Jump to content
Българският форум за музиканти

Среща на басисти


Recommended Posts

хммм, понеже се очертава да сме доста магарета трябва да обмислим как да организираме вдигането на шум ... че ако почнем всички на куп ще е голяма какафония.

 

мислете и вие за евентуални решения, определено съм отворен за всякакви предложения.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 464
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам няколко предложения, които ще ми помогнат да си преборя мързела и да дойда :greenangel: :

1.Като измислите часа, дай точен адрес, защото аз не знам къде е реп.ком

2.Нека всеки, който ще идва, да каже какво ще носи, за да стане ясно дали ще се поберем

3.Добре е всичко да се разположи, така че да може да се вижда и пробва, евентуално

 

От мен- "Ibanez" 1016- 6 стр., Hartke Kickback 12 и ако е рекъл Господ 2 седмструнни "HK"

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, чувствам се страшно изкушен да намина и аз да се запозная с всички ви :greenangel:

Проблема ми е, че може би само ще преча защото съм прекалено начинаещ :huh: Но пък хубавото е, че ще мога да се назяпам на пинизи :)

Другия и вече основен проблем е, че на 19ти ще имам изпит по латински, а за съжаление нищо не знам.. а умрял език не се учи за два, три дни (макар че много ми се иска да стане така..)

 

Ще помисля, пък надявам се да сколася :) Иначе - поздравления, страхотно начинание!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добра идея от johniebgood!

 

точният адрес е кв. Кр. Поляна, бул Никола Мушанов 114, зад бензиностанцията на OMV

 

от мен

1. Ibanez BTB555

2. един акустичен китайски бас

3. 2х12 бас кабинет (има 2бр woofer-и на центряалното с Celestion говорители, може и тях да изцепим)

4. 2бр. усилвателя

5. G-Major

... ми това е от мен .. ехехех и най-доброти за мен е че не трябва да мъкна нищо .. ехехех колко практично само

 

@Александър Стратев - in bira beritas ще има да знИш ... ако разбираш за какво става дума значи ще си вземеш изпита .. ехехех ...

 

пак повтарям - поканени са ВСИЧКИ БАСИСТИ, без значение от пол, религия, начинаещи, напреднали, професионалисти и тн.

 

Поздрави

Алекс

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като знам какви са условията на мястото при Vhcs (репетиционната на група OFF ROAD), да не вземем да се изкушим да си правим джем-сешън на басисти, които свирят и на китара, барабани,клавири, микрофон :)

 

Един IBANEZ EDB (едва Си ми е най-дебелата) от мен ;

комбо EDEN NEMESIS 2x10 ;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че разбрах :)

С малката забележкаа, че са си нямали думичка за бира специално и са използвали "fermentum", но да не навлизаме в излишни подробности :P

Еми ще се постарая да се домъкна и аз.. най малкото Красна Поляна ми е доста близко :)

Евентуално ще си домъкна и Фендъра, да види свирене :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко ламер-ентусиаст го раздавам, но домкакина рече, че и ламери може тъй че ще намина с радост :)

Ще нося в джеба една ямашка RBX 374, сансампче из Никифена :) и биричка разбирасе!

:P:P:virtuoz::virtuoz::virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз написах и по-горе, но тук в подробности:

басче Vintage V940, аналогово процесорче Boss Be5b - стига толкова, че ако и усилвател донеса, няма да остане място за нас басистите от усилватели.

Иначе все пак, ако някой е навит да пробва една антика като моя Laney DP 150 Bass (- усилвател с вграден 10 параметрик EQ, Noise Gate, Limiter Pre-Eq, Shape и още един контрол, който не можах да го разбера какво точно аджеба прави, освен че ми докарва пънч звук и това в далечната 1989-а година негде в UK), може и да се насиля да го помъкна.

 

Естествено и бира де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аве взимай, ще ги мерим :hysterical:

 

Е, надявам се да ти издържат амортисьорите ... :slap:

 

Аз ще домъкна и YAMAHA RBX 250, която купих преди няколко месеца от BabyThomas ;)

 

А ако някой продава нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ооо надушвам аз как ще стане доста приятна сбирка ... от мен като добър домакин ще има (поне) 2 каси бира ... ако не ме домързи може и да измета ... ехехехех

 

да допълня още нещо - не е задължително да се мъкнат инструмент(и) и/или апаратура ... важното е желание да има, да си изкараме готино, да се запознаем, и разбира се да обменим идеи и опит

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, сига де, какво е по-важно от това да видиш други инструменти и апаратура, че и да имаш възможността да ги пипнеш...Бирата-ясна, в моя случай и не е важна, защото съм с кола, а идеи и тук можем да обменяме. Няма да даваш сега на заден, тамън ми стана интересно... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vhcs, има ли времеви лимит докога може да се вдига шум на мястото на сбирката? Защото като гледам къде е имам вариант да дойда чак около 23 часа. Иначе като техника - ще си донеса баса - Warwick Corvette $$-SE Zebrano II 5 струнен и примерно едно Dunlop CryBaby Bass. :godbless:

 

Поздрави,

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.