Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате? Beta


CorvusCorax

Какъв глас имате  

231 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Чакай, чакай малко, защо оборваш някакви неща, които не само, че не съм казал, но не съм и намекнал? Примерно, по каква логика ми обясняваш, че драматичните баритони не са тъпи и неставащи - все едно съм казал, че са?!

 

И говориш, колкото да демонстрираш някакви познания, които междувпрочем имам и аз. Дори не разбрах какво точно в изказването ми оборваш и с какви аргументи... Не разбрах и как от липсващите ниски обертонове, носовото звучене и диапазона на песента (горната част на малка октава, долната част на първа) на Skeij реши, че е драматичен баритон - това е вокалната категория на Виле Вало и Съли Ърна, а някак не виждам прилики нито в диапазона, нито в тембъра. 

 

Намесвам Кавърдейл, защото пичът пее негова песен, очевадно. Нямах нужда от историческа справка за диапазона му, не е като да не съм го слушал 15-ина години вече. Над половината от кариерата му, от ранноседемдесетарското начало докъм хеър-метъл дните, е блусарско баритоново пеене междувпрочем, с някой друг крясък помежду (послушай Burn на Пърпъл, примерно). И естествено, че Skeij звучи като Хюз - началото на Pieces of a Dream oт Нострадамус звучи по същия начин. Друг е въпросът, че Хюз маниерничи с подобно звучене, докато Skeij просто има да дообработва някакви неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) :) :)

 Ако помоля Съли Ърна да си стисне така гласа и да го компресира, и той ще звучи така...
Повярвай ми, нямам навика да казвам каквото и да било неподготвено или ей така,колкото да направя спама. Не оспорвам твоите знания, както и не ме интересува особено на какво ниво са:) Все пак то си е за теб, не за мен..
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Пак съм аз, дето се писах, че съм баритон. На 17 съм. Малко се съмнявам, че съм баритон, както са ме определяли досега. Дори и като бас-баритон съм определян, но това не ми се вижда да е така - гледах в най-различни сайтове гласовете и техните диапазони и съвсем скоро измерих своя диапазон по различни начини: клип в YouTube, виртуално пиано, плюс това имам музикално ухо и не ми се вярва да бъркам октавите.

 

Та, да си дойдем на думата: моят диапазон е D3 - D5 (без фалцети, хед войсове, както и скимтенета всякакви :D, защото така мога и още нагоре). Евентуално E5 с надуване на макс... Иначе гледам, че средностатистическият диапазон за тенори е C3 - C5. Тенор ли съм, какъв съм - и аз не знам. Ако съм тенор, то най-вероятно драматичен, а ниските ми тонове буквално звучат точно така - драматично. По-нататък мога да пусна и някакъв запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте! Занимавам се от скоро с пеене.На въпроса към педагога какъв глас имам,получих отговор "баритенор". Какво ще рече това? :) Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко се ползва като термин извън класическото пеене. Това ще рече тенор с ярки низини или баритон с ярки височини - както искаш го мисли. Може да минеш и за лиричен баритон според мен. Не отдавай голямо значение на терминологията, пей каквото ти е удобно и приятно! : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

и аз се включвам към групата на алтите, макар да не мога да покрия напълно низините - стигам едва до ми на малка октава, пък диапазона на алта е до до на 1ва. Надявам се след някоя друга година и до да стигна. (на 17 съм)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Здравейте след близо 9 години от началото на поста ето ме и мен! :) Причислявам се към басите, но не мога да кажа към коя разновидност ми е тембърът.. пея в хор като 2-ри бас, но не съм академично образован.. така, че ще пратя този линк, който да даде пояснение: 

както и в клипа: хващам и ниските и фалцетите, и звученето е същототo (като най-ниският тон, показан в клипа,го изкарвам по-чист т.е. не е fry). Редактирано от boreto555
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.