Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за лампов амп до 2500 лв.


Angry Samoan

Recommended Posts

Значи в най-скоро време мисля да разкарам стария solid state усилвател Marshall MGDFX100 и като професионалист, хаха, да мина най-после изцяло на нещо лампово..Гледах в thomann.de и други сайтове различни варианти и се спрях на няколко основни варианта: Fender Twin Reverb 65 Reissue 85 W,

Fender Supresonic 112 Combo,

Fender Twin Reverb 2001 Reissue 100 W,

MARSHALL TSL602 B-STOCK, или

MARSHALL 2466 VINTAGE MODERN,

с някаккъв по евтин extension cabinet, примерно LANEY GS412 LA, и във връзка с това бих искал да ви попитам какво ви е мнението за Laney, аз не знам друг освен Toni Iomi да използва тези ампове..

Та интересно ми е някой от капацитите във форума ако е ползвал някои от горе-изброените усилватели да си каже мнението..

edit: А също и за Marshall AVT сериите, които са хибридни, ако някои ги ползва да каже дали си заслужава да си взема направо AVT и да спестя половината пари..

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е за тея пари да си купиш изцяло лампов амп.

Посочените модели изобилстват със солид стейт буфери по тях - абсолютно типично за маршал.

Реишутата на Фендер не бих препоръчал - доста евтини решения с идея да се продават заради старото име и външния вид.

Нямам поглед само върху суперсоника защото е нов модел и не съм виждал схемата му.

Ще поразгледам за по истински амп за тея пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де е това примерно пише, че е "all - valve" , значи трябва да е изцяло лампов, поне доколкото аз разбирам... не знам ти какви "солид стейт буфери" виждаш.., но признавам, че и аз не съм чак толкова навътре в техническите спецификации..

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Peavey 6505 или Engl Blackmore + HARLEY BENTON G212 VINTAGE

Само че ако ще е от томан, ще те зарадват с прекрасна цена за доставката.

 

Ако ще е от мюзикстор може и engl fireball и Framus FR 212 CB

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красота :hysterical:

 

Честно казано мен не биха ме притеснили тия буфери ако ампа си звучи добре(и смятам, че ще е така) :) Кефя се на лампите ама все пак да не се вманиачаваме чак толкова :)

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^абе и аз мисля така, иначе metallhamer мерси все пак за тия схеми, не че успях да разбера нещо хехе..

 

а пропуснах и това : Marshall DSL 100, това е един от най използваните ампове, само че ше трябва и някво кабинетче към него, което ще увеличи разходите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква музика ще се свири на тоя амп или търсиш мултифункционален?

Замислял ли си се за Custom решение?Във форума има хора които се занимават с това,а творбите им изглеждат и звучат много добре.Клиентите им са много доволни,съдейки по отзивите из форума.За тези пари можеш да вземеш нещо наистина добро,както и да ти останат пари за хубав кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дими - не прекаляваш ли с тьрсене на някакьв изцяло лампов звук.

Ако това е ОК за теб - не значи, че е маната небесна за всички останали,

ти явно си манияк на темата, аз пьк сьм пробвал каквото сьм докопал

(имал вьзможност да притежвам или пробвам)

и мисля ,че мнението ти е крайно и оправдано за теб ,обаче има хора най различни по света.

аз сьм си харесвал и от трите типа -

солид стейт, хибрид и лампа

( ти казваш - лампа без нищо солид стейт само това е лампа -

и такова имам )

та идеята ми е ,човек да си взима това което му хареса и му пасне на свирнята ( и джоба)

без значение от технологията

(веднага ми идва на акьла Чьк Шулдиньр - сьс хибриден маршал сьздаде цял стил - и орди от пунтиращи го банди)

старите Фендери са си класика - звука им е прекрасен за това ,което се свири с тях.

 

човека иска да похарчи доволно количество пари,

има и тькьв сценарий - преди това си е продал транзисторния Маршал -

а после се оказва, че той по го е кефел...

(о - има такива случаи - не разправям приказки. по вкус и цвет ,таварищи нет).

 

моят сьвет кьм питащият е -

пьрво да си разясни каква е разликата - Фендер - Маршал - като два коренно различни звука.

второ - да се откаже от такива простотии , като глава маршал

с колона лени и харли бентьн(боже опази) - ако е гарга да е рошава

нека е изцяло Маршал!

ако не му стигат парите за халф стак - има вариант комбо с 2 - говорителя

да си премисли какво може да носи - защото хамалогията няма да е малка.

 

и най накрая няма нужда - всеки да дава 5-6 бона за най - качествените ампове

(май имаше и от 20 - 50 000)

 

конкретно

LANEY GS412 LA - отпиши я - тя а да се ползва сьс солид стейт или хибриден амп

глупаво е за лампов ,няма да изкара това което трябва

Fender Supresonic 112 Combo,

Fender Twin Reverb 2001 Reissue 100 W,

MARSHALL TSL602 B-STOCK, или

MARSHALL 2466 VINTAGE MODERN,

- всичките те са ОК - тьй като предполагам ще ползваш драй канал за яко метьл.

