Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой с каква китара почна?


Cupatincho

Recommended Posts

моита първа китарка беше една близо 50 годишна "Чайка".Имах стимул да се уча на китара da сфиря обаче само аз си знех какво дрънках щото китарата сфири уникално фалшиво :Д.Сега на скоро си взех един комплект на берингер и чесно да ви кажа останах много доволен от китарката.след края на лятото ше си зимам Джаксън кинг В ама има време до тогава де за ся на ел торото :dance:

Редактирано от JimBeam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята първа ел. китара беше китарата на братовчед ми.Някаква българска беше.Не свиреше толкова лошо единственото от което не бях доволен беше неудобния гриф и струните :dance: а за външния вид...окаян беше ама ...абе китарата си свири даже съвсем скоро пак я пробвах :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата беше една кухарка Кремона естествено ... после полуакустична някаква българска от 60-70г. с кофти присаден гриф на който пишеше "Gibson USA" - не сте вишдали такъв изрод :)

После Пълдин в един много приятен дървесен цвят с махагонови нишки - беше далеч по-добра от талпите с надпис Кремона :thumbs_up: и т.н. и т.н. ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми китара беше Stagg - вече 4 години свиря с нея и ми харесва (сменял съм позиции и мисля да намаля дебелината на грифа) :thumbs_up:

Купих я за 420 лева от небезизвестният магазин на Иван Вазов в Пловдив

Използвал съм я за всякаква музика

Определено съм много доволен - за парите си китарата има много добър звук. Недостатък е недотам доброто тремоло (флойд), защото струните често се разстройват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми беше класичиска китара...все още не правех разлика м/у класическа и акустична и се чувствах много прецакан заради струните и най-вече от това че китарата беше за 7-8 годишно хлапе,а аз вече бях висок,порастнал 13-годишен метъл...но си купих голяма класическа китара "Hohner"(немска) за 145 лв и съм ужасно доволен от нея...сега ще си купувам ел. китара

Еми брат, нз кво разбираш под акустична и класическа ама искам да те светна че сички кухи са акустични, а вече акустичните се делят на класически и кънтри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що се отнася до мойте първи стъпки...

Помня че един приятел се записа на китара и понеже бехме като дупе и гащи година по-късно се сдобих с стара кремона с гриф като лодка и струни от телефонен кабел...

И ето че се почна дивия джангър при добрата стара леля Здравка в кварталното читалище (жива и здрава да е жената, мн ме научи). По-късно купих една чисто нова Kirkland (немска била...) с пластмасови струни и китарата къртеше мивки направо!!! Такъв тон не съм чувал на друга класическа китара...ама за две години класиката ми отъпя на макс и ето че почна ерата на ел. китарите! Едни авери от даскало се бяха навили да праим група и аз не пипвал ел. китара почнах с тях...та учението ми с перце почна с тия пичове :) по-късно се сдобих с мойта гордост-Yamaha Pacifica и вече втора година с групичката си къртим...

Да живее rock n' roll-a ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Първата ми ел беше Ibanez Jumpstart пакет около 500лв ако не се лъжа.....много съм доволен от нея въпреки някои друг недостиг на китарата но жсе пак за първа е прекрасна.....след 2рата година свирене започнах да осъзнавам че искам нещо повече но няма веднага да се хвърлям на Гибсън или Фендер..........по-скоро бих провал Schecter :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:headbang::headbang::headbang: Моята първа китара беше една акустична кремонка забравена от господ за която похарчих 30 лева(не ме съдете мислих че е временно увлечение)и е логично да не съм доволен от нея но още си я обичкам, а сега съм с Fender CD-60 SB :);)

 

 

 

Rock On!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical::hysterical::hysterical: Моята първа китара беше една акустична кремонка забравена от господ за която похарчих 30 лева(не ме съдете мислих че е временно увлечение)и е логично да не съм доволен от нея но още си я обичкам, а сега съм с Fender CD-60 SB :greenangel::greenangel:

 

 

 

Rock On!! :punk_guitar:

Е естествено че всеки е започнал с акустична......аз взех на дядо ми Кремоната и бях напълно доволен (освен от големият гриф характерен за Кремона) и през тази година и половина в която свирех на китарата смених 3 чифта ключове , но звукът си остана леко фалшив :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах с една безмаркова китара... :icon_shithappens: Пълен провал е и сега събира прах...Грифа беше адски изкривен а китарата буквално си беше шперплат...Много зле...Сега събира прах (ако на някой му трябва евтина китара да пише ЛС :punk_guitar: )

Сега съм с една класическа донесена от Германия...Ето ви и снимки:

Първата:

kitarka.jpg

 

Втората:

cgiant.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ръчно направена китара с един адаптер българска , зех я за 50 лева , не свирех нищо съществено -учех се :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз почнах и все още посвирвам със една класическа Kirkland(едва ли някой е чувал тая марка супер неизвестна е :greenangel:

звучи добре и съм много доволен от нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята първа китара захранвана с насочено движение на...(понякога просто не ми се отдава да се правя на оригинален :hysterical: ) та беше няква чешка забравих й марката при все че я научих скоро мязаше по форма на фендер джагуар и много ме кефеше щото тогава бях голям фен на кърт кобейн взех я 8 употреба от "дупката" в плд а още свири скоро ама отдавна я шитнах на 1 приятел да се учи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.