Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос от начинаещ


Recommended Posts

Здравейте. Нов съм във форума, така че, ако объркам нещо се надявам да не се сърдите.

Сега да пристъпя към въпроса ми. Реших че искам да си купувам кларинет и да се уча да свиря. Мисля да свиря народно, а и съм аматьор. Харесал съм си един кларинет и искам да ми кажете дали става за целта. Ето го и него http://www.camerton999.com/index.php?s=det...=71&Link=55

Ще съм Ви благодарен за всяка помощ от Ваша страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^С учебна цел, всеки инструмент /стига да е технически изправен/ е добър. Е, показаният кларинет е много ефтин. Може и да не строи добре. Мисля, че е направен от пластичен, пластмасов материал. Такъв не бих купил никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

строи добре
Извинявам се за тъпия въпрос, но какво ще рече това?
Такъв не бих купил никога.

Бихте ли ми обяснили защо? А и да ми кажете от какъв материал да търся?

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Проблемът при повечето ефтини музикални инструменти е, че интервалите между отделните тонове може да бъдат фалшиви. Вероятно не между всичките. Но дори един да е, това е достатъчно. Разбира се, пък зависи с колко...А материалът, от който е направен кларинета, трябва да бъде дърво. Той трябва да отговаря на определени условия, но това е работа за специалисти. Добре е да имаш около себе си поне професионален музикант, когато купуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом е така защо ги продават? И все пак ще може ли да се изкара една песен що годе свестно? А за музикант като купувам няма да имам за съжаление с мен. Значи да не го взимам така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Всеки може да купи каквото пожелае. Искаше съвет, получи го. Светът е пълен с некачествени стоки. Те съществуват, защото ги купуват. На ниска цена. Ти решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един последен въпрос. За колко пари мога да си купя що годе сносен нов кларинет като за мен (начинаещ) ?

И става ли нещо втора ръка, но като нямам с мен човек, който разбира явно този вариянт отпада.

Благодаря Ви много за помощта, която ми оказахте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.