Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате? Beta


CorvusCorax

Какъв глас имате  

231 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Аз съм басче :) Много малко субуфери има тук, чувствам се нещо като аутсайдер :thumbs_up:

 

Имам въпрос и ще съм благодарен ако ми разясните следното... При добро разпяване мога да взема силно ми от голяма, като успявам да взема тихо ре и до, евентуално и си от контра октава ако се напъна. Та въпросът ми е, до каква възраст се оформят низините и мога ли да се надявам след известно време да "придобия" тези тонове тъй като все още нямам 18 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Сопран съм за сега, но гласа ми се мени често, понеже е женски. Женския глас мотира доста повече пъти, от колкото мъжкия-2 пъти. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Какво ще рече "спинтов" ?

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още едно сопранче, но от най-високите т.е. колоратурен сопран. Щеше да е по-добре, ако беше и лиричен, че повече се търсят. А пък баритони в България бол, басите са рядкост и особено алтите, почти алти не се срещат, най-често сопрани и тук-таме мецосопрани :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика , обаче ми е интересно каква е конкретно разликата във височините на различните видове сопрани,а отделно и между мецосопран и драматичен сопран , защото търсих информация,но навсякъде всичко е много общо казано :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апис, разликата главно при женските, а то и при мъжките е наситеността на тембъра, а вида глас дали е сопран, мецосопран или алт е според прехода между средния и главовия регистър. При мъжете има само два регистъра гръден и главов, жените три както се досещаш. Обикновено най-високите сопрани достигат "до", "ре", "ми" на трета октава (може и повече), зависи от индивидуалните гласови възможности на певеца. Нормално женския сопран трябва да стига до "до" на трета октава поне. От там нататък мецосопраните по-надолу до "ла", "си" на втора октавова група. Незнам дали са ти ясни височината на тоновете според октавовата група, но ако имаш още някакви въпроси заповядай :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Evelariq , благодаря за отговора , сега наистина придобих по-ясна представа . Още веднъж се извинявам за отклонението от темата :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, аз чак сега отговарям... :greenangel:

 

Та, имам тембър на баритон, диапазон на централен бас и мераци на тенор, но...само мераци. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече "спинтов" ?

"Спинтов" означава, глас при жените, който се намира м/у драматичния и лиричния сопран.

При мен "спинтов" беше шега...

Get it? :hysterical:

 

Високите мъжки гласове (тенор):
- Драматичен
- Лиричен
- Алтино

Високи женски гласове (сопран):
- Драматичен
- Спинтов
- Лиричен
- Лирико-колоратурен
- Колоратурен

(Гласовете са от ниски към високи)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.