Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой с каква китара почна?


Cupatincho

Recommended Posts

То тва като гледам е бас :greenangel: Иначе е почти нов, само има малък проблем с бриджа и единия ключ е за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе, аз започнах на един акустично-електрически орфей, който беше в толкова лошо състояние, че надали и днес ще може да изсвиря нещо смислено на него, след него се уредих с една превена (но не съвсем сполучливо) китара, която ако не друго, поне звучеше вярно, после последва чисто нова електрическа кремона за 91 лева, която също беше доста зле, и чак около 2 години след това успях да налазя някаква по-нормална китара, един стар и супер тежък червел

 

едно време беше много тежко, не само от към инструменти, а и от към оборудване. по времето на първите ми две китари си скъсах нервите с правене на разни ефекти, бях набарал една БГ книга с разни схеми и обяснения за различните ефекти, и правих разни летящи платки без кутии, включвах ги в радио респром, или в краен случай в един ВЕФ, на който му бях изкарал линеен вход на задната страна. малко след кремоната си взех и първия процесор зуум 505, беше голяма тръпка :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бях с една електрическа Кремона ;), която купих от барабаниста на групата, в която свирех през далечната 97 за 3000лв, които тогава се равняваха на около 25$ и след три дни долара стана 3000лв...беше ми доста скъпа покупка отвсякъде погледнато :hysterical:...и след година и половина ми докараха един squire от лондон и бях най-голямото гъзе :hysterical:......а сега вече стигнах и до strat mexico..., а в преспектива съм се вгледал в д 18 на martin&co., ама....поживем... увидим:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах с кремонка акустична.Добра е и сега вече 5 година си ходя на уроци с нея.миналото лято си зех ФЕНДЕР Стратокастер (ама Squier) голямо мъчение ама е добре като за 250 лв и начална китара.И ся събирам за БС рич стандарт уарбеаст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почнах с една отлежала в магазина акустична кремона правена за германия, иначе електрическа- Джаксон JS1 :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

21.06.2013г. Някакъв софиянец ме прекара по интернет с една китайска ама има що годе хубав звук (липа е цялата). И преди месец и половина си избрах една Кремона 40годишна :virtuoz: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май няма китара, която цялата да е от липа...

Я, покажи някоя снимка, да видим.

Какво имаш предвид, че те е прекарал? Продал ти е за 1500лв. китайска китара, или ти си очаквал американска хубава китара за 200 лв, пък той не ти е продал такава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми китара през далечната 77-ма, беше като тази:

 

032604141-big.jpg?r=0

 

 

 

 

А първата ми електрическа китара, доста по-късно през 85-та, беше като тази:

 

032604381-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми китара е един Squier Stratocaster правен в Китай, ужасна китара. Един приятел имаше същата обаче изработена в Индонезия... много по-добра изработка от китайската... много добре даже се свиреше на нея. Така че не си взимайте китайски Squier-и за първа китара.. лично мое мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg S200. Много си я обичах. Беше един много хубав сънбърст. Намирах звука ѝ за прекрасен, повече не ми беше нужно.

Замислял съм се дали да не я издиря, но предполагам че би било прекалено сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми китара беше класическа китара кремона, която имаше адски изкривен гриф. Мама ми я купи от познат живеещ в съседния блок срещу 10 лева. След това ми подариха акустична китара "StarSun" произведена в китай, с тяло от чиста пластмаса. Не помня какво стана с първата ми кремона защото бях много малък но мисля че я изгубих/счупих откривайки за първи-втори път алкохола като концепция. Свирех на тези две китари тривиални български песни с по 3-4 акорда доста време, преди да платя 30 лева за ел.китара Орфей тип Брадва на която започнах да свиря общо казано блек метъл :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми китара евър беше акустична Мартинез. Нея ми я купиха нашите за 90 лева чисто нова. Няколко месеца след това от дългогодишните си спестявания си купих и втора ръка един Скуайър Страт (най-евтините... исках електрик). Имаше страхотен сетъп, пипнат гриф и беше супер удобна. Още от тогава (2005-2006, тогава започнах да свиря) съм голям фен на King Diamond и на скуайърчето прасках яко неща на краля... разбира се без особен успех :D След две години свирене на нея й смених бриджа с един хъмбъкер димарцио. Китарата стана невероятен инструмент за супер малко пари. Сега вече отдавна не съм с нея. Първият ми ефект беше Zoom 606 и съответно първият ми амп едно 8-ватово Pеavey. От всичките тези неща само акустичната китара съм запазил.

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.