Jump to content
Българският форум за музиканти

* Крадени песни *


Jordan_J

Recommended Posts

http://www.youtube.com/BakNBlack

 

Metal that sounds like other metal :D

 

 

:D:):surprise::surprise::hysterical:

 

ЖЕСТОКИ!!!!

изгледах ги всичките и установих няколко интересни факта:

1.Iron Maiden нямат собствено творчество :greenball:

2.половината яки рифчета и мелодийки на Metallica не са на Металика :hysterical:

 

Eвала на тоя пич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това за Металика наистина е вярно - не знам как никой не е забелязал "малката" прилика между Enter Sandman и Get Stoned (Stone).

Children Of Bodom - In The Shadows (Darkthrone - Transilvanian Hunger)

 

И черешката на тортата - чуйте първият албум на Candlemass. После сравнете с Ахат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мери Бойс бенд - непознати улици - Cardigans - My Favourite Game....

Одете чуйте просто за ко си говорим....китарката е просто....... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, най-много ме изкефи как във "Metal That Sounds Like Other Metal: Volume II" изкарват Дейв Мъстейн плагиат от това, което той самия е измислил (и е гепено от Металика после)... Иначе яка компилацийка, ама има прекалено много случайни съвпадения... Ама и затова се казва Metal That Sounds Like Other Metal :greenangel:

 

Мене лично това повече ме изкефи:

Редактирано от Carpe_diem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dream Theater много се "влияят" от Metallica...

Мисля, че за 1-ви път чух Enter Sandman в live на Dream Theater.

После в албума Train of Thoughts има по няколко такта, в които освен стилово се чува Metallica, и певеца пее наподобяващи неща от ...and Justice for All

Но според мен няма лошо! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, хора, вие четете ли? :icon_shithappens:

Не, че нещо, ма нека темата е за българските песни, както беше в началото :secret:

 

Оттеглете си неадекватните мнения в друга :icon_shithappens:

 

 

Цитирам първия пост и щото и без това, не се чете, правим го цветен: blink: :blink:

Продължение на темата за Азисовите изгъзици и кражби в малко по-глобален мащаб.

 

Всеки да пуска каквото е чул и различил - КОНКРЕТНО!!. Формата е:

 

БГ ПЕСЕН / ИЗПЪЛНИТЕЛ <-> НЕЙНИЯ ОРИГИНАЛ / ИЗПЪЛНИТЕЛ

 

Ще падне яко писане ...

 

:music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надявам се не ги мислите сериозно тия работи последните. музиканти сме все пак-помислете малко преди да ги правите тия заключения. това за Металика и Dream Teather например-просто иска малко вслушване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм фен на долните две групи, но... :hysterical:

... кажете, какво не е наред! :) Моля!

 

 

Дюн / Б.Т.Р. <-> Stargazer / RAINBOW

 

http://store1.data.bg/cicilag/mp3/BTR/BTR%20-%20Dune.mp3

<->

http://store3.data.bg/tarikata/-=files=-/M...20Stargazer.mp3

 

 

П.П. Извинявам се, че намесвам "групата №1 на Б-я" :)

Редактирано от attyla_s
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, хора, вие четете ли? :topicsux:

Не, че нещо, ма нека темата е за българските песни, както беше в началото :topicsux:

Аз видях, но със закъснение! :topicsux:

Но не съм единствен, пък и е весело според мен...

Не знаеш ли, че от 1999 Metallica имат бг-гражданство???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм фен на долните две групи, но... :rockon:

... кажете, какво не е наред! :rockon: Моля!

 

 

Дюн / Б.Т.Р. <-> Stargazer / RAINBOW

 

Да вокалните партии в първи куплет, си приличат, но и не са индентични,

тоест това нещо в съда няма да мине, доколкото чух внимателно, вървят заедно по - малко от 4 такта,

което закона за авторско право допуска, тъй като може да има еднакви идеи по случайност, може

без да искаш - просто нещо, някога си чул и ти се е набило. Може да е преднамерено, може и не -

това ще знае този от БТР , който е писал тази част. За останалата част - претенции не може да имаш.

 

А - сравнението на Баракуда - Харт и Трупъра на Мейдън - просто е НЕЛЕПО - галопа е характерна ритмична фигура на Мейдън. За един такт съвпадение на Ми минор - галоп - е смехотворно да се твърди - още повече Мейдън да са откраднали нещо, което по право си е тяхно. (нищо против Харт - от най - любимите ми, женски метъл банди ). Някои просто прекаляват с подозрителноста.

 

Дрийм Тиътър - Металика. Ми да, те си правят парчета в стил Металика. В момента разучавам Ес ай ем - абсолютно такова е. Петручи никога не е крил, че най - любимите му рок групи са Металика и Мейдън

(да , знам и за прогресив любимите му)(че, те и моите са тези - плюс Менауор , от тази година). ДТ редовно си правят концерти - с албуми на Мейдън или Металика - и ги праскат от край до край. Проблем да има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм. мн инересна тема ...

 

Сещам се за нещичко ..., но с точност не знам източника.

Каризма - Минаваш през мен, използвана е началната мелодийка (открадната) от Джазмен на който не запомних името.

В този ред на мисли аз знам, че плагиатстването на мелодия мотив след осмия такт си е кражба и понеже не мога да чета на френски, (малко на англ.) и особенно на руски (както беше пуснал колегата от по-горе накъкви линкове) се извинявам за невъзможността да се осведомя от там. Ако някой знае със сигурност кое се смата за кражба на музикално произведение да напише. А не всеки втори да си пуска теориите тука и да се получава нещо като "Канал 2001".

 

BTW тъкмо получих оценката си по Интелектуална собственост (мн. добър 5 ) и знам нещичко за авторското право (и сродни на него) за звъкозаписи и др. подобни матеряли. :recourse:

Знам че претенциите към интелектуален труд не са вечни. Тоест даденият изпълнител има право на претенции към изпълненията си на живо и звукозписите, които е направил.

За авторско право срока на претенциите към произведението е 70 години след смъртта на авторът, а за сродни на авторското право е 50 години след издаването на произведението.

Така че смятайте си годинките и така.

 

Best Wishes!!!

 

Весели празници на всички ! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не се сдържах...като стана въпрос за каризма...

Ами да, това е парчето How Insensitive на Tom Jobim.

Открийте 10-те разлики:

Каризма

Том Жобим

 

Поздрави и...да живее българската поп музика :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.