Jump to content
Българският форум за музиканти

Ltd F400 -> Randall Rg100 G3 -> Ev Co4


AXE

Recommended Posts

Тая вечер реших да си поиграя малко и да пробвам да запиша нещо с хубав звук. Използвах последния риф от Seek & Destroy и съответно се опитах да докарам същия звук. Не съм си играл много, но мисля че се получи доста прилично. Поне като за вложеното време.

 

Синджира е следния: ESP LTD F400(с EMG 81) -> Randall RG100 G3 -> ElectroVoice Cobalt4 -> Sonar 6

 

Има сериозно окастряне на ниския и високия 'шелф'.

 

Аре стига приказки, ей го

 

Чувствайте се свободни да кажете кво мислите или да дадете акъл :rolleyes:

 

 

П.П. Бах, толко много приказки за 10 секунди. То стана като при секса :thumbs_up: Нищо де, обещавам следващото да трае повече :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ценя високо мнението ти за звук ;)

Гейна е на МАХ :);) Микрофона е фронтално разположен, леко встрани от центъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и не със същата китара звука ми е много познат ;) Братя сме по кубе ;) Честита придобивка и яко :) със нея.

 

П.С: На гейн 1 ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, на втория. Това си му е максималния гейн на това кубе. Хем съм с активни адаптери. За повече жица - камионче. Макар че досега квото съм пробвал, макар и с повече гейн, все е звучало доста по-замазано от Рандала.

 

П.П. Между другото не знам дали знаеш, ама твоето кубе и моята китара ги взехме от един човек :)

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки честотната ми инвалидност :hysterical: и обстоятелството да чувам на записа не това, което е звучало реално на живо, все пак бих дръпнал гейна и средите надолу и бих добавил една идея баси.

 

Между другото, знам че си фен на ЕМГ, лошо няма и уважавам мнението ти, ама защо не опиташ и други марки адаптери, хей така, за проба само?

 

Сус здраве! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех, не мога да ги харесам тея Рандали и т'ва е. Резлив и до болка транзисторен звук, но така де, въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bigjav - Ще пробвам съвета ти за звука. Сега като сравнявам на слушалки - има май нещо такова. (BTW нали отчиташ факта, че се опитвам да наподобя оригиналния звук!? :hysterical:)

 

Относно адаптерите - аз с удоволствие бих пробвал пасивни EMG-та, Dimebucker, разни там 'по-хармонични', единични за страт и т.н., но не мога да си купувам различни китари и адаптери всеки ден :hysterical: Иначе като ми попадне от някъде - пробвам си :hysterical:

 

 

switched - не казвам че е върха на сладоледа, но като за класа си мисля че се представя доста добре.

 

 

Edit: Да си подредя мнението.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имах китарен микрофон под ръка щях да ви направя семпъл на моя рандал, за разлика от Г3 ползва нормални крайни транзистори, а преампа също е транзисторен, и в същия момент вади доста приятен, меса образен звук. Разбира се маже малко, но е нищожно спрямо по голямата част от самостоятелните педалчета които се продават, определено предпочитам неговия драйв... а и е достатъчен ако все пак държиш да свириш музика, верно за вдигане на безмислен шум се иска още гейн, но това е въпрос на вкус :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.