Jump to content
Българският форум за музиканти

Мила моя мамо


Recommended Posts

Мила моя мамо

 

Мила моя мамо

Сладка и добричка

Как да кажа мамо

Колко те обичам

 

Цели нощи зная

Ти над мен си бдяла

В тая топла стая

Песни си ми пяла

 

 

Ако може нотите, това е нещо много просто но съм го забравил;р

 

едит: бе то ако имах един учебник по музика ама не ги пазя :yes:

 

дайте и на други известни песнички ако знаете :angry:

 

Тръгнал кос

Хей ръчички

Зеленчуци който не яде

Зайченцето бяло

Аз съм Сънчо

Редактирано от Krasen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MMM:

 

Ми Фа Ми Фа Сол Сол

Ми Фа Ми Фа Сол Сол

Ла Сол ла Сол Ф Фа

Сол Фа Сол Фа Ми Ми

 

Тръгнал кос:

 

Сол Ми ми

Фа Ре Ре

До Ре Ми Фа Сол Сол Сол

Сол Ми ми

Фа Ре Ре

До Ми Сол Сол До До До

Ре Ре Ре Ре Ре Ми Фа

Ми Ми Ми Ми Ми Фа Сол

Сол Ми Ми

Фа Ре Ре

До Ми Сол Сол До До До

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ е аз съм нюби

Абе нюби, нюби...ама чак пък толкова... :punk_guitar:

Ако си нямаш някаква клавиатурка, тогава отваряш една виртуална и почваш да налучкваш по белите клавиши...то без труд и процедурата "опит-грешка" не става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E какво стана с толерантността? Намерихте някой, който знае по-малко и от повечето хора тук и взехте да му се подигравате, така ли? А какво да кажа аз, като много от коментираните въпроси тук будят насмешка в мен? Да обяснявам на всички колко са зле ли?

 

Пази Боже сляпо да прогледа...

 

Влад

 

п.п.

Браво, the gorer!

 

п.п.п.

Зеленчуци който не яде:

 

ми-сол-ми-сол- ла сол фа ми ре,

ре-фа-ре-фа- сол фа ми ре до.

ми-сол-ми-сол- ла сол фа ми ре,

си--ла сол фа ми ре до.

 

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E какво стана с толерантността? Намерихте някой, който знае по-малко и от повечето хора тук и взехте да му се подигравате, така ли?

Много ясно! В тоя форум за съжаление винаги е било така.

Щото най-големите гъзари пишат тук, е за тва! :)

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не става дума за толерантност, а за мързел.

Всеки нормален човек над 7 години, който се интересува малко от музика, не е глух и може едновременно да ходи и да дъвчи дъвка, след малко опити би налучкал елементарните: ми-фа-ми-фа-сол--сол....ама не - много по-лесно е да си ги поискаш наготово. То и затова дотам стигнахме...безброй нароени "музиканти", свирещи на миди файлове или още по-добре - на изключен кийборд + минидиск. ;)

Може би ако човекът си беше написал - "Не съм музикант...обещавам никога да не се занимавам професионално с музика, нотичките ми трябват да приспивам детето... :) ", тогава може би колегите щяха да бъдат малко по-толерантни. Защото в края на краищата това тук все пак се води 'форум за музиканти', които би трябвало да имат най-елементарни познания за музиката. :D

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса тук е друг, тази песничка никога през живота си не съм я чувал или пял нито в първи клас, нито в детска градинка!

Аз и думите не съм знаел, мислех че е само - мила моя мамо колко те обичам (което се оказа грешно като видях текста в нета) и това съм си знаел че е ми-фа-ми-фа-сол-сол, но след това идея си нямах, още повече че не съм никакъв музикант, и не съм свирил на какъвто и инструмент да е до миналия месец като си купих китара ! Как да извадя нещо по слух деба.

 

Песента ми трябваше за да я изсвиря за рождения ден на Майка ми.

 

yamaha - я дай некой друг форум нещо? както казах тепърва се уча.

Редактирано от Krasen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чухте ли човека какво обясни?

 

А някой сега да се е почувтсвал глупаво? А?! :thumbs_up:

Чухме....и пак не се чувствам глупаво, защото всичкото това можеше да го изясни в първия си пост.

 

@Krasen, тук повечето от колегите са работещи музиканти - някои с муз. образование, други - не, но в процеса на практиката са научили много неща.

Ето ти адреса на друг музикален форум, където голяма част от юзерите са абсолютно начинаещи (с известни изключения) и там на никой няма да му направи впечатление задаването на елементарни въпроси. Е...има един-двама, дето могат да те иронизират, но обикновено останалите ще се постараят да ти помогнат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.