Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

здравейте, сигурно на всеки барабанист му минават през ума да си вкара към комплекта на който свири някакви нестандартни или по особени елементи и на мене ми е интересно затова пускам тая тема.

 

Та какво мислите по въпроса за вмъкването на други ударни нструменти (или не ударни :thumbs_up: ) към стандартния комплект барабани? Какви "импортове" сте виждали и има ли известни барабанисти с особен комплект( то я сно че има де ) , кой известен какъв интрумент си е вкарал към комплекта и пр...

 

(П.С.: ако казвам нещо тъпо ме извинете аз тепърва навлизам в материята :surprise:

 

ROCK!! :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Neil Peart си е вкарал в сета "електронна маримба".Той си е направил различни семпли и после ги е вкарал в маримбата и използва примерно семпли на различни звукови ефекти,както и оригинални звуци от маримба,ксилофон и други. Ето как изглежда: http://www.picvalley.net/v.php?p=u/169/42215_322.JPG

Редактирано от drummer_93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя барабанист много яко свири бе. А освен тия неща дето казваш че е вкарал май има и други , са като гледах клипчета с него.

 

На мене скоро ми подариха един ксилофон, но е малък и по-скоро декоративен. Все пак вади приятен и достатъчно силен звук и реших да се пробвам да си го сложа към барабаните. Закрепих го на една стойка обаче понеже е дребен и ако се удря с палките за барабани трябва да се удря много чувствително... другия вариант е да удрям с малкото чукче на ксилофона и с него да удрям и по сета, което не е толкова зле всъщност...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, сигурно на всеки барабанист му минават през ума да си вкара към комплекта на който свири някакви нестандартни или по особени елементи и на мене ми е интересно затова пускам тая тема.

 

Та какво мислите по въпроса за вмъкването на други ударни нструменти (или не ударни :whistle: ) към стандартния комплект барабани? Какви "импортове" сте виждали и има ли известни барабанисти с особен комплект( то я сно че има де ) , кой известен какъв интрумент си е вкарал към комплекта и пр...

 

(П.С.: ако казвам нещо тъпо ме извинете аз тепърва навлизам в материята :cheers:

 

ROCK!! :cheers2:

 

Ами принципно ако говориш за електронни ефекти на барабаните може да използваш тригери,иначе към комплекта могат да бъдат прибавяни почти всякакви

перкусионни инструменти като дайре,темпъл блокчета,дървен блок,различни звънци,хлопки и тн.

 

Освен това много от барабанистите които са популярни с това че използват големи комплекти освен че свирят с 2 каси,голям брой том-томи и чинели прибавят и инструменти като:бонгоси,октобани,рототоми и др.

 

Може да видиш и тази страничка: http://bg.wikipedia.org/w/index.php?title=...p;oldid=1088307

там в началото са изброени някои инстументчета:yahoo:

 

 

drummer_93 тва не е точно маримба, а контролер които напрактика може да има всякакви звуци ксилофон,марима,вибрафон и тн.този които е на снимката мисля че е на КАТ,някакъв :dance: MalletKAT controller :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.