Jump to content
Българският форум за музиканти

Ако премахна средния адаптор ще се прецака ли звука!


Recommended Posts

Имам мои хора, които ще ми изрежат пикгарда на лазер. Няма какво да те занимавам.

Лазерът не е проблем.

 

Проблем са ми КАД чертежите (искат ги да са с някакъв много специален формат, някакъв индиански, праисторически) и не на последно място - материалът за пикгарда. Демек - от кво ше го правя този пикгард.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От какво го прави?

Аз имам хора, които ще ми го изрежат на лазер за 2 лева.

Ако материалът не надвишава 3-4 кинта, може наистина да се хванем в разумни ценови граници.

 

PS:

В момента си търся спешно пикгард за Телекастер, но 20 лева давам само, ако са ми опрели патлак в слепоочието.

 

От 3-4мм пластмаса. Възложих задачата на един познат и за 5лв имах готов пикгард и не с мой материал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам но на мене брума ми се появи от нищото. Отворих я пак и нямаше видими проблеми. А за пикгарда - не съм единствения, който мисли че става с шперплат. the_gorer също си търсеше или беше си направил. Пък и щом съм с такъв и нямам проблеми...

брум не се появява от нищото. за всеки технически проблем има причина. не пишете глупости ако обичате. плюс това няма нужда от глупави интервенции като един адаптер на 2 позиции на ключа......

просто се взима един трипозиционен ключ и се приключва с Великите Мъки и с Голямото Чудене

 

едит:изтрих някои квалификации, за да няма Обидени или Засегнати

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не пишете глупости ако обичате.

 

Глупости ли?! ;) Писах, че няма ВИДИМИ проблеми!!! Вярно, че трябваше да се смени ключето. Направих го и вече брум няма. Но за мен си беше от нищото, защото както си работеше добре така ОТ НИЩОТО се появи бученето. Без да има причина! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 20 лв има само китайски пикгардове, аз си взех такъв за 18 лв трипластов HSS. В магазина имаше и пикгард за два хъмбъкера, цената май е същата. Фендерските (usa) бяха над 50 лв, а има някви по спешъл за около 100лв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе горере, къв формат щат тия твойте чиляци? Днеска ходих да пусна едни глюпости да ми режат от неръждавейка и ми викат, че и dwg/dxg(autocad-ски) и cdr(корел дроуски) приемали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите хора режат напраисторическа българска машина.

Тя чете само някакъв супер индиански формат.

Всеки път когато занесеа нещо, ме псуват, защото трябва да го пречертават на един техен компютър (вероятно от ергенските години на Джон Атанасов), за да го вкарат в техния си формат за машината.

И тъй като при пречертаването не се стараят твърде, понякога нещата стават с 5-6 милиметра отклонение - да има хава за доизрязване вкъщи с ножовката. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.