Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво Combo 100 W за китара да си купя


Guest Uncle Ernie

Recommended Posts

Още нещо

 

два пъти по-силно от 20w е 40w, ане 200 както е написано по-горе, и разликата е в 3db

 

100w са с 3db по-силни от 50w и т.н.

 

Успехи

Bigjav

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Още нещо

два пъти по-силно от 20w е 40w, ане 200 както е написано по-горе, и разликата е в 3db

100w са с 3db по-силни от 50w и т.н.

Успехи

Bigjav

хехехехеххе......Oще нещо - не е нещо :happy: Изходната мощност е 2 пъти по-голяма.

 

Под по-"силно" имам предвид точно това. Не смятам да влизам във физиката на явленията звуков интензитет, налягане, мощност на см^2, ефективност на говорители и т.н., за да се убеждаваме. Нито имам време да го правя, и да си припомням цялата теория.

 

Но се поправям - за да е два пъти "по-силно" от 20 ватов усилвател ти трябва приблизително 200 ватов усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Hi, аз съм Uncle Ernie просто се регистрирах под друг nick.

 

Миналата седмица отидох до Благоевград и поръчах MG 100 DFX и хората бяха много коректни и ми го изпрариха няколко дни по-късно. Това combo се оказа ебати добичето. Като го надуя малко над средното ниво направо къса глави и кърти мазилки. Съседите са токова доволни от това :lol: , че вече са решили да подадат жалба в полицията. Иначе combo-то има много добър Overdrive канал и distortion-a звучи много добре, а DFX превключвателя го кара да звучи като лампов. OD2 е повече за метал и сола, така че него не го ползвам чак толкова много, но OD1 вади перфектен особено за рифовете на Black Sabbath. Има само един малък проблем,когато съм на Overdrive канала и като си махна ръцете от струните се чува един брум. Това от адаптерите на китарата ли е или от amp-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.