Към съдържанието

Какво Combo 100 W за китара да си купя

• Please log in to reply
48 отговора на тази тема

#1 Гост_Uncle Ernie_*

Гост_Uncle Ernie_*
  • Guests

Публикувано 05 ноември 2004 - 20:36

Здравейте,
интересуваме какво 100 W Combo за китара да си взема. По принцип си бях харесал един Marshall MG 100 транзисторен, но за съжаление се оказа, че никой в BG не внася Marshall. Бих помолил някой да даде идея за друга марка или ако може да ми каже къде да намеря Marshall.Благодаря предварително.

#2 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 05 ноември 2004 - 21:32

В BG Маршали има във Фактор в София и доколкото знам в MusicCenter Икономов в Благоевград (имаше сайт някакъв, ако Angermeans се весне насам може и да го напише какъв беше).
Между другото във Фактор има и Randall нелоши. Даже може да се каже доста добри.

А защо ти е чак 100 ватов усилвател?
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#3 Steve_Vai

Steve_Vai

шаман

• newbies
  • PipPipPipPipPip
  • 1492 Мнения:
  • Инструмент:6-string thing

Публикувано 05 ноември 2004 - 21:34

аз май все на тоя магазин релкама му правя, ама в Джаза на Пепи Славов има Маршали колко щеш :godbless:

#4 ELVIS

ELVIS

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 69 Мнения:
  • Инструмент:китарка

Публикувано 05 ноември 2004 - 21:59

Страницата на магазина в Благоевград е mci-bg.com

ма според мен по добре си земи AVT50 отколкото тоя MG
Don't need your religion
Don't watch that much T.V.
Just makin' my livin', baby
Well that's enough for me

#5 bulby

bulby

Мъждукащ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2027 Мнения:
  • Инструмент:strings

Публикувано 05 ноември 2004 - 23:16

Там има AVT50, но е около 930 или 940лв.

Аз препоръчвам Randall от Фактор. Ето за този модел става въпрос. 75 ватовия беше към 600лв, този да е към 800лв. Лудница отвсякъде, главорезка му работа :godbless:

#6 Delyan

Delyan

:)

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1162 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2004 - 23:23

Според мен преди да ти се даде съвет за AMP, трябва да се знае какво свириш и какъв звук търсиш. Между другото на мен също ми е интересно за какво ти е 100 W AMP, след като няма да е много по-силен от 50W например (далеч под 2 пъти). Искаш глава и кабинет или combo?

#7 Delyan

Delyan

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1162 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2004 - 23:24

Това за Combo и глава с кабинет - все едно не съм питал!!! :godbless: ;)

#8 Гост_Uncle Ernie_*

Гост_Uncle Ernie_*
  • Guests

Публикувано 06 ноември 2004 - 17:30

Проблемът е, че Factor вече не внасят Marshall, малки били продажбите и за това им отнели дистрибуцията, а другаде в BG май Marshall не може да се намери. А тия Randall дали са добри? Между другото бях във Factor и разликата мажду 75 и 100 е само 20 или 30 лв. Другият вариант е Fender FM 212 R My Webpage от xxxx или Технополис или един Behringer Ultratwin GX 212My Webpage от Dynacord, обаче не знам кой точно да избера. Не знам дали този Fender FM 212 R си заслужава. И без това в БГ няма кой знае какъв голям избор. Някой от вас дали го е пробвал ?

Иначе свиря и се кефя на Punk & Hardcore ( Black Flag, Minor Threat, Circle Jerks,Misfits, Bad Religon,TSOL etc.) но също така и Black Sabbath, QOUTSA, Pearl Jam, Fu Manchu, Primus, Red Hot и др.

#9 Гост_Uncle Ermie_*

Гост_Uncle Ermie_*
  • Guests

Публикувано 06 ноември 2004 - 17:42

А този магазин на Пепи Славов, къде се намира? Между другото това не беше ли барабаниста на Щурците

#10 AXE

AXE

Dream Chaser

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3565 Мнения:
  • Инструмент:Брадва

Публикувано 06 ноември 2004 - 17:43

А тия Randall дали са добри?

:wow: :wow: :wow:

Питай Dimebag Darrell от Pantera :bravo:
"Just plug in and rock like Slash.......if you're Slash!"

#11 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:

Публикувано 06 ноември 2004 - 17:47

Aма Dimebag ръчка с "Уорхед", а тука Уорхед няма :)). Аз преди две седмици бях във Фактор, за да прегледам новата доставка на OLP китари( :bravo: ). Сравнително добри китари за нищо пари. Има копие на ErnieBall Axis, John Petrucci модела и няколко нови Washburna.
Ta ги пробвах точно с един от Рандалите. Звучеше си много добре усилвателя. При това на нисък волюм. И освен това има един билюк екстри, суитчове буустове и чудеса. Ама въпроса е, че е голямо чудовище. В смисъл 100 вата 2х12" си е доста силно....Трябва добре да се обмисли необходимо ли е....
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...

#12 AXE

AXE

Dream Chaser

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3565 Мнения:

Публикувано 06 ноември 2004 - 17:54

Моя грешка значи, ама като беше с Пантера беше с Randall :bravo: . От там натък не го следя много изкъсо :P. Както си и пролича де :)

#13 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:

Публикувано 06 ноември 2004 - 17:57

Не е грешка - използва Randll Warhead. Името на модела е Уорхед :bravo:

#14 AXE

AXE

Dream Chaser

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3565 Мнения:

Публикувано 06 ноември 2004 - 18:06

:) :P :P
Абе имах аз такива подозрения, ама викам да не се излагам преди да е наложително :P
Ама едва ли Warhead са супер яки, а другите модели да са шит.
А ти понеже си навътре с тия работи да те питам - според тебе за яка жица кои са най добрите кубета. Аз не съм ги пробвал, за да искажа мнение, но съдейки по групите, които слушам - Messa Boogie, Marshall, Randall :bravo:
Ти кво мислиш?

#15 Delyan

Delyan

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1162 Мнения:

Публикувано 06 ноември 2004 - 18:08

Прочети тук какво казват потребители на BehringerGX212 и тук за Fender Fm212R

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни