Jump to content
Българският форум за музиканти

Cupola - War


olygofren

Recommended Posts

Чувствам се длъжен да представя тази песен тук, първо защото има доста компетентни хора, които могат да дадат полезни мнения, и второ, защото албумът ни е създаден изцяло в рамките на форума! :P

 

Ние сме olygofren, jeleto, pazzo, dogy9006 и kolega, записът и смесването са дело на Ники Велев - Inspell, Grond (тук се подвизава като TheNextDimension), а мастеринга - на Петър Братанов (небезизвестният don_pepinio) ;)

 

Искам да благодаря много силно на всички тези хора.

 

Ето и самата песен: Cupola - War . Очаквам коментарите ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Мефистофел-а,който ви прати при Дон_Пешиньо го забравихте,ама айде,нали съм ларж... :P

 

Успех,пичове! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, браво пичове...изобщо не слушам такава музика..ама много ме изкефи песента ви!!! айде ROCK ON и като имате концерт казвате и съм там, както и повечето пичове тука.. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи много професионално. Нямам забележки. Ако това беше моята група може би щях да изтегля клавирите малко по-назад, но предполагам вашата концепция е различна. Поздравления и за д-р Велев. Много добра работа! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mани бегай :surprise::):surprise::surprise:

Много здраво.

 

Съгласен съм с Edge & Yakiya.

И аз бих пуснал малко повече китари за сметка на синта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско, съветът ви за солото на клавира може би има основание, щом баща ми като слуша точно тая част, каза "Къф дет метъл, като си е жив Пърпъл?" :hysterical: Днеска друг агент каза, че сме били повлияни от The Doors в това соло?!

 

Само да вметна, че всичко е изцяло софтуерно (на практика целия албум), демек не сме ползвали и едно кубенце дори, а единствения микрофон беше вокален. Като софтуерни считам и разни процесори ZOOM. :unsure:

 

Пак ви благодаря за мненията, и ни слушайте чат-пат по Z-Rock, за да видите какво значи тресня с огромна радио-компресия. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето като цяло кефи, но на доста места бих разкарал клавирите, нещо не ме кефят, нямат връзка с песента. Ако ги изключим записа си е яко про :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ха...каква приятна изненада :-)...само преди година и половина ми пуснахте нещо дето беше далееееееееече от това ! Браво !...а за клавирите..май няма клавирист..? и е редено с мишока или се лъжа...? :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускахме ти друго парче, което сега е преродено с истинския звук, който търсехме. А и преди година и половина бяхме група на половин година. ;)

 

А за клавирите - свирени/писани са от клавириста с MIDI-клавиатурка, така че се броят за истински. :mellow:

 

Като станат дисковете, аз или Симо ще минем да ти оставим един брой да го чуеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Солото на клавира беше най-различното нещо което чух в парчето като цяло възпрятие... останалото не е нищо, което да не съм слушал и преди. Солото на клавира ме изстреля в 8-бит реалността, много се изкефих!

 

Аз лично бих експериментирал с всякакви звуци, дори и на вокалите, но предполагам вашата концепция си е чист

олд-скуул.

 

Звукът е трепач, като се има предвид кой е участвал в направата му. Хвала!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала колега! :thumbup:

Песента е добра и аранжимента е идеен. Клавирчето ме кефи от 2.45 нататък. С едно дума "Браво", началото е поставено. Гоу он! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се увличам по дет, но ми хареса парчето и особено инструментала. Звук нямам компетенция да коментирам :) Успехи! :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе, тва за клавирното соло и Доорс не е далече от истината...но какво пък, ..може да станете основоположници на хипи-дет метъла :recourse:

е шегата на страна, ама по добре някакво чегъртане на китарите да сложите там, че наистина става леко комично...ала майк патън, ама вие надали търсите точно тоя ефект :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно честно казано, това е звукът, който търсехме, особено клавириста ни и всички много се кефим, че го нацелихме (не само за клавира, за целия албум). А това, че е хипария, не пречи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.