Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Ampeg / Swr / Trace Elliot / Fender Bassman

• Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 vhcs

vhcs

Новобранец

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1478 Мнения:
  • Инструмент:Bass

Публикувано 05 септември 2007 - 19:31

Здравейте,

тука от няколко дена ми се мота едно кубенца из краката - Roland Cube30B което направо ме изненада с качестварата си и реших да запиша малко симулации на известни ампове с него. Става дума за Ampeg, SWR, Trace Elliot и Fender Bassmann.

1. Fender Bassman 100 (4x12")

Цитат от документацията на Cube-а
This amp has been a favorite since the inception of electric basses. It features the sonic characteristics of tube amps, whereby increasing the distortion slightly yields a fatter sound.

2. Trace Elliot AH600SMX + 1048 (4x10") + 1518 (1x15")

This amp was used widely by rock bands in the 1980s. Its wide range, clear attack, and other features make it a great amp for all kinds of performance situations

3. SWR SM-400 + Goliath (4x10") + Big Ben (1x18")

This tweeter-equipped amp is representative of the "L.A. Sound" of the eighties. It featured a wide-range tone that balances presence in the low end with a clear, open sound

4. Ampeg SVT + 810E (8x10")

This amp typifies the rock sound that relied heavily on combinations of high-output tube amp sections and large-sized cabinets. The characteristic sound is one of overwhelming low-frequency sound pressure

Записвах е с Fender Preci Standard през ампа и от там директно в саунд интерфейса

Ето и самите семпли:
1. Fender Bassman 100 (4x12")
2. Trace Elliot AH600SMX + 1048 (4x10") + 1518 (1x15")
3. SWR SM-400 + Goliath (4x10") + Big Ben (1x18")
4. Ampeg SVT + 810E (8x10")

Ето моята лична класация:
1. Ampeg
2. Trace Elliot
3. SWR
4 Bassmann

... за Ampeg-a мога да твърдя, че симулацията е близка ама никога не съм чувал как звучи с 8х12 кабинет. За другите не знам ама качеството на това 30ватово кубенце направо ме шашна. Идеално е за домашни условия и homerecording според мен. Жалкото само е че след някой и друг ден ще трябва да го върна на собственика му :rolleyes: ... заедно с баса :crying: :crying: :crying:

Поздрави
Алекс

п.п. Fender Preci е поезия направо ... ама пуста форма, не мога да я дишам

Този пост е редактиран от vhcs: 05 септември 2007 - 19:32

Не от всяко дърво става свирка, ама от всяка свирка ми става на дърво

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни