Jump to content
Българският форум за музиканти

За и против педалите Boss (настъпикутиики,камиончета)


metalhammer

Recommended Posts

Оставам с впечатление че когато някой търси настъпи кутиики веднага отговора е вземи си качествени примерно BOSS ,

не са ли прекалено прехвалени ?

 

Аз мога да изброя редица неща които лично на мене не ми харесват:

 

-Не са трю байпас - имаме сериозна загуба на качеството на сигнала особено ако навържем 5-6 броя

-Направени са компромисно за да може да звучат със всякакъв вид инструменти във всякакъв вид усилаватели

-Вложени са доста евтини и некачествени компоненти в тях

 

Като предимство:

-Взимаш тва за което плащаш - струват си цената когато ги копуваш 2 ръка - Цената не им пада ако си го взел 2 ръка и го шиткаш 2

-Компактни и гъвкави на непрофесионално ниво.(не ти харесва даден модел продаваш и купуваш друг )

 

Стигам до извода че тва са продукти насочени към широкия кръг любители репетиращи вкъщи или понякога в репетиционна - заблудени от голямата легенда BOSS

 

Чакам и вашето мнение .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 110
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Съгласен. В началото си вземах Бос. Сега вече единствения бос в чейна ми е един много много стар аналогов хорус. Бос са... абе нещо не им достига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е много хубава!

Съгласен съм, че влияе на сигнала от китарата. Това се забелязва особенно при по високи нива с лампов усилвател . Но да си призная в БГ трудно ще се намери алтернатива на тези педалчета. Аз се примирявам с факта че определено намаляват "прозрачността" на китарата, но за сметка на това хорусът, овърдрайва и дистера са им жестоки, поне за мене. Аз лично ползвам драйва но комбото и нищо не може да ме убеди че от него има по-хубав , топъл и естествен драйв (зависи от стила разбира се). Камиончета на босс ползвам само за бустер и евентуално хорус. Мамка му страхотно им звучат хорусите ...... Босс са много готини.....

При мен има проблем и с Уа педала (стандартен на Дънлоп), който също "реже" от звука. Най-добре е истински байпас, но на този етап не ми пречи и така да бича.

Гледах варианти в нета на отделни устройства специално направени за да дават тру байпас, независимо какви педалчета се ползват но са скъпички. По принцип не е проблем да се направят в домашни условия посредством ключета , но тогава много силно се усеща превключването особенно при високи нива с драйв.

Та тва е от мен.

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе , лоши били

www.guitargeek.com

там се вижда дали само домашни китарни герои свирят с тях..

аз лично сьм им фен

Boss са се утвьрдили, като водеща фирма за настьпи кутийки, а случайни неща няма.

естествено не са единствени,

те просто са направили най много и като сьотношение цена - качество и като реклама на пазара, за да го завземат.Ако щеш, те май имат най много модели ; визя ,която безпогрешно ги отличава,

и за разлика от електро - хармоникс(не по лоша марка) - не са напускали пазара - тоест имаме постоянно ниво.

 

ако ти искаш по високо качество - има си бутикови марки

като се почне с Фултон,Звекс,Окодиабло или много други - цените сьщо са поне двойни.

друг вариант - някои си ги модват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора са си свикнали с характерния звук на Бос и не приемат нищо друго. :( (примерно "легендарния" МТ2)

Според мен е хубаво да има вариация в това отношение. По едно време бях започнал да купувам (за да изпробвам) всякакви драйв и дист-педали - АМТ, Digitech, каквото и да е само да не е Бос - толкова ми беше дотегнал този звук. Тва като "всеки перничанин с Голф двойка" - всеки метълиз с МТ2. ;)

 

Въпреки това някои неконвенционални употреби именно на МТ2 (като филтър - драйв на 0, vol 50% и параметрично eq на вкус - на входа на лампов усилвател) ме накараха да потърся именно такъв педал - дори само за да пробвам. . . хехе. . . never say never. . . :greenangel:

 

Модулационните ефекти са им ОК.

 

Отделно от въпроса за камиончетата, аз като ползувател на цифровия ГТ8 намирам, че мястото му е в loop-a на някой хубав усилвател (свързан по 4-кабелния метод за модулационни ефекти,уа-уа, пич-шифтър, хармонайзъри и други лиготии). . . Така поне се избягва многократната AD/DA конверсия ако се ползват няколко отделни педала с дигитални ефекти.

 

PS: Забравих да добавя - имам един стар и ужасно очукан SD-1 от 80те години, Made in Japan, който ползвам много рядко, но не давам за нищо. :cheers2: Много е готин и придава на звука едно супер яко характерно "пльок" при атака. Кеф. :ok:

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо по на въпроса на Метълхъмъра: По скоро съм против. Използвал съм: ДС 1, Стерео хорус, Компресор състейнер, Метал зон, Супер овър драйв, Овър драйв дисторжън, СЕ- 50 процесор и ТУ - 12, SYB-5 Bass Synthesizer,The TU-2 Chromatic Stompbox Tuner. Като цяло сички драйвове ми звучат някък си много бзззътнати(надявам се да разберате кво имам в предвид). Тунерите им са супер според мен. Както и бас синтезайзъра цепи. Хоруса я як ДА определено. Значи по - скоро не ме кефят драйвчетата им.

