Jump to content
Българският форум за музиканти

Cubase vs Sonar vs Pro Tools vs Reaper


mytodoroff

Recommended Posts

Подкрепям горното мнение . В кюбейс ми е малко трудно да напиша какъвто и да е трак , дори с миди клавиатура . Днес сложих Sonar 6 - очарован съм до крайност (изтрих направо кюбейса) . Доста по-интуитивен интерфейс , по-лесна работа . Хубавото е , че става за предварително подготвяне на песните . Ако си композирам нещо и се опитам да го запиша в Кюбейса минават години ... Лично мнение , не искам да го натрапвам , но Сонар достигна и след може би още една-две версии ще мине нивото на Кюбейс .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно нещо в Сонара (не знам дали са го оправили), което изключително много ме дразни. Всички аудио файлове ги слага в няква негова си директория и ги кръщава по начин подобен на парола, измислена от луд програмист и ако ти дотрябва нещо - ходи го търси като имаш примерно 5-600 файла там...

 

А това за интуитивността според мен е строго субективно. Аз лично смятам, че Кюбейса е по-интуитивен и по-добре организиран, ама това си е мое мнение. Който иска да си работи със Сонар - да си работи, който иска Кюбейс - жив и здрав :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки проект сега си има своя папка -> ако ти трябва файл , знаеш къде да го търсиш . Важи за версии 4+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И добре са се сетили :)

 

До 2-ката, която е последната, с която съм имал сблъсък, това нещо не беше решено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-цата е друга бира отвсякъде, всеки проект си върви със собствена папка по подобие на Кюбейс. Много е лесен за работа, миксерът му дава тотален контрол на проекта само с един панел. Хубав и надежден е :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-големия майтап е , че товари по-малко от FL Studio 7 :(

Всъщност товари най-малко от всичките ми програми .... А за моя горкия комп това е голям +

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Наборе, къртиш мивки - вероятно малцина са забелязали в първата част на филмчето как немците първо са се допитали до тебе ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.