Jump to content
Българският форум за музиканти

Джаз вечертите в Пловдив почват с чалга


Nikifena

Recommended Posts

Аз лично имам свален много як лайв на Queens of the Stone Age от там :whistle:

 

Иначе Карандила не ме кефят, ама мен и родните джазмени (тези, които съм слушал) не ми допадат особено.

 

ха ха и аз го има този концерт, както доста други на QUTSA, от къде си го теглил? да не е от dimeadozen.org..

 

Иначе западняците се кефят на такива като карандила и онзи Ибряма ли къв беше, защото за тях това е нещо екзотично, както примерно изпълнеията на някое племе от Андите или Филипините или от джунглите на Африка, което не означава ,че те са върха или нещо кой знае какво.... и имат нещо общо с класическия jazz, по-скоро това е криворазбрано етно примерно... по същия начин и българската народна музика.., която според мен просто не е авттентична, т.е това не автентичната бг народна музика от кр. на 14 -нач. 15 в., ката за съжаление част от нея е претърпяла доста ориенталски влиянния, вследствие на османското владичество...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

аз бях на концерта - естествено без да съм чел темата - инак сигурно нямаше и да стъпя :) ... ама ми хареса и то много - и карандила и джаз линия...

... карандила оправдаха участието си на джаз феста, но ако някой не е бил там така и няма да може да прецени защо - дали заради джаз фолк стандартите дет изсвириха или заради миризмата на кенеф дет се носеше от тоалетните та из цялата зала (беше в синдикалния щот откак заваля преди концерта на ян андерсън та валя цяла неделя :)) и май и с джаз линия се получи връзка - демек хубаво се получи двете групи в една вечер...

 

... какво е хубава музика?

... какво е джаз?

бе де а знам! ей такива въпроси...... ама ми хареса....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Търсят ги по цял ден и нощ...Щото то нови клюки много няма, а пък ако не лафим нещо май ше требе да свирим... пък виж там... :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карандила си е цигански (ромски) брас бенд и са далече от джаз-джаза. Общото е използването на западно-европейски духови инструменти и наличието на импровизации в музиката която изпълняват ( и естествено почти всички музикални средства като гами и хармония ги има и в джаза). Като инструменталисти обаче са добри а Карандила джуниър са още по - добри.

Дали е редно такъв оркестър да открива или присъства на така наречените джаз фестивали е спорен въпрос. Всичко си е търговия. Последно време на най-големия и важен джаз фест Норд Сий Джаз свирят какви ли не групи които според мен нямат нищо общо с джаза. Покрай тях успяват да се вредят и малко от големите джазови величия.

 

Карандила обаче има много повече общо с джаза отколкото една Нора Джонс да речем. :oops:

 

А ей тези са ми по любими от Карандила:

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.