Jump to content
Българският форум за музиканти

CorvusCorax

Какъв глас имате? Beta

Какъв глас имате  

231 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ми...Табличката ми показва, че съм хибрид между тенор и баритон. Струва ми се, всичко е условно. Ако се разпея, го карам на тенор и то без да се пъна особено. Стила ми е комбинация глас+китара. Нещо от типа на Джери от Алис ин Чейнс. Нищо сложно - просто трябва да умееш да пееш що годе правилно и както казва малкият ми брат - "да имаш вокализатор" :punk_guitar:

Сопраните се подреждат по този начин (от висок към нисък): колоратурен сопран,лиричен сопран,спинтов сопран ,драматичен сопран, мецо сопран ;-)

Благодарско за разяснението, точно това не го знаех... я пак като невежа да питам, за алтите има ли такива разграничения?

Би трябвало да има, не съм сигурен, сещам се за един производен на алта глас - контра-алт, не знам дали има и други разновидности алт. Би трябвало. Аз самият търсех по-подробна класификация на баритоните, понеже знам, че съм лиричен такъв, но съм чувал и други лирични баритони, много различни от мен.

Тряяя да се посъветвам с дебелите големи книги :hysterical:

Не пея ама ми стана интересно,,,

От F2 до D4 явно нещо средно м/у бас и баритон ? ;)

Edited by batsali

Защо не пробваш с бас-баритон? :cheers2:

Ако някой има време да прегледа този линк и да ми каже какъв точно ми е гласа, ще съм му признателен XeRo Songs :)

Няма да гласувам, защото не съм вокалист... и "никога няма да бъдаааа". :greenball:

Иначе съм тенор с отрязани височини. :)

Като бях по-малък гласът ми можеше да стига много по-високо, особено що се отнася до блек-вокалите (Shagrath не ми беше проблем). Веднъж настинах и повече гласът ми не се върна... но и без това пея фалшиво та не е голяма загуба за музиката...

XeRo, ти да се беше разпял преди да запееш Solder of Fortune ли...

Edited by Metanoia

Няма да гласувам, защото не съм вокалист... и "никога няма да бъдаааа". :greenball:

Иначе съм тенор с отрязани височини. :greenball:

Като бях по-малък гласът ми можеше да стига много по-високо, особено що се отнася до блек-вокалите (Shagrath не ми беше проблем). Веднъж настинах и повече гласът ми не се върна... но и без това пея фалшиво та не е голяма загуба за музиката...

XeRo, ти да се беше разпял преди да запееш Solder of Fortune ли...

де да бях нали :wallbash:) аз така и не научих текста ти.. :))))

XeRo, като те пуснах на жена ми тя каза, че трябва да ходиш на уроци по пеене и да станеш вокалист на група, тъй като си хубав и ще събираш фенки по концертите. :recourse: :recourse:

П.П. Абе какво ти пука за текста!? :thumbs_up:

Edited by Metanoia

Ало, чатчето... :thumbs_up:

Иначе си баритон, според мен. Обаче малко фалшивееш, ако трябва да съм откровен. Да не се обдиш, това се оправя :recourse: Иначе имаш готин тембър, кефи:recourse:

Edited by CorvusCorax

Определено към тенор биеш ама си още далече.

Ако те влече си заслужава да се занимаваш.

Само трябва да намериш някой дет разбира от тва

УСПЕХ!!!

Благодаря ви много ;) крайно време е някой ден да отида на педагок :/

сори отново за ;)

Аз съм нисък бас... От време на време и правя екстремни вокали.

И нещо интересно, цитирам изледване на Харвардски учени:

"Мъжете с басов глас имат повече деца, отколкото баритоните и тенорите, доказват учени от Харвард. Антрополози изследвали племето от Танзания - хадза. Мъжете с по-ниски гласове имали средно с две деца повече от пискливите. Обяснението е, че плътният глас издава по-високо ниво на тестостерон, по което се ориентират жените. А това племе е избрано, защото животът и поведението му илюстрирали човешката еволюция".

:)