Jump to content
Българският форум за музиканти

На какъв език предпочитате да пеете и/или пишете текстове


vhcs

На какъв език предпочитате да пеете и пишете текстове  

171 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ами... нашето си е наше. Не мисля, че е лошо да се пише на английски, но аз чуствам текстовете на български по-близо до себе си и съм за българския. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

За мен самия като скромен текстописец със средно ниво на владеене на английски език бих казъл, че българският език е много по-богат и звучен ... за мен българският звучи много по-естествено, искренно и непринудено :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Зависи много какво пееш!Преди година ми се наложи да обърна една моя песен от английски на български/по-оперна като цяло и доста висока/ и стана ужас!Не само,че и замина основната идея на текста,но и стана много трудна за пеене,заради многото съгласни/които все пак опитах да избегна,но неуспешно/.Стана си друга песен.Лично на мен ми е по-лесно да пея на английски,пък и да пиша текст на английски.Вярно,че сме си българи и донякъде е редно и текстът да е на български,НО при определен стил на пеене понякога просто нямаш избор.Да не говорим,че в английския е доста по-лесно да "намачкаш" думата,което в българския е доста по-трудно.Говоря за чистото улеснение за вокалиста.А чувството...ако една песен има чувство,то няма значение дали е на български или на английски,чувството на песента НЕ ИДВА от езикът на песента!Изборът си е личен.На някои им е по-добре на един език,на други-на друг.То затова има различни вокалисти.Не виждам място за спор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ами спазвайки правилата на блек метъла, на Латински, Норвежки или Оркски. Хахаха

Не сериозно, на Английски са всички текстове които съм написал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз не пиша и не пея текстове и ще изкажа гледна точка на музикален фен. Предпочитам да слушам българските групи с български текстове, защото музиката така става по-интересна и се различава малко повече от чуждата, от която е взаимствала (в повечето случай 1:1). Радвам се, че нашия вокал пише само български текстове и то доста интересни и завъртяни, на английски просто няма шанс да бъдат такива : )

Редактирано от pampi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен езикът е важен дотолкова доколкото публиката да разбере посланието на групата. Обикновено има значение за коя аудитория предимно е предназначено. И не на последно място: за да пишеш на какъвто и да е език, трябва да го владееш на доста прилично ниво :D

Аз лично предпочитам да смесвам песните по отношение на език - английски, български, руски,...(става дума не да ги пиша, а предимно да ги пея; но иначе и за писането и гд така).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте

Правя едно малко проучване и Ви моля да отговорите "Кой какъв чужд език ползва". Понеже анкетата има ограничения само до един отговор, моля и да пишете какви езици използвате.

Като пример ще посоча себе си. Аз ползвам свободно английски и руски без да имам претенциите, че ги знам перфектно и с доста големи затруднения немски.

Надявам се на отзивчивост от Ваша страна, като след известно време ще обобщя отговорите и ще ги публикувам тук

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с отделна тема в някакво по-друго заглавие.

Тази всички я знаят и като ще се засилят да пишат пак......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.