Jump to content
Българският форум за музиканти

Бузуки или Тамбора?


Recommended Posts

абе решил съм да седна да се уча да свиря на едно от двете!ма кое да е??

я кажете които има опит предимства и недостатъци

За бъдещият колега- свиря на бузуки от много време над 20 години и мога да кажа че инструмента дава вазможност да се свири почти всичко дори и класика

- имам предвид цигулкови и мандолинни неща!

Пуснал съм в купува-продава бузуки за продан -ако имаш интерес виж обявата!

Ники 0888 379 278

аз много се интересувам от бузукито много харесвам този инструмент но все пак няма кои да ми покаже някои похвати при бузукито по принцип не ми е много трудно да се науча да свиря на бузуки защото аз съм тамбурист по професия.

МОЛЯ ако имаш някакви познати бузукари от варна да ми помогнеш да се свържа с тях за да взимам уроци или поне ми кажи каде мога да намеря ноти за бузуки !!! :D :D :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност тамбурата идва от турския "Танбур", който пък е наследник на лютнята :thumbs_up:

 

А по линия на уд-а - бивайки "фретлес" го прави доста труден за свирене.

 

Аз лично съм пробвал да свиря на такова нещо и определено не е проста работа :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

май най-малкият проблем в свиренето на бузуки са нотите? не са ли на сол ключ..

?! :rolleyes:

не съм наясно, но най-много, ако е транспониращ и не ти се смята, да ти се наложи да попрепишеш 5-6 реда ..

 

две години след постнатата тема, на какво избра да свири авторът? :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Аз бях изправен пред същата дилема като теб и накрая си поръчах ирландско (келтско) бузуки! :) Иначе и аз мисля да свиря български (тамбурджийски) неща на него, както и келтска музика (тъй като имам интерес и към двете).Що се отнася до нотите-това е най-лесно. В Ebay има множество книжки, дискове и дивидита, а в интернет има безплатни такива.Просто гугълсърчни и готово. Успех със свирнята!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.