Jump to content
Българският форум за музиканти

Дилема


Recommended Posts

Здравейте, ситуацията е следната. Пиша от името на барабаниста от бандата ми който доживя момента да си купи барабани и е изправен пред дилема. Двата модела на които се спряхме са:

Sonor Force 507: който включва

# F57 1816 bass drum 18" x 16"

# F57 1405 snare drum 14" x 5-1/2"

# F57 1008 tom tom 10" x 8"

# F57 1209 tom tom 12" x 9"

# F57 1414 floor tom 14" x 14"

# 2-tom holder

# Straight cymbal stand, double-braced

# Hi-hat stand, double-braced

# Snare stand, double-braced

# Foot pedal

118336.jpg, в магазина на казаха че са доста качествени и макар и ниската си цена са студийни барабани.

 

Другата опция е:

Маpex Qr:

SIZE NAME

22 x 16 Bass Drum

12 x 9 Tom Tom

13 x 10 Tom Tom

16 x 16 Floor Tom

14 x 5.5 Snare Drum

TH630 Tom Holder

B300A (x2) Boom Stand

S300A Snare Stand

H300A Hi-Hat Stand

P320A Bass Drum Pedal

T250A Throne

qr5255.gif

QR5245TNQW_300.jpg

Цената е идентична, и макар че не разбирам ми се струва че соло барабанчето на сонор-а е по добро като звук, но томовете на мапекс-а са по големи. Ние свирим метъл и ми се струва че по големите томова са по подходящи, освен това мапекс-а има в плюс, че върви с столче.

 

Та въпроса ми е кое според вас е по удачния избор, и кое и е по надеждно и добро за тези пари. Благодаря ви много предварително и съм ви задължен, пък ако си ги купи барабаниста ще черпи :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите съм ги виждал, мисля че в xxxx.. и личното ми мнение е, че не са лоши за цената си. Може би само кожите ще се наложи да си смени след време, защото май бяха гадни. Вторите не съм ги виждал на живо, ама определено не са метълски.. :icon_shithappens: Бих заложил на Sonor-a, освен, ако във втория сет не се окаже, че влизат и чинелите (което силно ме съмнява).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите съм ги виждал, мисля че в xxxx.. и личното ми мнение е, че не са лоши за цената си. Може би само кожите ще се наложи да си смени след време, защото май бяха гадни. Вторите не съм ги виждал на живо, ама определено не са метълски.. :hysterical: Бих заложил на Sonor-a, освен, ако във втория сет не се окаже, че влизат и чинелите (което силно ме съмнява).

 

Чинели няма в никои от сетовете. А до външен вид-това няма значение, аз това за метъла го казах защото знам или поне си мисля, че метъл барабанистити свирят със по големи и дълбоки томове. Това е лично наблюдение ако не е така не ме линчувайте. А и на мапекс-а касата е по голяма май :icon_shithappens: Мерси за отзива.

Редактирано от FeramonD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, то и аз имам в предвид само за външния вид.. иначе най-добре, ако може, да се чуят и двата комплекта и тогава дa се реши.

Редактирано от jeleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спред мен вашият барабанист трябва да седне зад двата сета и да види кой му е по-удобен, кой му пасва повече (дали по-малки томове и каса) и сам да вземе решение. Иначе и двете марки са сериозни. SONOR няма какво да се коментират, а MAPEX правят доста качествени неща според мен (харесвами и кожите им).Така че момчета както се казва "око да види ръка да пипне". В този смисъл засега сте свършили половината от работата.Хайде здраве и творчески успехи от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то без това не може. То е ясно.

Абе после може да съжалява за малката каса, аз не бих я купил. Не е компромисно решение, особено за живо свирене и т.н.

А на една цена ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катско извинявай но не те разбрах това значи ли, че подкрепяш мапекс-а?

 

@Егон: Да цената е еднаква.

Редактирано от FeramonD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мапекса е истината за ниска серия,пък и фолиото ме кефи много(лично мнение) и не всички метъли свирят с дълбоки и големи томове ,грешна представа имаш. :yahoo:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.