните транзисторни усилватели вадят звук почти като ламповите, макар че за серията на Marrshall MG не чух много добри отзиви в интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в цените във Фактор беше 220 лв, което наистина не е много, като се има в предвид какво чудовище е AVT50. В магазина на Пепи Славов със сигурност няма, там най много някое на старо да намериш ма от по старите модели. В Благоевград е по вероятно, тъй като са изброени на страницата им. Иначе разликата между лампов и транзисторен усилвател си е огромна колкото и добри да ги прават транзисторните напоследък, лампата си е друго нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AVT50 има в MCI Благоевград за 950лв някъде.

Пак доста скъпичък ми се вижда де, аз бих се спрял на онзи 75-ватов Randall във Фактор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.