Jump to content
Българският форум за музиканти

Ampeg / Swr / Trace Elliot / Fender Bassman


vhcs

Recommended Posts

Здравейте,

 

тука от няколко дена ми се мота едно кубенца из краката - Roland Cube30B което направо ме изненада с качестварата си и реших да запиша малко симулации на известни ампове с него. Става дума за Ampeg, SWR, Trace Elliot и Fender Bassmann.

 

1. Fender Bassman 100 (4x12")

Цитат от документацията на Cube-а

This amp has been a favorite since the inception of electric basses. It features the sonic characteristics of tube amps, whereby increasing the distortion slightly yields a fatter sound.

2. Trace Elliot AH600SMX + 1048 (4x10") + 1518 (1x15")
Цитат от документацията на Cube-а

This amp was used widely by rock bands in the 1980s. Its wide range, clear attack, and other features make it a great amp for all kinds of performance situations

 

3. SWR SM-400 + Goliath (4x10") + Big Ben (1x18")

Цитат от документацията на Cube-а

This tweeter-equipped amp is representative of the "L.A. Sound" of the eighties. It featured a wide-range tone that balances presence in the low end with a clear, open sound

4. Ampeg SVT + 810E (8x10")
Цитат от документацията на Cube-а

This amp typifies the rock sound that relied heavily on combinations of high-output tube amp sections and large-sized cabinets. The characteristic sound is one of overwhelming low-frequency sound pressure

 

Записвах е с Fender Preci Standard през ампа и от там директно в саунд интерфейса

 

Ето и самите семпли:

1. Fender Bassman 100 (4x12")

2. Trace Elliot AH600SMX + 1048 (4x10") + 1518 (1x15")

3. SWR SM-400 + Goliath (4x10") + Big Ben (1x18")

4. Ampeg SVT + 810E (8x10")

 

Ето моята лична класация:

1. Ampeg

2. Trace Elliot

3. SWR

4 Bassmann

 

... за Ampeg-a мога да твърдя, че симулацията е близка ама никога не съм чувал как звучи с 8х12 кабинет. За другите не знам ама качеството на това 30ватово кубенце направо ме шашна. Идеално е за домашни условия и homerecording според мен. Жалкото само е че след някой и друг ден ще трябва да го върна на собственика му :rolleyes: ... заедно с баса :crying: :crying: :crying:

 

Поздрави

Алекс

 

п.п. Fender Preci е поезия направо ... ама пуста форма, не мога да я дишам

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.