Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой с каква китара почна?


Cupatincho

Recommended Posts

Първата ми китара беше кухарка. Зех си я на 15 Юни тая година.Марката й е Factor. Незнам дали е добра ама мен много си ме кефи. След това към средата на Юли едни приятел ми даде неговата електричка Stagg. И до момента се уча да свиря на нея и си куфея яко у нас ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Моята първа кухарка си я зех на 10 август миналата година (по-точно ми я подариха понеже тогава имам рожден ден)

Кремона от Махагоновата серия mah_f.jpg

А тази година на 27 юни от Фактор си взех Washburn X20 (беше в стартов пакет за начинаещи) :thumbs_up:

Не смятам скоро да я подменям. Доволен съм от нея. Вади хубав звук и ме задоволява напълно :)

869bb3a87511673f0fa3540dea4f6dfa.jpg Това е тя - само дето моята е с малко по-яка глава,която е черна на цвят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата акустична няква кремона на един приятел на баща ми с адаптер и жак петичка, който не бацаше нещо... тя беше доста закратко

Втората акустична Хонер за 160 лъва , тя допреди няколко месеца...

Сега да си дойдем на думата- за 499лв от xxxx си купих Squier Standart Stratocaster SSS , цветът е черибърст, 2 точково тремоло, готини адаптери - много красива и много добре звучаща китара + едно усилвателче Fender 15R за 230лв и съм адски доволен и от двете!!

Редактирано от Gibson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми китара изобщо е един акустичен Фактор, който все си стои тука и си го обичам...Иначе първата електрическа - Орфей xD Той е някъф джазов модел or something, аве ужасна кирата...Скоро мисля да му пусна една обява за 20 лева на някой да го дялка, само да не го гледам повече ;D

Ако решиш да я подаряваш, като мина през Сливен след 20-тина дни да знаеш - насреща съм! :) Ще я отнеса далеч и няма да я видиш повече... :)

 

Аз електрическа китара не съм имал и не мога да се включа в темата. Виж, кухарката, на която свиря има някаква пасивна електроника... може да пробвам някой ден как ще звучи през компютъра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята първа беше странна модификация на Орфей. Купих я 2000г. от един съученик, останала от брат му. Цена 25лв.

Беше направена като B.C. Rich с трион :) , имаше едни странни лъскави адаптери, прагчетата звъняха. Не знам дали

имаше хубав звук защото я включвах в едно радио респром за усилвател... Сега си седи у нас изкормена, само дърво и гриф. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първата ми акустична китара,си я взех от технополис,марка фактор :) за 80 лв :)

 

а преди няколко дни,си взех от xxxx Jackson Js 30 BLK :) + Laney LX65R,колан,калъф,кабел и куп други простотии :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първата ми китара хаха.... изрязана 30 годишна кухарка кремона на баща ми...оставаше и да съм плащал за нея. първата и все още единствена електр.- стагг за 260 лв. комплект с кубе струни и други.."скъпоценности" :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[offtopic] :thumbs_up:

 

Сори за офф-а

 

А, не! Пичове къдрите ме! Енгъс и Слав да пишат айсикюта майсикюта скайпове на лично! Малко фенове има на тая истинска група за съжаление :)

 

It's a long way to the top!

 

[/offtopic]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Разделям на две:

1 - Акустична китара- Пълдин с наилонови струни.Стил класика(в музикалната школа друго няма).Цена - питаи баща ми.

2 - Ел.китара - Кремона черна с три адптера.Стил блус, рок и джаз.Цена - 3100 лв.Вече е в много кахърно състояние т.е. половината е в мазето, а другата половина в гаража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз започнах с 1 китарка на баща ми но я ползвах към 1 месец шот не беше много оригинална :) После си зех един Factor LA39N и то се оказа че тва е една много хубава китарка призната е вече от 2ма учители по китара които са наистина големи маистори :) Ето ги китарите 657333.jpg657341.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе на всеки, първата му китара много му харесва. Със свиренето, обаче почва да се разбира, че има и къде-къде по-хубави китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз почнах да си дрънкам на една 30годишна орфейка която намерих на село, струните бяха високи 1-2см и се мъчих цяла година да изсвиря някой друг акорд на нея неуспешно, после си купих Скуаяр за 230 (който още имам) и тогава се зарибих яко :dance:

ето я въппросната орфейка с лакиран от мен гриф и малко модове

86433967sg6.jpg

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.