Jump to content
Българският форум за музиканти

Решил съм да си купя интерфейс E-mu 0404 Usb


SKYFACE

Recommended Posts

След дълго проучване се спрях на Е-МU 0404 USB.Ако има собственици на нея,моля да споделят мнението си-дали са доволни от постигнатите резултати .И в техническите и характеристики не намерих данни за латенцията и ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека иска да свири и в реално време с нея.

Имате ли впечатления за нивото на шума и латенцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Emu 0202 USB в къщи и е екстра - няма шум, латенцията се ядва. Предполагам 0404 би трябвало да е сходна карта. В общи лини съм довоелн.

Човека иска да свири и в реално време с нея.

Значи ако позлваш мониторната система на картата звука няма грам латенция. През компа зависи как си настроиш софтуера ама няма проблеми - абе стандартната латенция с две думи, няма допълнителни изненади

 

Единствено съм бесен че я купих за 130 евро а месец след това и свалиха цената на 100 евро ... а и че няма фантомно захранване (за 0404 не знам как е) ама затова аз съм си виновен че не съм дочел, не че ми трябва де

 

В общи линии върши това за което е направена ;) то повече на човек не му и трябва

 

В същия ценови клас (за 2канална става дума и преди 4-5 месеца като я избирах моята) се въртяха Аlesis IO02 и Line6. Таскамите бяха малко по-скъпи.

 

 

 

Надявам се съм бил полезен

 

Поздрави

Алекс

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 0404 usb.

 

Много хубави конвертори, наистина 113 дБ сигнал/шум на входа...

ASIO драйверите не са от най-стабилните обаче, често припукват под cubase sx3.1нещо си ако има по-сериозен процесорен товар и ниски латенции. 2мс латенция е най-нискaта под ASIO.

Моята има фантомно захранване което обаче досега не съм ползвал и не съм сигурен дали не е и за двата входа едновременно.

 

Според мен за цената си е много добра оферта. Аз лично съм доволен.

 

edit: Забравих да спомена още един недостатък спрямо предишната ми карта Audigy ZS: ASIO-драйвера изцяло окупира аудио интерфейса и докато е активен забравете за WDM приложения.

Т.е. при пуснат cubase не могат да се слушат мп3-ки. Това е проблем защото когато миксираш нещо винаги е добре да "свериш часовника" по друг микс. Разбира се не пречи да импортнеш въпросното мп3 в някой допълнителен трак на cubase, но това си е допълнителна разбравия.

Така или инае предполагам че този недостатък е валиден и за другите подобни аудио-интерфейси...

Редактирано от Dylan_101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам ему 0404 pci и съм доволен от производителноста й.Само малко в началото ми беше малко трудно да се справя с миксера.Входовите са с добро съотношение сигнал шум.Незнам за 0202 ,но 0404 е със софтъерни ампове на аналоговите входове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 0404 usb.

 

Много хубави конвертори, наистина 113 дБ сигнал/шум на входа...

ASIO драйверите не са от най-стабилните обаче, често припукват под cubase sx3.1нещо си ако има по-сериозен процесорен товар и ниски латенции. 2мс латенция е най-нискaта под ASIO.

Моята има фантомно захранване което обаче досега не съм ползвал и не съм сигурен дали не е и за двата входа едновременно.

 

Според мен за цената си е много добра оферта. Аз лично съм доволен.

 

edit: Забравих да спомена още един недостатък спрямо предишната ми карта Audigy ZS: ASIO-драйвера изцяло окупира аудио интерфейса и докато е активен забравете за WDM приложения.

Т.е. при пуснат cubase не могат да се слушат мп3-ки. Това е проблем защото когато миксираш нещо винаги е добре да "свериш часовника" по друг микс. Разбира се не пречи да импортнеш въпросното мп3 в някой допълнителен трак на cubase, но това си е допълнителна разбравия.

Така или инае предполагам че този недостатък е валиден и за другите подобни аудио-интерфейси...

Хм..виж си настройките, защото аз съм с 1212м и нямам никакви проблеми с мп3 докато е пуснат кюбейс, даже и едновременно вървят :). Затова пък ако си я пуснал над 44/48кхз няма как да пускаш мп3. Що се отнася до латенцията обикновено карам с 4-5 за да няма пукане когато ползвам по тежки китарни симове, а компа ми е слаб. Вярно че тя е pci но и през юсб 2 би трябвало да докарват сносна латенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 0404 usb.

 

Много хубави конвертори, наистина 113 дБ сигнал/шум на входа...

ASIO драйверите не са от най-стабилните обаче, често припукват под cubase sx3.1нещо си ако има по-сериозен процесорен товар и ниски латенции. 2мс латенция е най-нискaта под ASIO.

Моята има фантомно захранване което обаче досега не съм ползвал и не съм сигурен дали не е и за двата входа едновременно.

 

Според мен за цената си е много добра оферта. Аз лично съм доволен.

 

edit: Забравих да спомена още един недостатък спрямо предишната ми карта Audigy ZS: ASIO-драйвера изцяло окупира аудио интерфейса и докато е активен забравете за WDM приложения.

Т.е. при пуснат cubase не могат да се слушат мп3-ки. Това е проблем защото когато миксираш нещо винаги е добре да "свериш часовника" по друг микс. Разбира се не пречи да импортнеш въпросното мп3 в някой допълнителен трак на cubase, но това си е допълнителна разбравия.

Така или инае предполагам че този недостатък е валиден и за другите подобни аудио-интерфейси...

Хм..виж си настройките, защото аз съм с 1212м и нямам никакви проблеми с мп3 докато е пуснат кюбейс, даже и едновременно вървят :). Затова пък ако си я пуснал над 44/48кхз няма как да пускаш мп3. Що се отнася до латенцията обикновено карам с 4-5 за да няма пукане когато ползвам по тежки китарни симове, а компа ми е слаб. Вярно че тя е pci но и през юсб 2 би трябвало да докарват сносна латенция.

Мисля че четох някъде, може би в менюала, че 0404юсб не работи в повече от един режим...

Колкото до латенцията, и на 2мс работи, но понякога драйвера става нестабилен и прекъсва. След кратко "разръчкване" в настройките се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам 0404PCI и в PatchMix-а ако имаш и двата входа (WAVE и ASIO OUT) всичко се чува , а за това MP3 при 96khz .... успях да пусна Winamp-a на 192 и въреше музиката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако от пачмикса е над 48кхз не би трябвало да става, то си го пише в менюъла. Мп3-тата доколкото знам са масово на 44кхз и само някой на 48кхз, пък битрейта може да е и 320кбс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш тъй - правиш си нова сесия , примерно за 192KHz и ако не ти се занимава си избираш Template-а за Music Listening

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДСП ефектите си спомням ,че не работят над 48кхц.

 

Работят ...

За протокола : при 0404PCI .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.