Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате? Beta


CorvusCorax

Какъв глас имате  

231 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ми...Табличката ми показва, че съм хибрид между тенор и баритон. Струва ми се, всичко е условно. Ако се разпея, го карам на тенор и то без да се пъна особено. Стила ми е комбинация глас+китара. Нещо от типа на Джери от Алис ин Чейнс. Нищо сложно - просто трябва да умееш да пееш що годе правилно и както казва малкият ми брат - "да имаш вокализатор" :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сопраните се подреждат по този начин (от висок към нисък): колоратурен сопран,лиричен сопран,спинтов сопран ,драматичен сопран, мецо сопран ;-)

 

 

Благодарско за разяснението, точно това не го знаех... я пак като невежа да питам, за алтите има ли такива разграничения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да има, не съм сигурен, сещам се за един производен на алта глас - контра-алт, не знам дали има и други разновидности алт. Би трябвало. Аз самият търсех по-подробна класификация на баритоните, понеже знам, че съм лиричен такъв, но съм чувал и други лирични баритони, много различни от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не пея ама ми стана интересно,,,

 

От F2 до D4 явно нещо средно м/у бас и баритон ? ;)

Редактирано от batsali
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да гласувам, защото не съм вокалист... и "никога няма да бъдаааа". :greenball:

Иначе съм тенор с отрязани височини. :)

Като бях по-малък гласът ми можеше да стига много по-високо, особено що се отнася до блек-вокалите (Shagrath не ми беше проблем). Веднъж настинах и повече гласът ми не се върна... но и без това пея фалшиво та не е голяма загуба за музиката...

 

XeRo, ти да се беше разпял преди да запееш Solder of Fortune ли...

Редактирано от Metanoia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да гласувам, защото не съм вокалист... и "никога няма да бъдаааа". :greenball:

Иначе съм тенор с отрязани височини. :greenball:

Като бях по-малък гласът ми можеше да стига много по-високо, особено що се отнася до блек-вокалите (Shagrath не ми беше проблем). Веднъж настинах и повече гласът ми не се върна... но и без това пея фалшиво та не е голяма загуба за музиката...

 

XeRo, ти да се беше разпял преди да запееш Solder of Fortune ли...

 

де да бях нали :wallbash:) аз така и не научих текста ти.. :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XeRo, като те пуснах на жена ми тя каза, че трябва да ходиш на уроци по пеене и да станеш вокалист на група, тъй като си хубав и ще събираш фенки по концертите. :recourse: :recourse:

 

П.П. Абе какво ти пука за текста!? :thumbs_up:

Редактирано от Metanoia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ало, чатчето... :thumbs_up:

 

 

Иначе си баритон, според мен. Обаче малко фалшивееш, ако трябва да съм откровен. Да не се обдиш, това се оправя :recourse: Иначе имаш готин тембър, кефи:recourse:

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено към тенор биеш ама си още далече.

Ако те влече си заслужава да се занимаваш.

Само трябва да намериш някой дет разбира от тва

 

УСПЕХ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нещо интересно, цитирам изледване на Харвардски учени:

"Мъжете с басов глас имат повече деца, отколкото баритоните и тенорите, доказват учени от Харвард. Антрополози изследвали племето от Танзания - хадза. Мъжете с по-ниски гласове имали средно с две деца повече от пискливите. Обяснението е, че плътният глас издава по-високо ниво на тестостерон, по което се ориентират жените. А това племе е избрано, защото животът и поведението му илюстрирали човешката еволюция".

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.