Jump to content
Българският форум за музиканти

проба за запис на ел китара


vlai4o

Recommended Posts

първо незнам дали мястото на темата е тук. ако не модераторите да я пратят там където е или пък някъде подяволите ако не бива.

 

Здравейте всички, начи записах една китара еи така набързо за да можем да обсъдим звученето и , ако мога да го нарека така за момента. за момента нека да забравим всичко останало ( като например каква е китарата, кубето, ефектите , звуковата карта и тн.) надявам се всички които могат да помогнат и да изкажат мнение за това какво не е наред, какво липсва и пр. да го направят.

всъщност проблема е че още несъм записал нищо, защото незнам къде и как да пусна за да е възможно да го чуят всички, ако някой каже как, действам веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е , мисля че съм готов с всичко , сега идва и вашия ред

 

http://media.putfile.com/proba-71

Редактирано от vlai4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали правилно съм те разбрал, но май това, което търсиш тука никои не може да ти помогне. Това семпълче го чух 4 пъти и не намерих нищо което да не е наред. На мен много ми допадна звука, който си докарал. Каква e китарата??? Това има зна4ение...и като я слушам - адаптерите сингъли ли sа. Другото което ми прави впечатление е че няма дълбочина някак си, дет някой хора му викат - няма си го мазния звук. На кой адаптер е записано солцето?

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами адаптерите не са сингли а са си двойни, на бриджа маи го записах, но някаде може и да съм сменил

 

 

 

Така и предположих, но моя слух е свикнал да го чива с друго звучене(бриджа).Та кажи какво те притеснява. Така мисля най- бързо ще можем да ти помогнем. Сега нищо не се знае освен 4е си записал приятно соло. Търся игла в купа сено и не мога да я намеря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За директно записана китара си е относително добре. Лично аз бих намалил малко честотите в областта 2-4 кХц, че ми идват леко в повече, но това е от амп симулатора.

Иначе липсва звука на истинския говорител. Това можеш да го оправиш до известна степен ако вместо амп симулатор ползваш импулс респонс на истински амп/кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей ся ще си кажа вече всичко - записа е направен по следния начин. имам една китара с двойни адаптери , след това ДС-1 на Босс и накрая компа - ползвал съм Cool Edit pro , после всичко останало е обработвано след записа - дилей, реверб, лек компресор и т.н.

Редактирано от vlai4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ли ползвал някаква симулация

защото директно в компа се получава

нещо много неприятно(личен опит).

Може би си приложил някакъв EQ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напрау в компа и газ, после ако ти харесва, ако пак не - както на мен - треа се мисли за някав амп скоро време май. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.