Jump to content
Българският форум за музиканти

Дилема


Recommended Posts

сонор-а е от форса ,а мапекс-а от drumcentur-а на yamaha

да не те притесняват малките томове - аз си зех същия сонор със същите размери като мапекс-а в форса са го има и черен сонор с тея размере дето си дал ,има и с размерите на мапекс-а в кърваво червено - мн яки.

чудни барабани са.само кожите са верно за смяна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимайте зеления мапекс от динакорд и бегайте

с 3 тома е зеления

1100 леа е

без пари

 

Абсолютише.И двата сета са китайска сглобка,ама тва по бива.Сонора е ебати ташака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам, томове - хубаво, ама касата...абе той човека да седне, да види. Зависи и какъв стил свири бандата, аккто и какъв е личният стил на свирене на самият барабанист.

Така че действайте, много мнения се чуха тука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mapex-a не съм го виждал, но сонорите в xxxx ги гледах много щото почти се бях навил, точно за ниската серия. Според мен не си заслужават парите, само за да ги извадиш от кашона. За тия пари по-добре нещо на старо, само че може да отнеме бая дебнене и оглеждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. Обаче се оказа че сонор има и с размера на мапекс-а единствено е без столче. Та в общи линии е само до това кои според вас са по качествени като марка защото сетовете явно може да са аналогични като конфигурация. Мерси пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. Обаче се оказа че сонор има и с размера на мапекс-а единствено е без столче. Та в общи линии е само до това кои според вас са по качествени като марка защото сетовете явно може да са аналогични като конфигурация. Мерси пак :offtopic-001:

ами да ти кажа в един и същ диапазон от цени продуктите на различните марки са сходни като качество и като клас на самия продукт...аз имам такъв MAPEX взех си го скоро и със едни кожи remo pinstripe ми звучат точно както си ме кефи:offtopic-001:.Аз също свиря по тежка музика и не съжалявам че избрах MAPEX-a самоче snare-a ми е black panther 12" защото това дето е в сета не ми хареса как звучи и го смених...между другото касата на тоя MAPEX е мн яка ! :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Sonor-a :hysterical: ,за MAPEX още имам болезнени спомени от тия шитки,но естествено трябва да се чуят за да се прецени кой от двата сета които си дал звучи най-добре.

 

Sonor-a като че ли не е много добър с тази касичка за джаз,но пък MAPEX-a с тоя дизайн нестaва за метъл,.... в най-добря случаи за Елтън Джон нагости на Мъпет-шоу. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек не знам къде пише, че касата е 18".

Гледах сета в Райзинг-а, даже мисля да го взема, и останах с впечатлението, че е с 20" каса.

Което се потвърждава и от тук- http://shop.kirstein.de/shop/default.aspx?...;utm_medium=cpc

и от тук http://www.sonor.com/cgi-sys/Sonor_FE/sono...&yapb-id=nc

Но има вариант и с 18" каса- http://www.sonor.com/cgi-sys/Sonor_FE/sono...&5apb-id=nc

Та не знам какъв е този във Форса.

Но мисля, че ако беше осемнайска щеше да ми направи впечатление.

Проверете пак и питайте на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сонор който аз съм виждал в технополис на щанда на xxxx е с 20" каса и ми направи впечатление 10-ката звучеше страхотно за класа и кожите с които е. Като цяло ниските серии са еднакви на всички марки. А и трудно се преценя с тези кожи ,особено касите .Между другото на QR серията механиката е по-добра от 507 .Окончателно ... за мапекса .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.