Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате? Beta


CorvusCorax

Какъв глас имате  

231 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Баритон.Не знам точно какъв вид.

Работният ми диапазон е от фа диез на голяма октава до сол - сол диез на 1 - ва октава.

Иначе на фалцет стигам до ла бемол на втора, понякога съм стигал и до си на 2 -ра, а понякога до ми на голяма.

Прехода ми е на ми на първа.От там нататък тона става по-стегнат и крещящ.Единият вариант е да го извикам, а другият да го филирам.

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм лиричен тенор, поне така ми каза една педагожка,но след години може и да премина в драматичен ,знам ли.Той гласа цял живот се развива и това му е хубавото и интересното на гласа,че винаги можеш да го преоткриеш.Аз не мога да кажа ,че имам кои знае какъв глас ,но ме задоволяват двете октави,които имам.Пея до горноC#, D ,но за тенор си е напълно задоволително според мен.Хващам и горно E,но ми трябва по -добро разпяване,а другото което е,че не винаги големия диапазон е критерий за красив глас.

Редактирано от didon2deo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Моля те, само се аргументирай...Кое е това горно ми , горно до диез и горно ре?Горно за мен е много абстрактно понятие? :lol: По принцип има 9 октавови групи.На коя октавова група отговарят тези тонове - на първа или втора?

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм си .....такова :blush: .....алтче... :whistle: така от тея по ниските.На средата на 2и 3 алт съм,но мога да пея и 1-ви и 4-ти алт.Много ми е ограничен диапазона за моите изисквания ииии само мъжки песни мога да пея!Сякаш ниските тонове не съществуват за мен :happy: Обаче за да хвана тона на мецосопран трябва да направя така :surprise: за да излезе тоне горе долу добре.А за сопран да не говорим!Там е все едно никога не съм пяла каквото и да било.Това стогодишния чорап на Лили Иванова не го може :hysterical: Както и да е засега се придържам към алтите и се надявам,че гласът ми ще бъде оценен някой ден

 

 

П.С:Забранявам раждането на алти,щото ще режа глави(брей има рима) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Аз съм Алтино . Занимавам се с Народно пеене и в тази област съм си чист сопран, но като премина в класическа постановка звуча като мецосопран или драматичен сопран , според зависи от разпяването. Пея в женска теситура, понеже там гласът ми се чуства най - удобно иначе имам и доста низини.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Бихте ли ми обясни ли какво означават тези думи: баритон и т.н. https://www.youtube.com/watch?v=-qlu60Jre8s Вижте това момиче, според вас какъв е гласа й. (Малко качеството на звука не струва, но все пак.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, за което питаш са разновидностите на човешките гласове :

Високи женски гласове : Колоратурен сопран ( най - високият женски глас с характерна подвижност. Можещ да изпълнява най - сложните колоратури ( украшения ) в ариите. Тоновият му обем е от " до '' на първа октава ( където красотата му се губи ) до '' фа '' на трета ( при някой се срещат и '' ре '' на четвърта октава. Най - известана ария за този глас е " Queen of the night " ( Царицата на ноща - Вълшебната флейта - Моцарт ) изпълнители : Диана Дъмрау, Мария Галвани, Мадо Робинс, Ерна Зак,

 

Лиричен сопран - Много ярък и лек женски глас често бъркан с колоратурния сопран. Обемът му е от " до '' на първа октава до " ми'' на трета.

изпълнители : Рене Флемиг...... Арии за Лиричен сопран : Памина " Вълшебната флейта " ; Микаела " Кармен " ( Бизе )

 

Драматичен сопран - По - плътен и по - богат на низини сопран( за тоновият обем не мога да ти кажа , защото не го знам :) ) Изпълнители : Мария Калас , Гена Димитрова .... Роли: Саломе " Саломе"( Рихард Щраус )

 

Мезосопран - Среден по височина женски глас. С богати низини и височини, по ценен е в средният си регистър където гласът звучи без напрежение мисля , че тоновият му обем беше от: ла, сол на малка октава - си на втора и изключение до на трета...... Роли : Кармен " Кармен" - Бизе.

 

Алт - нисък женски глас трудно подвижен и тежък, с богати и плътни низини( където е и най - ценен ) Високите му тонове са остри и създават усещане за напрежение.... Диапазонът му е от : до на малка октава - фа , сол на втора. Среща се и т.нар. Контраалт, който достига до ла, сол на голяма октава( изключително рядък женски глас ) Ариите за този вид глас са писани от композиторите на Барока.

 

Мъжки гласове :

Тенор Алтино - Рядко срещан мъжки глас, преминал през мотация , но запазил детската звучност на гласът си. Поради изключителните си височини и подвижност той е ценен във високичт си регистър.( За диапазон не мога да ти кажа, поради изключително оскъдната информация за този вид глас, но от личният ми опит мога да ти кажа , че според плътноста на гласа се разделят катоп женските гласове: Сопранисти - пеещи в тоналностите на сопраните и алтисти пеещи е тоналностите на мецосопрани и алти. Ариите са от бароковата епоха. Изпълнители : Филипе Ярулски, Раду Мариан, Михаел Маниачи..... Този глас грешно е наричан Контра тенор ...... ( това е обикновен тенор, който по изкуствен начин е постигнал височините на Алтнито, пее на фалсет ....

