Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой с каква китара почна?


Cupatincho

Recommended Posts

оо велика тема братяя...бях са запалил ама бях малко ко****нце 5-ти клас и на братчеда леляму знаех че беше свирила навремето и имаше една кремона та ми я даде тя беше една малка на повече от 30 години ама аз са касах мъчих са да свиря некой песни на Мейдън ама не ми са получаваше и тръгнах на уроци сега сме с Фендер беее :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустична "Орфей".Фалшива,с изкривен гриф,страшна хамалогия.Един съученик ме избави от нея,като я удари в едно дърво с думите:"Таа китара не мое да свири!!!"После си купих акустична "Кремона" от ЦУМ по мой избор .Тя вече можеше да свири и сигурно,и сега го прави./Откраднаха ми я в казармата/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше лето господне 94-а година. Сдобих се с една кремнока - изтънен гриф, сив металик, въобще страшен тунинг. Пакетна сделка с метал зоун и Л55 ;)  Мега добрина беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бях на 14 вече си бях зарибен да свиря на китара, но още не си бях намерил - освен, че от време на време се мъчех да дрънкам по някакви таблатури на Кремоната на брат ми. Веднъж ходихме на тавана на едно приятелче да пийнем биричка, да хапнем фъстъчки, да послушаме малко трашец, и тогава извади от някъде някаква мега стара, очукана, фалшива, адски неудобна вестърн 3/4 noname китара иии.. оттам почна всичко. Беше наистина гадна, но мерак, мерак... :) Няколко месеца по-късно си купих класическа от завода в Казанлък и тръгнах на уроци..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми и настояща китара е Epiphone SG. Имам я от скоро и си я взех от Германия(за повече инфо вижте темата "епифон от мусикстор''. Ето и линк кадето да я видите снимка: http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP....umpTo=OfferList малко е дълъг ама надявам се не е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Моята първа любов получих в 5-и клас за Коледа - анонимка акустичка с малко по-малък размер от стандарта. Изкарах с нея 4 години, при което после, без да съм наясно и поставих метални струни. Пластмасовите накрайници на ключовете се скъсаха, та по едно време затягах с клещи :) . После я зарязах и си взех нова акустичка, която ми е голема любоф и до днес. Малко съм и изтъркал прагчетата, ма това е друга история. Та първата вися доста време неизползвана и събираща прах по ъглите, с явната цел да я поправя в даден момент, който настъпи преди 2 години - взех и нови ключове и струни и сега блести та се къса :virtuoz: .

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като бях на 11 години се сдобих с абсолютно култовия ORPHEUS ДЖИПСОН :) преди време реших да го дам на някой антикварен фен от форума за символична сумичка----не помня кой беше ама жив и здрав :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз трябва да кажа че в момента съм начинаещ и разполагам с китарата на баща ми. Акустична е - "Orpheus". Някой друг дали е имал близки срещи с такава? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз трябва да кажа че в момента съм начинаещ и разполагам с китарата на баща ми. Акустична е - "Orpheus". Някой друг дали е имал близки срещи с такава? :D

 

да, дори беше електро акустична :hysterical::thumbs_up: но вадеше много добра акустика беше много добра китара ... иначе има и едни други орфеи дето са мноо голям боклук ... дърва за огрев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.