Jump to content
Българският форум за музиканти

Чалга (поп фолк?) дет метъл кавър


ZVER0

Recommended Posts

Точно кактото пише в заглавието :punk_guitar:

 

Песента е Гергана - Губя те бавно (Оригинала може да бъде слушан тук http://youtube.com/watch?v=2HaDA9TnmWc )

 

Моя кавър - http://media.putfile.com/Gubq-te-bavno-Gergana-cover . Първите 30-40 секунди са говорене ама после почва джангъра... написал сам 40 секундно соло специално за тая версия :wallbash:

 

Миксирал сам директно от моито МЕ-50 кам компа.. Вокалите и говоренето са правени на микрофон от слушалки а барабаните са програмирани на Acoustica Beatcraft. Никви ефекти освен малко EQ не сам добавял на компа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,не съм чувал оригинала,но на твойто парче ако му смениш текста и се гмурнеш малко повече из аранжимента , би трябвало да стане прилично класическо почти блек парче радващо с картечарски тактове и преходи от бързи към още по-бързи такива.

успех нататък.

п.с.замо за портокола..

дълбоко съм убеден че чалгта и дет метъла не са съвместими в нито един от признаците и качествата си :punk_guitar:

всъшност незнам кое ше е по неприятно за мен,за чуя Глория да интерпретира Дей ъф сафаринг или Морбит енджъл да забият някой остър кючек..това исках да кажа като несъвместими де..лично мнение.

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, факт е че двата жанра са като ден и нощ. Този кавър е записан да бъде повече като шега отколкото като сериозно изпълнение .. Аз много обичам така да смесвам разли4ни жанрове, било кавър както този или направо мешано всичко в една песен (например реге куплет а припева - брутален гринд) :wallbash: Знам че става мазало и 4е вероятно феновете и на двата стила няма да харесат песента ама оби4ам да експериментирам и така уча да свиря различни стилове:whistle:

 

Мерси за критиките :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле, като имаш впредвид кофти основата на песента(чалгата). Аз веднъж се пробвах да направя блек кавър на "Сто патрона" на Ивана ама нещо не се получи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце , браво , много добре си докоснал темата и почти го обърках с оригинала . Хубаво е че има и интро , което леко въвежда във финно поднесения чалга елемент , съчетан с много кръшни извивки и изпявания ,

хахахахаххахахаа :):surprise: :surprise: :surprise::) :)

 

Много добре Шъ изедете хляба на Герганчето май , и после горката пак ще трабвя да сервира по масите в някоя кръчма :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Баце , браво , много добре си докоснал темата и почти го обърках с оригинала

 

Е то това беше замисъла - някой ден когато Герганчето е уморено мен да ме викнат да я заместя! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Пак я слушах и пак се смях . хахаха. Луда е тази песен . Много добре е станало с диалозите .

Трябва да я сложиме в Пайнер Микс 2008 - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !!!!!! :hysterical::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо?

 

За да си я купуват хора с IQ над 70 или за да може текущата аудитория на тези компилации като стигне до парчето да каже "уф, гоцьоо, ни моъ да ти ям патлъджанъ кът орътъ на тез мйетали гаднйе. пусни ми гирганчиту ку убичаш щъ замоля"?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.