MARSHALL 2466 VINTAGE MODERN,

-като той излиза от бюджета ти - защото го покрива изцяло, а пьк ще ти трябват пари и за 4х12

Fender Supresonic 112 Combo,Fender Twin Reverb 2001 Reissue 100 W,

-сьщо идват 3000 минимум

 

Fender Twin Reverb 65 Reissue 85 W,

е страхотен амп - за клийн китари и по ретро звук.

тук за по тежьк звук - сьс стомпбокс,процесор или моделер

по разумно и по изгодно е да вземеш вместо него - моята екзеф глава

дава не по - лош клийн саунд- а кабинета сам ще си определиш 1х12, 2х12 или 4х12

 

 

ако дьржиш да е от горните и за бюдежета ти

май най удачен е

MARSHALL TSL602 B-STOCK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неслучайно съм започнал поста си с:

Моя съвет е ......

 

Ако човека иска нека се вслуша в съвета ако не здраве да е.

 

Ако някой иска да си мерим П. оопс апаратурата да заповяда - казвал съм го и преди.

 

За пари които са константа Х може да си купи човек посредствен "марков" амп средно ниво

(част от паричките отиват за надписчето) , но може да си вземе по добър амп на по нова фирма.

Има толкова добри производители на ампове.

 

Примерно енгъл - жестока марка - има притежатели във форума на такива изделия разпитайте ги за съотношение цена качество в сравнение с DSL и TSL на маршал,

отидете в Райсинг Форс няма да ви спрат да пробвате каквото има налично.

 

И така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз не знам друг освен Toni Iomi да използва тези ампове...

Мога да спомена човекът № 1 за китарен тон в личната ми класация - Andy Timmons!

 

Инак за АМР погледни примерно Peavey Classic 50 или Peavey 6505. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E TONY, мерси човече, че си отделил време за изчерпателния отговор, личи си в час с нещата, като гледам 2500 просто е абсолютният минимум за свестен лампов усилвател и то само 60 W. ясно е че marshall-те имат най-вече як овърдрайв и са най-пригодени за метал и т.н., наистина една хубава marshall глава и един кабинет биха били най-добре, но просто инвестиция от 4000лв. просто няма смисъл, въпреки че има extension cabineti Marshall MG за 300 EU, но едва ли през тях лампова глава би звучала както трябва..

Доколкото рабрах според теб и Fender Twin Reverb 2001 Reissue 100 W също би свършил работата и на един лампов Marshall. Та значи този Fender Twin Reverb 100 W съм си го заплюл от доста време, и по-принцип се кефя и свиря най-вече Stoner Rock, стил Kyuss примерно, "алтърнатив", групи от 90-те , малко ретро в стил 70-те, Sabbbath, Zeppelin, пънк и не ми трябва амп за чак толкова тежка музика, въпреки че и Slayer и Sepultura също са ми на сърцето..

За сведение с Fender Twin Reverb 68 e записан изцяло Bleach, първия албум на Nirvana, който не може да се каже че е особено "лек" ...

Така че ме интересува, дали наистина си заслужава инвестицията в този амп, и дали е по-добър от Marshall-те в същия ценови клас... това разбира се е и въпрос на вкус и лично предпочитание....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marshall са бих казал "по-пригодени" за рокаджийски истории,не чак толкова за тежкарии(не казвам,че не стават).За метъл бих предпочел Mesa/Boogie,Peavey 5150/6505,Soldano и слушайки няколко демота на един ENGL (не помня точно модела,но мисля,че беше Fireball) определено усилвателя ставаше за тежка музика.Съдейки от музикалните ти предпочитания трбва да търсиш 3 канален усилвател.

Twin Reverb-а ще трябва да го ползваш с педали то пред за по-тежка музика.По принцип тоя усивлател е за блус,джаз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря точно с Fender Twin Reverb 65 Reissue 85 W, и бих казал че това е един от най-успешните и най добре звучащи усилватели.преди това имах

Маршал изцяло лампов JCM900 и мога да кажа че и дума не може да става за сравнение между 2 та усилвателя -маршалите нямат истински ниски а по скоро някакви ниски среди - при фендера ниските те удрят директно в диафрагмата и усещаш един много пространствен звук - между другото се замислям дали да го продам защото вече не се занимавам активно с музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^изцяло лампо jcm900 - да ме извиняваш

Супер гнусен амп първо диоди в преампа за да криви на принципа на дистърите настъпикутиики и второ за да е лесен и евтин мастер волюма е операционен усилвател, луупа също. Ужасна концепция правим хубав амп и го спъваме ей така да спестим 50$ за части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.