Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас и Акустична


Rattlehead

Recommended Posts

Еми другата седмица тръгвам на уроци по акустична, че нещо сам много бавно става :? И си мисля докато карм уроците да си подрънквам сам и на баса. Та мислите ли, че трябва да карам уроц по акустична, щото на мен честно казано много не ми се занимава (ще трябва да свиря разни класически хави, не че нещо, ама не ми се нравят) :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не те кефи това което ще свириш по добре си намери други уроци. Или най малкото ходи известно време докато научиш някои основни неща и после се гърчи сам и/или с някоя школа.

Извода е да свириш неща които тебе те кефят. В противен случай ентусиазма ти много бързо ще изстине. От друга страна е добре в началото някой опитен да те светне, за да не ти се налага да откриваш топлата вода :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен на колкото повече уроци ходиш - толкова по-добре!

 

Според мен пък не :!: Ако ходиш на много уроци няма да насмогваш за всички и в резултат нищо няма да постигнеш. А и какъв е смисъла да учиш нещо което не те кефи :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След години ще видиш, че дори малкото, което си научил от уроците, на които си ходел, ще ти е от полза, дори и навремето самите уроци да са те дразнели много. Казвам го от личен опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Аз лично съм много доволен от уроците по класическа китара и мисля да си продължа поне още 1-2 години. А за бас уроци съм мислил но за сега мога и сам да се справям. Може би след като спра класическите занимания.........абе ,ще видим.

 

Но това което мога да кажа и да покажа е как подреждам степента на удоволствие по време на свирене на различните видове китари B)B) :violin: :guitar:

 

1. бас

2. класическа

3. електрическа

 

Правете си изводи! B)B);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

абе уроците като цяло 6е ти помогнат много според мене. А тва 4е не ти се занимава не е яко,6тото ако иска6 да постигне6 не6то трябва яко да блъска6 :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
След години ще видиш, че дори малкото, което си научил от уроците, на които си ходел, ще ти е от полза, дори и навремето самите уроци да са те дразнели много.

Абсолютно вярно!!!

 

 

То и на акустичната китара можеш да свириш пиеси, които ти харесват :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустична или класическа китара имаш предвид? Щото ако става дума за класическа китара - хич не се ослушвай! Ще научиш нотите, ще научиш свиренето с пръсти, ще научиш техники, които няма да знаеш ако свириш само на електрическа китара или бас...абе струва си! Дори Trey Azagthoth е почнал с класическата китара - прави си изводите. :)

 

Ако питаш откъде знам - като бях на 11 наште ме записаха на уроци по класическа китара. Ходих само 2 години, но помня много от нещата, които съм научил и наистина са ми били от полза, да не говорим, че после е голям кеф като минеш на електрическа. Не че е по-лесно, аз даже имам грешна постановка на дясната ръка като свиря с перо, но това на никого не пречи - един вид всичко е позволено, стига да върши работа.

 

Така че хич не се чуди!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустична или класическа китара имаш предвид? Щото ако става дума за класическа китара - хич не се ослушвай! Ще научиш нотите, ще научиш свиренето с пръсти, ще научиш техники, които няма да знаеш ако свириш само на електрическа китара или бас...абе струва си! Дори Trey Azagthoth е почнал с класическата китара - прави си изводите. :cheers:

 

Ако питаш откъде знам - като бях на 11 наште ме записаха на уроци по класическа китара. Ходих само 2 години, но помня много от нещата, които съм научил и наистина са ми били от полза, да не говорим, че после е голям кеф като минеш на електрическа. Не че е по-лесно, аз даже имам грешна постановка на дясната ръка като свиря с перо, но това на никого не пречи - един вид всичко е позволено, стига да върши работа.

 

Така че хич не се чуди!!!

Има ли някой да търси Джаз басист?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой да търси Джаз басист?

:cheers: Ау!!!Аз не(още?), но определено ме радваш само с факта, че си!!!ТАКИВА басисти му трябват на света!!! :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.