Jump to content
Българският форум за музиканти

Странният инструмент, чието име не знам


Recommended Posts

Ползва се доста, днес го чух по ТВ-то в интрото на Bon Jovi - Linig On Prayer. Кажете какво му е заглавието и най-вече как се свири, че ми е интересно, пък съм лаик...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знам щях ли да питам? :)

 

П.П. Мисля, че е една тръбичка, която се лигави с уста по време на самата свирня, ама няма да казвам, че да се не изложа още... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е ефект за китара - talk box - трябват ти 2 усилвателя за това - звука от единия се насочва през твърда тръбичка, която се закача към микрофона, а от микрофона зжука отива към друг усилвател. Устата играе ролята на резонатор и насочва звука от тръбичката към микрофона, като чрез затваряне и отваряне на устата може да променяш диапазона на честотите, които минават - така се получава подобен на уа-уа ефект.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, това ще да е. Не беше сложен отговора, но сам не го инвентнах :godbless:

 

Благодаря на всички за инфото!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееех, Pink Floyd... "Pulse"(убийствен концерт)... Там го използва Gilmour. :D

 

Иначе функцията е точно описаната: звукът резонира в устата и грубо може да бъде уподобен на wah-wah ефект :D

Редактирано от Steve_Vai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Ееех, Pink Floyd... "Pulse"(убийствен концерт)... Там го използва Gilmour. :unsure:

 

Иначе функцията е точно описаната: звукът резонира в устата и грубо може да бъде уподобен на wah-wah ефект :cheers:

:killyou: exoo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:unsure: та на темата - то има и един друг инструмент, който се лапа в устата, казва се бръмбазък и бъзикаш една метална лентичка с пръст, която стърчи от устата ти :cheers:

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Тоя ефект го правя с мобифона най-често като си пусна Вондерфул Тонигхт. Арабията си е Вах Вах!

А всъщност Вах Вах-то не е ли да усилва само определени честоти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Тоя ефект го правя с мобифона най-често като си пусна Вондерфул Тонигхт. Арабията си е Вах Вах!

А всъщност Вах Вах-то не е ли да усилва само определени честоти?

s mobifona?! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.