Jump to content
Българският форум за музиканти

микрофон доълнение към Shure Sm57


vhcs

Recommended Posts

"брайтнат" ? Ако е в смисъл на "има повече високи" или "пик във високите", то това по принцип не е характерно за лентовите микрофони. Иначе аз имам ShinyBox 23 (discontinued вече) и е микрофона за кинтите си е доста добър.

Но пред които и да е други в този ценови клас (т.е. под ценовия клас на Ройер & АЕА) аз препоръчвам за китара CAD TRION 7000, по мое скромно мнение е доста добра покупка.

 

CASCADE-a не звучи лошо никак даже :)

Иначе от семплите (в мп3 формат доколкото може да се съди за детайлност), но Ройера го отвява, разбира се за 5-6 пъти повече кинти :) Това е въпрос на вкус разбира се, но звукът от Ройера ще седи значително по-добре в микс, според мен ( по-добра детайлност + не толкова изразения проксимити ефект, ушевадно по-добрия баланс на pattern-a)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз препоръчвам за китара CAD TRION 7000, по мое скромно мнение е доста добра покупка.

много са ми 300 евро ... ама наистина много :) ... става дума все пак за семипрофесионални (демо) записи

 

по принцим мислех да е нещо около 100 евро с много мъка (клизма направо) до към 180 мога да стигна ако наистина ме изкефи (Fat Head II примерно страшно ме изкефи)

 

еми не знам .. ще мисля и ще взема или Audio Technica Pro 63 или тоя Fat Head, или още един SM57 ... или ще им тегля една майна на китарите и да се оправят китаристите както намерят добре

 

... като драснем нещо ще метна да чуете и да кажете едно мнение

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано ... не мисля, че риббън микрофон ще ти свърши работа за това, което искаш ... Даже си мисля, че е лоша идя ...

Щом самите производители на тези микове не пишат да се ползват за тежки китари, кик дръм и други такива апликации със силен източник на звук, значи са имали нещо предвид :)

На теория характеристиките им може би покриват известна част от мечтата на китариста, но на практика ... най-много да го "продъниш" с някое мощно кубе или апаратура, или ако по-грешка го включиш в "фантом"-нат канал без това да е нужно ... Пък с тази "фигура-8" характеристика ... Не знам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля, че риббън няма да се впише в това което мислиш като концепция,

Вземи още един 57 ца и експериментирай с положението :)

Май някой беше дал такъв акъл :P ама това е и моето мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано ... не мисля, че риббън микрофон ще ти свърши работа за това, което искаш ... Даже си мисля, че е лоша идя ...

Щом самите производители на тези микове не пишат да се ползват за тежки китари, кик дръм и други такива апликации със силен източник на звук, значи са имали нещо предвид :)

На теория характеристиките им може би покриват известна част от мечтата на китариста, но на практика ... най-много да го "продъниш" с някое мощно кубе или апаратура, или ако по-грешка го включиш в "фантом"-нат канал без това да е нужно ... Пък с тази "фигура-8" характеристика ... Не знам ...

 

Няма такова нещо :) Това е било валидно преди доста време (с изключение на часта за фантомното, която е валидна и сега хехехехе :P ). Michael Wagener (един пример от многото!) записва изключително с Royer 121 и един куп друг народ - също!!!

Звукът от лентовия микрофон е страхотен, стига да е подходящ микрофона/помещението/колоната/усилвателя и на първо място китариста и track mastera :) хехехе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DD_R-121_On_Cab2_LG.jpg

 

http://www.royerlabs.com/session_photos/RH_devildriver.html

 

 

За съжаление 421-цата всъщо е много скъпа, иначе е отлично допълнение към 57

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление 421-цата всъщо е много скъпа, иначе е отлично допълнение към 57

сега погледнах -> 2ра ръка са към 140-160 евро, та значи и това е опция за мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично доста ме кефят, високите им са някак по-приятни..малко им липсват среди, май, но с 57 са класическа двойка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че под 421-ца се има предвид така популярния Зенхайзер?

 

Ако е така - аз гласувам ЗА - той заедно с 442 са чудесно решения за множество цели :whistle:

Редактирано от Chrysalid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш 441? В Sub-Zero като записвахме барабани такъв беше сложен на солото и през цялото време тръпнех да не го удари барабаниста ни ...бая пари е, определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

 

изчетох нета за тия рибон микрофони както и чух доста семпли. май верно един рибон микрофон към СМ57 ще е най-добре. След доста четене се спрях ей на тоя

Китайски е, но качеството било добро и постояно според колеги от немски и английски форуми. Колегите пишат, че средите би линейни и нямало допълнителни украси от самия микрофон. Другото което разбрах за този микрофон е че е копие на Royer R-121 - рибон елементите са по форма и размер идентични както и начина на работа на електрониката, а точно това е най-важното за саунда. Предполагам че жълтурите са докарали сносно копие с добро качество щом на 3-4 места четох наистина добри неща за него

 

... та се чудя дали да не го взема да пробвам с него :icon_shithappens::rolleyes::thumbup:

 

какво ме притеснява

- тая 8ца, за концерти не става а и със записите не знам как ще се оправим; очавкам проблеми евентуално.

- някой спомена нещо тука за фантомното захранване че горели микрофоните - еййй все ще се намери някой да го хакне в там където има пуснато захранване или да пусне захранването без да му мисли много. Това също ме притеснява - наистина ли е толкова критично?

 

 

аааа и друго да питам - става ли и за запис на бас от басапаратура според вас или си трябва там Beta 52A, AKD D112 или нещо от тоя сорт. Гледам че до 165db го дават и теоритично би трянвало да става

 

Я кажете и вие по едно мнение моля .... за което ще съм много мерси предварително :rockon:

 

поздрави и мерси отново за съветите

алекс

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- някой спомена нещо тука за фантомното захранване че горели микрофоните - еййй все ще се намери някой да го хакне в там където има пуснато захранване или да пусне захранването без да му мисли много. Това също ме притеснява - наистина ли е толкова критично?

 

а може ли да се ползва с един кабел XLR към микрофона и китарен жак накрая .... и така да се избегне евентуални рискоре с фантомното. Имам Tascam FW-1804 обаче не знам дали като хакна микрофона в нормален вход а не микрофонен преам дали няма да се загуби част от качеството на звука

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото в новия брой на Sound On Sound (Август) има статия как се записват китари и там има аудиофайлове с тестове на микрофони, позициониране и т.н. Мисля, че ще е много полезна и точно по този въпрос :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото в новия брой на Sound On Sound (Август) има статия как се записват китари и там има аудиофайлове с тестове на микрофони, позициониране и т.н. Мисля, че ще е много полезна и точно по този въпрос :slap:

значи тръгнах да търся това списание и попаднахх на друго немски списание SOUND & RECORDING където четох за микрофони и саунда на китари, а от един друг форум съвсем случайно попаднах пък на автора на същата статия който ползва точно T.BONE RM700 (микрофона който мене ме интересува). Та той беше така добър и ми драсна едно мейлче и сподели, че микрофона наистина е доста добър и става отлично за китарни записи.

 

.. тъй че аз се реших да го взема и да пробвам. Ако някой го интересува ще пиша едно ревю след време. Има доста як диапазон и затова ще го пробвам първо за запис на бас.

 

Едно е ясно - ако от колоната фарчат лайна с повече микрофони ще се запишат само различни нюансите на посирането :greenball:;):secret:

 

Поздрави и мерси на всички за помоща !!!

Алекс

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.