Jump to content
Българският форум за музиканти

Help!Ех това настройване!...


Valnyr

Recommended Posts

О боже мой! Не знам хора уж се уча на китара ала бала ама постоянно ме дразни че не успявам да си настроя тъпата кухарка!Моля ви помогнете ми нещо какво и да е по темата имам тука една програма Guitar Pro 5 ебаф я( съжалявам за езика админи) но просто!чувам си нормално въртя ключето като ората ама все не успявам и напрао се побърквам!Моля ви колеги помогнете! преди да се метна с кухарката от 8-я етаж... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Може да не ти е сетъпната кухарката и да е фалшименто.

 

Каква марка е китарата или снимки ?

 

Купи си един тунер с микрофон и си рещаваш проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко колега ще се научиш, на мен ми отне 10 години..(имам предвид безкомпромисно настроена по слух)

То оня от "Металика" на може да си я настрой без тунер та ти ли?

Вземай тунер и си живей живота !

Аз имам два мога да ти продам единия,ако не - обикаляш мангалзините и квот си харесаш вземаш и си готов!

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз микрофон имам ама има ли примерно някоя програмка дето играе ролята на тунер не че няма да се разрова ама се пак, а на другите мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никога не ползвам тунер, когато свиря с кухарка!

Тя самата си звучи.

 

Е, на сцена в шумотевицата е азлично, но и там пак долепям ухото до дървото,

без значение електричка ли е или кухарка!

 

Така че приятелю, Valnyr, дерзай... но първо научи физиката по една китара, сетъпа, дето се вика

на майчин език вече... останалото е въпрос на слух и компромиси в дно или друго отношение.

Между физиката, в часност акустиката и твоя слух!

 

Но нека Силата бъде с теб!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият път не е лесно. Трябва да си създадеш имунизация. :) Вуйчо един път си счупил китарата в главата, защото не е успял. И аз така много се ядосвах и все стоеше ненастроена но накрая ми писна и я настроих ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valnyr да те питам нещо , без да се засягаш , ако ти дадат две китари, настроена и ненастроена(е не фрапиращо разстроена де) , но не ти кажат коя от двете е настроената, ти ще можеш ли да разбереш коя е ?

Имам предвид че е безмислено да се мъчиш , ако не знаеш какво точно трябва да се получи накрая. Според мен определено трябва някой да ти покаже нагледно и да ти обясни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ultramega тъпото че ще разбера коя от двете е настроена и коя не е :) така че не се бъзикай аз ухо имам да чуя ама като нз как да въртя :) и мерси на другите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех тва с Тръгнал Кос съм го мъчил стана с Guitar Pro-to Tuner-a не бях видял че го има там...а за други дето 6те опитват да имат по малък микрофон за скайп и да го пъхнат в кухарката 4е ина4е не става като е отвън :) ATLAST! :huh: та оправих се вече <_< мерси на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.