Второ: не мислите ли че тези по къстъм фирмите правят аналози на педалчетата БОС и др. фирми само, че с някъкви по яки компоненти?

Трето:защо доста водещи китаристи ги ползват( при тях кинтите не са от значение), реклама ли е просто?

Четвърто: що трубайпаса не се слага навсякъде толкова ли е скъпо и сложно?

Редактирано от DJ SKRATCH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако седна и пресметна колко камиончета са минали през ръцете ми сигурно ще са доста,и то повечето на БОСС,вкл. и GT-6 i ME-55.

Сега съм пак с един DS-2,но всичко останало разкарах.На път съм да разкарам и последния защото откакто пробвах Danelectro Daddy O.много се накефих.

Оказва се че ситуацията е нещо подобно като с мобилните телефони-всички харесват Nokia,защото......всички харесват Nokia.Това не означава че са лоши,но не означава и че няма по добри.

Така според мен е и със педалите за китара.Босс са добри,но това не значи че няма ПО-добри.Това всеки го открива сам за себе си:ok:

Е,може и да оставя в чейна някой хорус,наистина са готини,но за кривячка и повтарячка....не съм сигурен :(

 

:cheers2::greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Босс не ми харесват по няколко причини:

- всички им се кефят;

- драйв/дист педалите и дилея не кефят;

- шумят много;

- неоправдано скъпи са;

- други.

 

Абе нещо като Мерцедес... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

to Boss or not to Boss

Colect 'em all - имаше една такава реклама

 

DJ SKRATCH - обяви 9 стомп бокса ( процесора не се брои)

 

започвайте надцакването :cheers2::ok::(

 

 

 

ПС - само сьс стомбоксове на Бос!!! :greenangel:

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за темата. Аз преди година, като почнах да свиря и само за Boss, Marshall, Fender, Jackson чувах, но след време се разрових и открих за себе си Digitech, Messa/Bogie, Dean, Framus... и тн. Вярно е че най-известните компании не случайно са такива, но не е редно да си ограничаваме мнението само до тях. За мен лично звука на BOSS не е задоволителен. Личното ми предпочитание пред супер скъпия и хвален Boss MD2 е много по-евтиния Digitech Death Metal, който според мен, въпреки впечатлението за ...ограничение в звука, което оставя, заради името си, се оказва много по-универсален ефект-педал от Boss-a. :greenangel:

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от големите плюсове на всички продукти на Boss е надеждността им.

Имат модели които харесвам като звук, но променят прекалено много сигнала на инструмента когато са изключени, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четвърто: що трубайпаса не се слага навсякъде толкова ли е скъпо и сложно?

Ами защото на повечето хора ако не им кажеш че има "тру" и не "тру" няма и да разберат ,камо ли да се замислят в такава посока...

Понякога трябва да ти кажат първо теорията и после да чуеш на практика и накрая да усетиш разликата.

Аз винаги съм знаел че има нещо нередно но не съм знаел какво е- ето с това фирмите злоупотребяват (с невежеството на хората).

Аз не се кефя на Босс.

Наистина са неоправдано скъпи нови(смисъл за тези пари бих си купил друга марка).

За жалост и аз имам Босс.

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам хорос есембъл на бос и трябва да ви кажа че съм много доволен, но за драйв имам един стар маршал драйв мастър и издухва всички бос камиончета откъм бууст :) Но точно това си говорехме и с метълхамър, че по-красив от изцяло ламповия драйв просто няма ( лично мнение разбира се ). Според мен истината е че ако наредиш 8 камиончета, няма как да не влияние. Босчетата с който съм свирил са били ок, но никога не съм ползвал дисторжъните им...просто не ми харесват :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Босс са силни само и единствено при т.нар. тайм бейсд ефектс, т.е. хорус, дилей, ривърб.

 

Това като цяло, а конкретно класиките в жанра са Chorus CE 1, 2 & 3 и Delay DD серията.

 

Tочка, другото има многобройна конкуренция и е посредствена работа, неоправдава6та високата им цена.

 

Може би 6те е добре да кажа и кое е най-слабото им камионче - Boss CS3 без никакво колебание и двусмислие. Не само, че е нискокачествен продукт, но представлява и един вид обида към клиентите, ре6или да се доверят на тази иначе световна марка.

 

:)

 

Ся, да не наскачате половината да ме убеждавате, че DS-1 е съ6то класика. Това е съ6то така посредствена камионетка. Професионалистите ползват модификацията му. :cheers:

Редактирано от bigjav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.