Лиричен тенор, Драматичен тенор. - характеристиките им са същите като на сопраните самоче октава по - ниско. Изпълнители : Лучано Павароти, Калуди Калудов, Хосе Карерас......

Баритон - среден по височина мъжки певчески глас ( по мое мнение най - често срещан сред мъжките гласове ) Пее от ла, сол на голяма октава, което го доближава до звучността на баса и достига до ла на първа октава.

Бас - нисък мъжки глас отличаващ се с богато озвучени низини също като Алта, е трудно подвижен и високите му тонове звучат напрегнато и остро. Среща се и рядката разновидност на Баса т. нар. Октавист ( Профан ) Изключително тежък глас с много плътни низини достигащи до ла на контра октава, а сигурно по изключение и по ниско. Изпълнители : Николай Гяуров, Борис Христов...... Актьори : Джоко Росич.....

Това е, което съм чел по въпроса в Музикалната академия ако има някакви глешки моля да ме извините. Всичко е писано по памет ..... :) Дано съм ти бил полезен :)

 

 

 

 

Контра тенор - изкуствено поставен теноров глас, пеещ на фалсет,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, за което питаш са разновидностите на човешките гласове :

Високи женски гласове : Колоратурен сопран ( най - високият женски глас с характерна подвижност. Можещ да изпълнява най - сложните колоратури ( украшения ) в ариите. Тоновият му обем е от " до '' на първа октава ( където красотата му се губи ) до '' фа '' на трета ( при някой се срещат и '' ре '' на четвърта октава. Най - известана ария за този глас е " Queen of the night " ( Царицата на ноща - Вълшебната флейта - Моцарт ) изпълнители : Диана Дъмрау, Мария Галвани, Мадо Робинс, Ерна Зак,

 

Лиричен сопран - Много ярък и лек женски глас често бъркан с колоратурния сопран. Обемът му е от " до '' на първа октава до " ми'' на трета.

изпълнители : Рене Флемиг...... Арии за Лиричен сопран : Памина " Вълшебната флейта " ; Микаела " Кармен " ( Бизе )

 

Драматичен сопран - По - плътен и по - богат на низини сопран( за тоновият обем не мога да ти кажа , защото не го знам :) ) Изпълнители : Мария Калас , Гена Димитрова .... Роли: Саломе " Саломе"( Рихард Щраус )

 

Мезосопран - Среден по височина женски глас. С богати низини и височини, по ценен е в средният си регистър където гласът звучи без напрежение мисля , че тоновият му обем беше от: ла, сол на малка октава - си на втора и изключение до на трета...... Роли : Кармен " Кармен" - Бизе.

 

Алт - нисък женски глас трудно подвижен и тежък, с богати и плътни низини( където е и най - ценен ) Високите му тонове са остри и създават усещане за напрежение.... Диапазонът му е от : до на малка октава - фа , сол на втора. Среща се и т.нар. Контраалт, който достига до ла, сол на голяма октава( изключително рядък женски глас ) Ариите за този вид глас са писани от композиторите на Барока.

 

Мъжки гласове :

Тенор Алтино - Рядко срещан мъжки глас, преминал през мотация , но запазил детската звучност на гласът си. Поради изключителните си височини и подвижност той е ценен във високичт си регистър.( За диапазон не мога да ти кажа, поради изключително оскъдната информация за този вид глас, но от личният ми опит мога да ти кажа , че според плътноста на гласа се разделят катоп женските гласове: Сопранисти - пеещи в тоналностите на сопраните и алтисти пеещи е тоналностите на мецосопрани и алти. Ариите са от бароковата епоха. Изпълнители : Филипе Ярулски, Раду Мариан, Михаел Маниачи..... Този глас грешно е наричан Контра тенор ...... ( това е обикновен тенор, който по изкуствен начин е постигнал височините на Алтнито, пее на фалсет ....

Лиричен тенор, Драматичен тенор. - характеристиките им са същите като на сопраните самоче октава по - ниско. Изпълнители : Лучано Павароти, Калуди Калудов, Хосе Карерас......

Баритон - среден по височина мъжки певчески глас ( по мое мнение най - често срещан сред мъжките гласове ) Пее от ла, сол на голяма октава, което го доближава до звучността на баса и достига до ла на първа октава.

Бас - нисък мъжки глас отличаващ се с богато озвучени низини също като Алта, е трудно подвижен и високите му тонове звучат напрегнато и остро. Среща се и рядката разновидност на Баса т. нар. Октавист ( Профан ) Изключително тежък глас с много плътни низини достигащи до ла на контра октава, а сигурно по изключение и по ниско. Изпълнители : Николай Гяуров, Борис Христов...... Актьори : Джоко Росич.....

Това е, което съм чел по въпроса в Музикалната академия ако има някакви глешки моля да ме извините. Всичко е писано по памет ..... :) Дано съм ти бил полезен :)

 

 

 

 

Контра тенор - изкуствено поставен теноров глас, пеещ на фалсет,

Ами момичето, което пее? То какъв вид е?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко трудно е да се определи от една песен, за да се определи един глас е необходимо да се разпее и да се провери в кои тоналности й е най- удобно да пее , кои са й най- високите и най- ниските тонове...... Но това което чух понеже не можах да заредя клипа до край ми звучеше като сопран :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.