Jump to content
Българският форум за музиканти

Cubase vs Sonar vs Pro Tools vs Reaper


mytodoroff

Recommended Posts

Честно казано такива теми трябва да се забранят във всички аудио форуми. Като ги видя и ми заработва перисталтиката на червата на двойна скорост. Досега във форума на Pro Tools четох как някакъв се прехвърлил на Logic Pro, щото там миксовете му звучали по-силно и по-хубаво. 

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ви дреме, кой с какво работи ! Работете с каквото ви е удобно и каквото ви удовлетворява и това е. Тези, които претендират, че има някаква разлика най-лесно им се затваря устата. Пускаш им едно парче и да кажат с кой DAW е смесвано, щом откриват разлики и ще видиш, как ще гледат умно :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ То не само за DAW важи това :) Има разлика единствено в удобството от изпълнение на определени задачи - всяка от средите си има свои силни и слаби страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Лично аз не харесвам Сонар по една много-много уж несъществена причина... а именно

Инсталацията му се разпилява навсякъде из компютъра. А аз обичам всяка програма да си е в собствена

папка и само някакви общи файлове или систмни да влизат в C:\Program Files... и т.н.

 

Ето тва ме дразни, иначе - секи на квото си е свикнал

Ето например Reaper доста напредва, а е само 4 MB. ???

Има опции , в които можеш да зададеш на кой дял  и в коя директория да инсталираш всичко, което пожелаеш.Явно не си работил достатъчно със Сонар.Дълги години работих с нея и бих казал, че това е една прекрасна програма.Всичко е много прегледно и лесно за употреба.Особено миди  и аудио редактриане.Много удобен начин за нотно писане .Всичко е въпрос на предпочитания .Спорът коя програма е по-добра е леко безсмислен .

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.