Jump to content
Българският форум за музиканти

акустична китара


mind_heart

Recommended Posts

Здравейте! Прочетох една оригинална тема във форума - "има ли китаристки тук?":virtuoz: Аз пък съм любопитна има ли класически китаристи,такива,които свирят на акустична китара? Защото имам чувството че това по - скоро е форум за електрически китари и апаратурата за тях. Класически китаристи,къде сте? чувствам се като самотен глас в пустиня...Да живеят жиците!Но бих се зарадвала изключително много да видя някоя тема свързана с добрата стара акустична китара и свиренето по ноти :music: Между другото,търся смелчаци за класически китарен дует(Пловдив/Пазарджик),но май обявата ми беше твърде стряскаща.Не се безпокойте намеренията ми не са да правим скучна класическа музика,а по - скоро развлекателна и приятна за слушане.Няма да е трудна за изпълнение,изисква се само ентусиазъм и амбиция, това е :ok:Освен това, тази идея съдържа в себе си големи възможности за реализация,защото е различна,замислете се и ще видите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, здравей. Имам класическа акустична китара от 4 години, но само през последните две години започнах да се занимавам сериозно. Скоро мисля да си купувам електрическа китара, за да вляза в истинския разгар на форума.

 

Намирам се в гр. Раковски и уча в Пловдив. Прекарвам прекалено много време там и много ще се зарадвам ако има с кого да си свиря, няма значение за жанра. Потърси ме в Skype, може пък и да стане нещо.

 

Skype - skatercho

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз свиря на класическа китара вече 3 години

началото на тази година чух cry for you на тимънс и се отказах от уроците но някак си свиренето с пръсти ми е лесно

не че не мога да свиря бързо с перо

та така ел китарата почти не я вадя

в момента разучавам tango en skai

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, не съм особено напреднал, но съм изключителен... неправилно звучи, но - "фен" на свиренето с пръсти. Всъщност ми е основна дисциплина така да се каже, китара с найлонови струни, нокти, класика, а и всичко друго, което мога да изпълня по този начин. Не че пренебрегвам електрическата особено много, но да кажем, че има тенденция да остава на 2-ро място май май, макар и с малко. (уж)

 

Не мога да не споделя мнението, че форумното внимание е предимно заангажирано от жици и ел.китари...Лошо няма, точно затова оттук научих доста (относително понятие) по този параграф.

 

Но пък съм от Варна, така че не ти върша работа ;)

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз свиря на класическа китара вече 3 години

началото на тази година чух cry for you на тимънс и се отказах от уроците но някак си свиренето с пръсти ми е лесно

не че не мога да свиря бързо с перо

та така ел китарата почти не я вадя

в момента разучавам tango en skai

 

Toва е танго от Пиацола нали? Toи ми е един от любимите композиториi! Свиренето на неговите танга е истинско удовоуствие,защото изразяват истинска страст.Значи не се занимаваш с китара професионално,а за хоби?Свириш това,което ти харесва :thumbs_up: Това е много приятно...знам го от личен опит ;)Иначе с какво се занимаваш?Учиш ли нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее хора направих същата тема в ''говорилня'' що никой не поглежда натам ;) ?!!!

 

И ти ли свириш на акустична китара? Радвам се да видя и женско присъствие тук:thumbs_up:Предлагам да си бъбрим тук за китара,щом толкова много хора са видяли тази тема вече именно тук.Значи от месец свириш на акустична?Ходиш ли на уроци?Смяташ ли да се занимаваш професионално,щом толкова много ти харесва?На колко години си сега?От кои град?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее хора направих същата тема в ''говорилня'' що никой не поглежда натам ;) ?!!!

 

Сигурно мястото не му е там.

 

Можем и тук да си говорим за китара,нали? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mind_heart за каква акустична китара става въпрос, с найлонови или с метални струни??

 

китарата ми е стандартна класическа с 3 наилонови и 3 метални струни.А твоята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, не съм особено напреднал, но съм изключителен... неправилно звучи, но - "фен" на свиренето с пръсти. Всъщност ми е основна дисциплина така да се каже, китара с найлонови струни, нокти, класика, а и всичко друго, което мога да изпълня по този начин. Не че пренебрегвам електрическата особено много, но да кажем, че има тенденция да остава на 2-ро място май май, макар и с малко. (уж)

 

Не мога да не споделя мнението, че форумното внимание е предимно заангажирано от жици и ел.китари...Лошо няма, точно затова оттук научих доста (относително понятие) по този параграф.

 

Но пък съм от Варна, така че не ти върша работа :thumbs_up:

 

От Варна ли си?Професионално ли се занимаваш с клсическа китара?Може и да се окаже,че се познаваме,ако си ходил на конкурси например в Кюстендил,Велинград или Гоце Делчев? Как се казваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти ли свириш на акустична китара? Радвам се да видя и женско присъствие тук:thumbup:Предлагам да си бъбрим тук за китара,щом толкова много хора са видяли тази тема вече именно тук.Значи от месец свириш на акустична?Ходиш ли на уроци?Смяташ ли да се занимаваш професионално,щом толкова много ти харесва?На колко години си сега?От кои град?

 

 

еми какжо да ти кажа все още не ходя на уроци,но мисля да се обърна към kitaratapesho за някои друг урок.Чух много хубави неща за него и мисля че си струва.(Имах планове да не ходя на уроци)Чак професионално не мисля да се занимавам-запалих се по математиката не мисля да я оставям,но УЖАСТНО МНОГО искам да се науча да свиря........кефи ме просто!!! Иначе съм от софия,на 14 години....метъл...и тва е общо взето,мерси че попита.. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Варна ли си?Професионално ли се занимаваш с клсическа китара?Може и да се окаже,че се познаваме,ако си ходил на конкурси например в Кюстендил,Велинград или Гоце Делчев? Как се казваш?

 

От Варна съм, да. Професионално...о, не изпуснах си шанса за това, струва ми се, свиря просто за удоволствие, но с маниакална тенденция и надежда да се боря някой ден за поне в малка степен професионално, хмм, ниво. Пък и имам само 2 години "стаж" за сега.

 

Ходил съм на конкурса, тук във Варна 2 пъти, и тази година в Кюстендил в свободната 5та, мисля, група, като да кажем, че последното преживяване ми даде отправна точка на къде трябва да се боря - за техника, някаква интерпретация, известна свобода и спокойствие пред публика (особено)...абе да се боря :hysterical:

 

Казвам се Людмил, на 17 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.