Jump to content
Българският форум за музиканти

Пасивен или активен?


MDFk

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
:headbang:  И аз си спомням с какво свири.

 

От всичко казано по-горе може да решиш, че съм фен на активните електроники. Не било - всичките ми басове са пасивни, въпреки че някои са били и с акт. ел. по някое време. Сега събирам един бас, които ще е активен - с ММ адаптер и 3 лентова акт. електроника, но като цяло предпочитам пасивен бас + отделен предусилвател.

И аз съм на такова мнение - дори мислех да събирам за един Дънлоп преамп,като твоя:headbang: ,ама с овърдрайвче в него..после пробвах един Берингер 60ватов със Шейп функция и той си имаше доста такива пинизчета,които могат да са полезни...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид MXR-а който рекламира Трухильо? Слушал съм го - добър е. Има и корекция на средите (за разлика от моя) и можеш да включваш драйва отделно като ти скимне (пак за разлика от моя Sans Amp). Драйва му е по-брутален, моя е по-мек, по-лампов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид MXR-а който рекламира Трухильо? Слушал съм го - добър е. Има и корекция на средите (за разлика от моя) и можеш да включваш драйва отделно като ти скимне (пак за разлика от моя Sans Amp). Драйва му е по-брутален, моя е по-мек, по-лампов.

Ъъъъъмм...не знам. :)

Вероятно е точно този - имаше всичко изброено от теб. И ми казаха ориентировъчна цена от 250 лева...ориентировъчна защото нямаха в наличност,може и повече да е като го внесат. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това говоря :)

(да живеят Musicman и новите емотикони :) )

:blink::D:D:angry::D :wall: :killyou:

Да за тва става дума, но ми казаха лева - единия от магазинерите от xxxx...Сигурен съм че каза лева, защото ми се стори страшно малко имайки предвид че знаех цената на този на Разбойника(180 долара???май :green: )..а имаше още екстри бонус, т.е. корекцията на средите и овърдрайва... Е,всеки му се случва да сгреши. При всички положения в случая аз съм източник н грешна информация, sorry за което... :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във Visiarts:

http://www.visiarts.com/EL100156.htm

цената на чудото е 504 лева

освен ако магазинера от RF не се пообъркал нещо :D

ами MDFk, пак проверявай и като внесат и ако цената е около тази която спомена - дай сигнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е на друга фирма (Tech 21), така че това за колко съм го купил не значи нищо.

 

М80 е малко по-евтин, ако правилно си спомням, когато купувах моя педал беше на цени ~120-150 долара + доставка. За БГ цена м/у 250 и 320 лв. е съвсем реална според мен. Тия от Visiarts най-вероятно купуват от друг дистрибутор, а не директно от Дънлоп, затова е 500 лв. Тяхна си работа, но аз не бих пазарувал на такива цени.

 

Преди около година с Мартин (ex-Subtiera) сравнявахме М80 и Sans Amp Bass Driver-а - няколко различни баса, пулт, слушалки, комбо за бас, абе, каквото можахме - пробвахме <_ . bass driver-a>

Аз лично съм любопитен да пробвам Micro Bass II на EBS - това им е сайта

Свирил съм с предишния вариант на този предусилвател (без драйв) и ми хареса много. В новия вариант са сложили още доста практични неща, ама май ще изчакам първо да влезем в Евросъюза и после . . . . . . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля 4е във всички варианти има много добри решения.Естествено най-добрия си остава пасивна стара бас китара :blink: (даже се римува)

3 лентовата активна електроника за ,която говори разбойник ми се вижд най-добрия вариант за бас с два адаптора с разположение от типа на Фендер Джаз Бас.Преди бреме пробвах енин Мюзикмен-много стар с двулентов Еквалайзер-Много добре зву4еше повярвайте ми!

Тук е мястото пак да припомня казаното от Разбойник за Гадните адаптори маскирани от Активна електроника :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.