Jump to content
Българският форум за музиканти

Нотите


Black*Sabbath

Recommended Posts

Аз свиря от 1999, след като се прибрах в Сливен от концерта на Metallica :hysterical: От тогава до преди половин година не бях ходил на уроци от какъвто и да било сорт и вид. Пробвал съм да уча сам някакви школи, но не се получи или заради това че ми е било трудно или защото не съм бил достатъчно постоянен... незнам, може би и двете. Но при мен се стигна до един момент, в който общо взето забих :greenangel: Преди около половин година тръгнах на уроци и съм абсолютно ДОВОЛЕН, че го направих! По-добре късно отколкото никога! Но моя съвет е при първа възможност (време и парички) да си намериш свестен учител. На мен лично не ми стана досадно свиренето, а доста по-интересно, може би защото с години съм свирил някакви си неща, а сега те си получават имената и е страшен кеф!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако ти идва от вътре и те влече и си отдаден на това което правиш, всичко е възможно!!!

FLEA - е друг пример за самоук басист, който и до ден днешен не познава нотите :)

Няма нищо срамно в това, стига да не ти вреди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Всеизвестната и повтаряна из форума формула - 1% талант + 99% труд = гениалност (съответно на успеха) - е отговор на въпроса ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може,но дали нотите са ключът към успеха?Или кое е ключът към успеха?

 

Последователност, търпение, труд и добри музиканти от които да се учиш. Това ако приемем че "успех" е да станеш добър музикант. При фолкпевачките има друга цел и формула, знаеш :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Преди да започна искам да се извиня,ако повтарям темата,но проверих до 7ма страница и нямаше такава тема.Та стана ми интересно,дали всички басисти на професионалните групи могат да четат по ноти?Мисълта ми е,че съм чел за някой таланти,които са се научили да свирят сами и са станали професйоналисти.И ако са научили сами нотите,как тогава?

нотите са много важни и ако си истински мусикант трябва просто като ти хвърлят нотен текст веднага да го разчетеш

Редактирано от slapin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да започна искам да се извиня,ако повтарям темата,но проверих до 7ма страница и нямаше такава тема.Та стана ми интересно,дали всички басисти на професионалните групи могат да четат по ноти?Мисълта ми е,че съм чел за някой таланти,които са се научили да свирят сами и са станали професйоналисти.И ако са научили сами нотите,как тогава?

много ясно че четат ноти бе човек,те ако не знаят нотите и елементарната теория на музиката просто не са музиканти,само нотите и елементарната теория на музиката могат да те напаравят грамотен музикант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е,тъй като сериозно съм решил да се занимавам с това,но на уроци не ми се ходи,защото ще ми стане като задължение и ще намразя тази занимавка.Та мисълта ми е,дали е толкова трудно човек сам да си научи нотите и дали отнема толкова много време.Питам тези които знаят.Мерси все пак.

А за човекът,който ми предложи да ми снима някакви школи-ще ти пиша на ЛС,за да се разберем.

 

 

 

няма начин да не знаеш ноти трябва да си начетен музикант ако искаш да работиш на много места и да нямаш проблеми. то е като да си влюбен в японка да речем... и двамата можете с естове да си обясните как да се изчукате (демек със всеки можеш да трещиш до насита музика), ма няма да можеш дай обясниш никога колко много я обичаш ако да речем не знаеш японски...аз да ти кажа имам много опит свирил съм на пиано 7 години от още толкова свиря и на бас оначе до сега да си призная никъде не са ми искали да си разписвам партиите или да чета успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.