Jump to content
Българският форум за музиканти

За купуване на пиано


haagman

Recommended Posts

Искам да ви попитам, колко горе долу струва едно пиано? Нищо специално, а просто безобидно, но не и старо или некачествено пиано. Освен това, какво трябва да се гледа при покупка на пиано? И последно - пиано или синтезатор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно много полезно нещо в интернет. Викат му Google. Но айде от мен да мине:

http://www.camerton99.com/piana/piana.html

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP....s_level=hgruppe

http://www.thomann.de/gb/keys.html?sid=287...d92157a4a0abbca

А каква е целта на последния ти въпрос? Дали да почнеш на пиано или на синтезатор или какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип за цел Гугъл има да обърка неориентирания, и затова се допитвам до 'знаещите батковци' :punk_guitar: Мерси че ми отговори двусмислено на единия въпрос. А последният ми въпрос пита точно това - дали да започна на пиано или синтезатор, и кое повече си ствува като за начинаещ. (Абе просто искам някой разбиращ да ме насърчи и да ми каже аджеба какво да правя..)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами почни на това, което ти е удобно. Единствената причина да не почнеш на пиано е ако имаш много къси пръсти. :no: Аз лично предпочитам пианото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех много яко пиано от Музикална къща "Канев" за 920 лева, а пианото беше руско и много хубаво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Искам да ви попитам, колко горе долу струва едно пиано? Нищо специално, а просто безобидно, но не и старо или некачествено пиано. Освен това, какво трябва да се гледа при покупка на пиано? И последно - пиано или синтезатор?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам, колко горе долу струва едно пиано? Нищо специално, а просто безобидно, но не и старо или некачествено пиано. Освен това, какво трябва да се гледа при покупка на пиано? И последно - пиано или синтезатор?

 

Здравей ,

 

Току що си купихме пиано от музикална къща . Пианото е руско Белорус и струва 800лв.Аз не разбирам от пиана ,но преподавателката на дъщеря ми каза , че ще върши работа:greenball: Незнам дали е ефтино или скъпо, но нямах време да търся повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип за цел Гугъл има да обърка неориентирания, и затова се допитвам до 'знаещите батковци' :) Мерси че ми отговори двусмислено на единия въпрос. А последният ми въпрос пита точно това - дали да започна на пиано или синтезатор, и кое повече си ствува като за начинаещ. (Абе просто искам някой разбиращ да ме насърчи и да ми каже аджеба какво да правя..)

 

виж ако имаш амбиции в клавишните трябва непременно да минеш през пианото или поне през хубави, тежки клавиши на някое stage piano. ако обаче вече си на около 20год и тепърва започваш и нямаш желание за дълго но качествено обучение по пиано, защото нито за 2 седмици, нито за 2 месеза за съжаление се научава човек да свири добре на пиано, си вземи кийборд. в буквалния смисъл синтезатор едва ли ти трябва - това е кийборд който произвежда звуци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пианото е сериозно нещо...в общи линии:

пиано = класическа музика, в къщи (мерцедес - тегло, големина (комфорт), ЗВУК на двигателя) :P

синтезатор = работа, било музикална или компътърна в студио (кола за града - малка, не гори много) ;)

Естествено, че има и синтезатори за вкъщи и пиана за студио, но аз говоря като тенденции!

Ако искаш да пренасяш пиано, ще ти е по-тръдно от колкото синтезатор. :thumbs_up:

Също така има разлика м/у синтезатор и ел. пиано...

(ел.пианото е среден вариант, ако е с твърда клавиатука (hammer) - хем ще се учиш на него, хем ще можеш и да го пренасяш, но ако ще свириш класика, едва ли учителите ще ти позволят синти)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пианото е сериозно нещо...в общи линии:

пиано = класическа музика, в къщи (мерцедес - тегло, големина (комфорт), ЗВУК на двигателя) ;)

синтезатор = работа, било музикална или компътърна в студио (кола за града - малка, не гори много) :P

Естествено, че има и синтезатори за вкъщи и пиана за студио, но аз говоря като тенденции!

Ако искаш да пренасяш пиано, ще ти е по-тръдно от колкото синтезатор. :thumbs_up:

Също така има разлика м/у синтезатор и ел. пиано...

(ел.пианото е среден вариант, ако е с твърда клавиатука (hammer) - хем ще се учиш на него, хем ще можеш и да го пренасяш, но ако ще свириш класика, едва ли учителите ще ти позволят синти)

Успех!

