Jump to content
Българският форум за музиканти

* Крадени песни *


Jordan_J

Recommended Posts

Преди 2 часа, garcho написа:

Бате Тони, хубавото е, че през 80те-90те имаше пичове, които бяха пресвирили школите на Бъркли и нещо се зациклиха. Още по-хубавото е, че има млади хора, които да ги барнат без да им се виси на главата. Не знам къде е лошото, но надеждата умира последна. Без немски вестници по главата. :)

Нещо не зацепвам във връзка с какво е комента, ама съм съгласен...

За школите...има всякакви, Бъркли, Мел бей... кой каквото иска това да ползва.

Важното е нещо да остане от наученото и да се прехвърли в практиката/творчеството.

Тези дни гледам и Хелфест и граспоп фестовете лайвстриймове...

Мисля, че за моите 50 съм доста прогресивен тип... ето в момента се кефя на The Halo Effect.

Какво ли не видиях и чух, разнообразието е голямо, свирят и млади и по стари...

Въпреки, че съм ок със разнообразието в тежкият музикален жанр, бях да не казвам изненадан ( че не звучи добре)... след вчерашният прайд парад в София...днес на Хелфеста, гледам някаква гей метъл банда Galactic Callboys... явно са доста популярни и публиката много им се кефеше.

Аз съм малко старомоден и предпочитам метъла да си остане по мъжкарска музика.Лемми уил ливфорева анд кийп ит тру. Като безрезервно приемам жените в метъла. Какво да се прави, аз остарявам, поколенията се сменят.

За крадените песни, монетата има 2 страни.

Ако някой иска да ти открадне музика, значи си струва...

Или пък крадящият е толкова зле, че не може да си измисли негова...

И всякакви варинати между тях , вкл подсъзнателно гепене. Някой бе казал, че цялата музика е едно безкрайно крадене...без да генерализираме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се казва - всичко е ремикс на нещо вече направено. Даже имаше документално филмче по въпроса, което беше супер. Не говоря само за музика, засегнати са всички аспекти от живота като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи се нафирках на Megadeath и Pantera, явно контрастът с Тони Димитрова е породил опит за коментар. Вероятно идеята е била, че да се направи нещо яко, дори и елементарно, трябва да има багаж. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди години направих един "усмиващ" микс в друг музикален форум, дето Преслава в песента си "Лъжа Е" използваше основния елемент от класика на Продиджи "No Good Start The Dance" - мисля 53 ноти ( по смомен, не ми се търсят стари черги сега ) - на друг bpm и с друг инструмент, но същия "sequence" - оказа се май накрая,че е на Queen ( забравих песента - клипчето с вагончето, от което Преслава копира и клипа :) ) - а пък май накрая се оказа, че конкретния "sequence" е на четвърта страна, която си го продава на който си иска ( само предполагам ). Истината според мен е, че "знанието" не е индивидуално - а колективно, и така всички се учим взаимно... просто предположение, което не мога да докажа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.