Jump to content
Българският форум за музиканти

Топ блус китаристи


Baby Thomas

Recommended Posts

Понеже се навъдиха доста теми за бест китаристи, а в тях се споменават само разни джангър фенове, реших да постна една темичка за отдалите се на най-елементарния и в същото време най-емоционалния стил - The Blues!!!

 

Моята лична класация:

1. Gary Moore - представител на т.нар. от мен брутален блус. Страхотен саунд, много пауър (егати пауъра), много чувство!

2. Stevie Ray Vaughan - Големият Бял. Разцепва и със саунд и с глас и с всичко. Страшен е!

3. Bernard Allison - негърчето с рапърска визия и баскет кецове AND 1. Невероятен е, голям фен съм!

4. B.B. King - цял час може да стои на едно прагче без да ти омръзне. Велик просто!

.....................

2043. Буги Барабата - но коммент :green:

 

П.П. Държа да отбележа, че силно се дистанцирам от хората, които използват термина 'блус' за всяка по-бавна прегръщащо-танцувална песен. Които крайно ме изнервят. Също като употребяващите термина 'йоника'... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 120
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Буги доста напред си го сложил. Гари е наистина върхът, но като стана дума за долната част от класацията, ще те разочаровам с Кийт; да му казвам ли фамилията? :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stevie Ray Vaughan рулира отвсякъде!

Но най-любимият ми блус си остава "Since I've Been Loving You" - Jimmy Page е унищожителен там! Безумна емоция!!! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stevie Ray Vaughan рулира отвсякъде!

Но най-любимият ми блус си остава "Since I've Been Loving You" - Jimmy Page е унищожителен там! Безумна емоция!!! :blink:

Хм, ама айде, то и аз му се кефя "still", ама чак да е в петицата де / че аз почнах отзадъ напредъ/; да подиша малко прахта на Слоухенд и другия, покойния Джими...

Пейдж е сила в композирането; като импровизация+чуство / то блусо е тва/ е назад.

Просто мнение :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..."Since I've Been Loving You" - Jimmy Page... :blink:

Да, кърти отсекъде, чудех се дали да го пиша, ЛедЗеп са супер яко блус-ориентирана банда, ама... Не го включих :D

 

Ерик Клекнал нещо не ме кефи твърде доста. Освен ънплъгт-а, където просто е много злобен!!! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Billy Gibbons(ZZ Top)

Tom(нека почива в мир) и John Fogerty(Credence Clearwater Revival)

аз по принцип не съм гоялям фен на този стил но тези са ми любимците :inlove: :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

присьединявам се кьм горните мнения и допьлвам

PETER GREEN , JOHN LEE HOOKER

 

а пьк Буги Барабата ме кефи - даже имам 2-3 негови албума

какво като е тип горила

много по добре отколкото да е като ДиКаприо

 

Ние от Коньовица се поддьржаме :)

watch out!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. SRV

2. Robert Cray

3. Gary Moore

 

От българските китаристи се кефя на Буги Барабата (абе кефи ме пича :) ), Ники Драгнев (чуйте солото на "кучето на крайния квартал"), Миро от Сафо има як фил, Мархолев свири също кефещо, Павел Васев също ми е фаворит ама се чудя дали да го броя към блусарите :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.