 

Аз също искам да попитам: Дъщеря ми е на 7 години в музикална паралелка с пиано и ни казаха задължително да купим пиано в къщи. Обаче в къщи никой не разбира от пиана (изключая това, че от 2 седмици проучвам в нета), та въпроса ми е за начинаещо дете - кое е по-добре акустично пиано или цифрово, и ако може цифрово какво точно да бъде, някакви критерии.... Много ще бъда благодарна на компетентни мнения ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиано = мерцедес - тегло, големина (комфорт, ЗВУК на двигателя) ;)

синтезатор = кола за града - малка, не гори много :P

роял = камион за превоз на тежки товари :hysterical:

Шегичка... :greenball:

 

Аз също искам да попитам: Дъщеря ми е на 7 години в музикална паралелка с пиано и ни казаха задължително да купим пиано в къщи. Обаче в къщи никой не разбира от пиана (изключая това, че от 2 седмици проучвам в нета), та въпроса ми е за начинаещо дете - кое е по-добре акустично пиано или цифрово, и ако може цифрово какво точно да бъде, някакви критерии.... Много ще бъда благодарна на компетентни мнения :)

Имаш същите възможности (без рояла :slap: ) - акустично пиано - тежко, трудно се пренася, обикновено разваля отношенията със съседите, не може да свириш в забранените часове....цени - от 300 лв. (за някое тотално амортизирано пиано)...през 500...800...за руски инструмент, който ще върши работа за обучение....до 1200...2000 и нагоре...за наистина качествен инструмент. Другият момент, върху който трябва да помислиш е какво ще го правите това пиано ако дъщеря ти скоро се откаже да свири и спре с музикалната паралелка...а и акустичният инструмент иска поддръжка....най-малкото периодическо акордиране.

 

А за електронните инструменти - за 500-600 лв. няма да намериш нищо свястно за обучение...имам предвид, че 5 октавов клавир с леки клавиши не е най-удачният избор да се научиш да свириш на пиано. За около 700+ лв (по вероятно на старо) може да се снабдиш с 76 клавишен инструмент, не с истинска хамър механика, но все пак с утежнена клавиатура...а за още 100-тина лева отгоре при достатъчно търсене дори може да намериш някой стар модел пиано на Касио с истинска хамър клавиатура. Предимствата и недостатъците на електронните пиана сме ги обсъждали многократно във форума, затова няма да се повтарям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъй като миналата година си продадох пианото за 400лв и то запазен прекрасен Беларус , виждам че съм се минала. но нямаше как защото се местихме. та мисълта ми е ,аз лично не исках да е чрез агенция и си пуснах обяви в интернет и написах няколко в муз. у-ще и академията. проблем е когато нищо не разбираш а искаш да купиш задължително трябва да вземеш някой разбирач, защото може да купиш боклук, на който само да мърдаш пръсти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе аз съм с 2 ръце за акустично пиано - няма нищо ,с което да се сравни това да се учиш на пиано и на йоника :thumbdown:

поне според мен се научи на хубаво, а после търси звукоизвличане в електронен инструмент.

иначе разбира се имат предимства и то много, но според мен електронните инструменти са за вече понаучили се :surprise:

а що се отнася за превоза имаш само един тур- за внасяне в къщи и това е - не го мислиш повече и като си спазваш "тихия час" - няма проблеми, а ми се струва че 7 годишните го спазват :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също искам да попитам: Дъщеря ми е на 7 години в музикална паралелка с пиано и ни казаха задължително да купим пиано в къщи. Обаче в къщи никой не разбира от пиана (изключая това, че от 2 седмици проучвам в нета), та въпроса ми е за начинаещо дете - кое е по-добре акустично пиано или цифрово, и ако може цифрово какво точно да бъде, някакви критерии.... Много ще бъда благодарна на компетентни мнения :thumbs_up:

Веднага отговарям, пианото е най-добрият вараинт (може да се намери евтино и на старо за добра цена, за разлика от ел. пианото, което за да върши работата на пианото, ще е доста по-скъпичко - няма да си струва, ако не мислите да се занимавате сериозно с пианото)

Не е лошо да е немско, но пък и цената ще е малко по-висока от руското(от същия ранк).

Немско > Руско

А относно съседите - майната им - изкуството иска ЖЕРТВИ, бейби!!! :godbless:

роял = камион за превоз на тежки товари

+1 :thumbs_up:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля, че акустично пиано е най-добрия вариант. Просто не можеш да се упражняваш на синтезатор и после да си добър на пиано - силата на удара е съвсем различна...Когато започнах да се уча да свиря, учителката ми каза: никакъв синтезатор!!! И така - доколкото си спомням пианото ми не беше никак скъпо - към 600-700 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.