Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво Combo 100 W за китара да си купя


Guest Uncle Ernie

Recommended Posts

Behringer-ите от UltraTwin серията са прекрасни, но са повече за по-лека музика, ако търсиш нещо "Metal to the Bone" определено няма да ти свършат работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

AVT50 има в MCI Благоевград за 950лв някъде.

Пак доста скъпичък ми се вижда де, аз бих се спрял на онзи 75-ватов Randall във Фактор...

Във Фактор беше 850...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено търся нещо за по-агресивна музика (Punk, Hardcore, нещо в стил AC/DC, Black Sabbath) , но за мене не мисля, че има чак такова значение. Behringer-a е само в краен случай, ако не намеря Marshall. Ако в Благоевград има някакво подходящо 100 W Combo Marshall ще взема него, защото Marshall си е едно от най-добрите за по-шумните стилове Rock.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно видях темата,но все пак мисля, че е добре да пробваш лично Fender FM212 - този модел е точно за по-агресивен стил /Punk, Hardcore както казваш/ - 3 канала с допълнителен Contour Switch, 2 x 12 " говорители и Footswitch... Fender са пионери в китарните усилватели все пак! Мой приятел има такъв и много му се кефи /както и съседите :huh: /. Що се отнася до ниската цена - доколкото имам впечатление дистрибутора на Fender подържа сравнително ниски цени за повечето продукти, така че не е толкова съмнителна цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Uncle,

 

Ама пак си помисли това за мощностите. Из постингите някъде беше написал, че разликата в мощностите между AVT20, AVT50 e голяма, което за мощностите по принцип е вярно, но за силата на звука (loudness) не е така. Два пъти "по-силен" усилвател (като loudness в децибели) от 20-ватовия е 200-ватов такъв! :huh: Така, че с 20-30 ватов усилвател и колона с 2-4 говорителя относително лесно може да свириш с "порядъчно до много" шумен барабанист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Randall са просто супер

жесток саунд вадят

ако имаш парите не се колебай!

а кой питаше за магазинчето на Пепи?

само да спомена че той е барабаниста не на Щурците, а на ФСБ! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече взех решение, взимам Marshall MG 100 DFX - има го в MCI Благоевград. Сутринта звъннах там и се оказа, че имат точно този Marshall MG 100 DFX, който си бях харесал от интернет, така че утре или в други ден ще скоча до там да го взема. Между другото човекът, с който говорих по телефона ми препоръча AVT 50, който е лампов (разликата в цената е ок. 150лв.), но аз предпочитам транзисторен, защото е по-лесна поддръжката, а и ако си взема лампов после ще трябва да ходя чак до Благоевград за смяна на лампата и т.н., а и не е ясно дали този магазин е оторизиран дилър на Marshall и ако ти се бъгне combo-то дали ще ти го сменят. А и това според мен е много добър избор за човек, който не свири професионално, четох и много добри коментари за този модел в различни немски и американски сайтове. А иначе и Fendera FM 212 e добър избор, но за да свириш с него по-агресивна музика ти трябват ефекти, а и все пак друго си е Marshall.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за избора. МГ е много добра серия за парите си ;)

Пък и е Маршал !!! :lol:

 

п.с. AVT50 НЕ е лампов. Има една лампа в предусилвателя само. Тя е предусилвателна лампа от типа 12АХ7 и ще се "бъгне" след 10-ина години 10-часова употреба на ден, всеки ден, и при това ЕВЕНТУАЛНО, ако е нормална здрава лампа. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че те разубеждавам, ама на твое място не бих се и замислял за AVT-то.

Лампи се сменят веднъж на 2-3 години.

Аз лично имам Valvestate 8080 на Marshall и за толкоз години си кара още с оригиналната лампа. Е, свиря на него 1 месец в годината докато съм в БГ де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е 897 лв., колкото е и в Германия (449.-EURO). Предполагам. че и цените на останалите продукти също съответстват на цените в Западна Европа, т.е. няма някава голяма надценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Randall RG75 от Faktor, вече е моя собственост и мога да кажа, че е доста, доста добър. Аз съм човек, който обича да има многофункционални джаджи и усилвателят е точното попадение в този смисъл.

 

За какво става? Буkвално за всичко:

 

- чист звук - не е признатия крал Fender, но наистина е 4ист и не изкривява като Marshall

 

- distortion - ебало си майката, от мръсен blues, през типичен тон на Metallica, до брутална Pantera, всичко е вътре.

 

Има два канала, clean i dist, а втория има два mode (gain 1 i gain 2). Т.е. можеш да го нагласиш за ритъм и соло + чистия канал, имаш всичко в едно.

 

Супер е! Честно казано ми е писнало да робувам на суперизвестни и пререкламирани марки като Фендер и Маршал. Те си имат своите предимства и минуси, интересното при Randall RG75/G2 е, че не му намирам никакви минуси.

 

Например Фендерът, за който говорите тука, FM 212 си има хубав фендерски чист тон, може да искара и приличен дист., но приличен не означава главорежещ и мултистилов, какъвто е този на Рандала

 

Айде, със здраве!

 

Bigjav

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Randall RG75 от Faktor, вече е моя собственост и мога да кажа, че е доста, доста добър. Аз съм човек, който обича да има многофункционални джаджи и усилвателят е точното попадение в този смисъл.

 

За какво става? Буkвално за всичко:

 

- чист звук - не е признатия крал Fender, но наистина е 4ист и не изкривява като Marshall

 

- distortion - ебало си майката, от мръсен blues, през типичен тон на Metallica, до брутална Pantera, всичко е вътре.

 

Има два канала, clean i dist, а втория има два mode (gain 1 i gain 2). Т.е. можеш да го нагласиш за ритъм и соло + чистия канал, имаш всичко в едно.

 

Супер е! Честно казано ми е писнало да робувам на суперизвестни и пререкламирани марки като Фендер и Маршал. Те си имат своите предимства и минуси, интересното при Randall RG75/G2 е, че не му намирам никакви минуси.

 

Например Фендерът, за който говорите тука, FM 212 си има хубав фендерски чист тон, може да искара и приличен дист., но приличен не означава главорежещ и мултистилов, какъвто е този на Рандала

 

Айде, със здраве!

 

Bigjav

Kolko struva!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.