Jump to content
Българският форум за музиканти

B.c. Rich или Jackson?


Crimson

Recommended Posts

Абе все като гледам некви концертни изпълнения виждам главно представители или B.C.Rich или Jackson !!! За пример мога да дам Rammstein - Live aus Berlin или Slipknot - Disasterpieces , Static-X , System of a Down(за тях не съм много сигурен ;) ), Slayer .... и т.н.!

Та исках да попитам хората , които са свирели на продукти на гореспоменатите марки с какви впечатления са останали и какво биха препоръчали!!

Няма да си купувам :cheers: , просто ми е интересно-като за няква информация по скоро !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не искам да те обиждам ,но мисля че си се заблудил малко относно идеята че тежък звук се постига само с Jackson или B.C.Rich или която и да е друга марка...

За формирането на самия звук влияние оказват много други фактори(включително и модела китара), но не и марката.

Това, ковто виждаш по видеотата на групите е един вид реклама, защото голяма част от звездите получават безплатни инструменти от дадена марка с цел да се показват точно по тези клипове и концерти!

И така както една марка е "любима" на даден китарист, точно така я сменя при първото по-добро предложение от друга марка.Така е и с усилвателите, с ефектите и всичко ,което носи изгода на изпълнителите. До голяма степен шоу-бизнеса е обсебил и тази страна на музиката.

Има и много музиканти, които сами си купуват инструментите и то по собствен вкус. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с Edgecrusher :cheers:

 

А има и едно друго нещо - хвани 1 Jackson и 1 B.C.Rich от един клас, сложи им еднакви адаптори и ги включи в еднаква техника - гаранция че ще звучат еднакво /с някакви минимални разлики of course/...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

System of a Down свирят с Ibanez Snowman китари - бая са си грозни според мен, ама хората са рекламни лица, кво да правят. :cheers:

 

И според мен марката не е от толкова голямо значение, по-важно е дървото и адаптерите. Естествено як дист или як драйв от кубето и хубав усилвател.

 

Брутален звук може да се направи почти с всяка solid-body електрическа китара с подходящи адаптери - колкото по-"hot" са те, толкова по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Static-X

Свирят с Гибсън,басове Фернандес...Трип Айзън свиреше със Би Си Рич,ама не с тях и не по клиповете които аз съм виждал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че въпросният Трип Айзън има собствен модел BC Rich, само че досега доста съм се чудил кой е аджеба Трип Айзън. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Static-X

Свирят с Гибсън,басове Фернандес...Трип Айзън свиреше със Би Си Рич,ама не с тях и не по клиповете които аз съм виждал...

Споко,няма и да го видиш повече!

Наскоро го уволниха най-брутално ,след като е бил подведен под съдебна отговорност.

А иначе да, и той е рекламно лице на B.C.Rich както и Kerry King(Slayer).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, Crimson, тежкият звук се постига само с добра апаратура. Китарата не е от такова значение. Тя е по-важна за самото свирене.

За рекламните лица също е вярно, макар че не малко музиканти наистина предпочитат определени марки китари и жулят с тях по свое желание.

Например, Чък Шулдинър (RIP) си поръчваше къстъм BC Rich-ове, и в едно интервю даже се оплакваше, че от BC Rich го преебали, защото му дали китара, правена от някакъв друг лютиер, а не от този, който той искал.

Кери Кинг е фен на BC Rich, но той отдавна е превърнал личните си предпочитания в доходоносно позиране за шаренийките им.

За System of a Down не знаех, че са рекламни лица на Ibanez, но това определено е чиста проба антиреклама.

Korn позират за Ибанец и това също си е стопроцентова антиреклама. Все едно Кирил Маречков, след като блъсна и уби човек, шофирайки в нетрезво състояние, да отиде да стане рекламно лице на КАТ :)

Те Korn даже си имат техен сигничър модел - Ibanez K7, което би трябвало да значи нещо от сорта на: "7-струнният Ибанец на Корн". Сигурно келешите го купуват като топъл хлеп, но досега не съм чул сериозен музикант да го похвали.

Така че, Crimson, всичко, свързано с тежкия звук, опира до добрата апаратура. Другото е комерс и гъзария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен която и от двете да земеш нема да сажеляваш макар че ако разплагах с повече кинти шех да взема Б.Ц. Рицх но и от джаксон сам много доволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те Korn даже си имат техен сигничър модел - Ibanez K7, което би трябвало да значи нещо от сорта на: "7-струнният Ибанец на Корн". Сигурно келешите го купуват като топъл хлеп, но досега не съм чул сериозен музикант да го похвали.

 

Понякога наистина ме учудваш... някво като на теб не ти харесва нещо не значи, че то е гадно! Корн определено са популярна банда и звучи просто малоумно някой да коментира, че правят антиреклама на това, с което свирят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

System of a Down свирят с Ibanez Snowman китари - бая са си грозни според мен, ама хората са рекламни лица, кво да правят. :D

Ibanez Iceman ...;)

Китарата е доста добра между другото. Това, че не ти харесва на вид е отделен въпрос :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, грешката е моя. :):D Какво ли не правят свободните асоциации. ;)

 

А това че е грозна - очевидно е лично мнение. Естествено ако набарам една такава няма да я дам без бой. ;) Още повече, че вече има и баритон от този модел. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе Айсмена не е чак толкова лоша на вид, а има прекрасен плътен и мек тон ала Лес Пол :) Пък и IC400 струва към 500$, което не е толкова много...

Ibanez_IC400-2.jpg

 

Аз не бих и отказал :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със каквито и да е свестни адаптери и китара може да се изкара качествен тежък звук. Не е до китарата, а до настройка на амп и дист B)

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.