Jump to content
Българският форум за музиканти

Евтини слушалки Watson


Recommended Posts

CyberGene, в сравнението не си споменал нито една марка, която да е известна с добрите си слушалки, а предимно ширпотреба т.е. не се изненадвам, че Уотсън-а звучи по-добре.

 

Добри слушалки правят (редът не изразява предпочитание) - Sennheiser, Beyerdynamic, Grado, Shure, AKG, Koss. Има и други, по-екзотични, но тези са по-разпространени и гарантирам че ще свършат работа.

 

Ако искаш погледни в този линк за препоръки:

http://headwize.com/ubb/showpage.php?fnum=1&tid=7601

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза евтини слушалки, единственото което мога да ти препоръчам е К55 на АКG просто нямат аналог цена-качество. :)

 

Чувал съм скъпите (както каза съфорумеца) трицифрени модели ина AKG доста по-добри са от евтинкото К55, но пък цената е не само доста по-висока, но няколко пъти по-висока. :)

 

Взех си преди една седмица К55 с цел да си правя звук на процесора с минимум coloration, така че после, като го пусна през линеен пулт, да звучи максимално близо до това, което съм си направил вкъщи (препоръчаха ми ги като евтин вариант за тази цел едни наистина професионални озвучители, няма да им споменавам фирмата).

 

Засега мога да кажа единствено, че звукът няма нищо общо с компютърни или хай-фай слушалки, средите са много по-слаби. Със сигурност не бих слушал с тях музика за удоволствие. Дали ще свършат работа за целта, за която ги взех, все още не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
значи XD серията е подходяща за Dj-ски слушалки така ли ? ... мощни и със много среди нали ..

ся съм се спрял на V250V но незнам какво точно да си взема още,неискам да збъркам и аз във избора си,а и разполагам само със 120лв. и избора ми трябва да е точен. шот да не стаа после .. :wallbash:

работата трябава да е ... :dance::ok:

Ми значи аз имам едни mdr-xd200 .Ползвам ги за смесване..за не много шумни помещения са добре.Вадят приличен и силен звук доколкото е възможно за тези пари.

Редактирано от MDMACORP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Виждам, че темата е доста стара, но ровейки се за друго из форума попаднах на него и все пак реших да ти отговоря. Всъщност обяснението за кучата марка е доста просто - WATSON не е марка на производител, а марка на произведена за METRO стока. Относно въпросните слушалки - те са произведени за METRO и истинската им марка е HAMA HK-236 . HAMA вече не ги произвежда за METRO, поради изтичане на договорите, но за това пък можеш да си купиш същите слушалки, нo тях не пише WATSON. Има ги в две разновидности - с 30 и с 40 мм мембрана HAMA HK-236 и HAMA HK-237

(WATSON са с 30 мм)

http://electronics.market.dir.bg/xoffer.ph...&shop_id=57

естествено цената е по височка, отколкото беше едно време в METRO, но се вмества в 30-35 лв. Качеството обаче е съизмеримо с това на слушалки с цена в пъти по-голяма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да добавя моя случай. 2004г от USA си купих най-евтиния преносим CD mp3 player марката беше Durabrand а цената 30 долара(всякакви маркови такива плеари почваха от 60 долара). Та плеара се скапа на 2рата година но слушалките си ги ползвам и до днес и звучат пъти по добре от всички подобни маркови и немаркови слушалки.

Ето го плеара със слушалките : http://di1.shopping.com/images1/pi/27/7e/0...12%20AM&r=1

 

Ако говорим за параметри - много по широка честотна лента и в областа на ниските и въс високите честоти, значително по-добра чувствителност. Не съм ги мерил с апаратура, но на слух са наистина пъти по-добре.

Редактирано от Portnoy_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха,интересно слушалки.Тъкмо си търсех някакви по -обикновени за паралелно прослушване/мислех да вземам от филипсите,но май ще купя хама-та.Само не знам доколко са напомпени/имам предвид ниските честоти/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

най-качествените слушалки, които съм ползвал са едни БГ, които купих през далечната 1991г

бяха с една широка кожена лента отгоре и най-големият им недостатък беше че бяха много тежки

и трудно стояха на мастото си

... но като звук... още въздишам по тях... а бяха на смешна цена

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Е-е-е, Buff, хубаво ме подведе, приятелю! :slap:

 

Днеска ми докараха Hama HK-237 чрез Amazon срещу 32 лв. Парите не са проблем - въпросът е, че ми се развали денят - сега, като виждам (чувам) колко са зле, се чувствам доста гадно! :crying:

 

На външен вид Hama са същите като Watson от Metro (е, HK-237 специално са с големи наушници, но останалото е същото). Не бих се наел да коментирам безумно евтината цена. Звукът отблъсква!

 

Закрепил съм си Watson-ките от Metro с няк'во винче, грозно е, но мога да ги държа на главата си.

 

Слушал съм какви ли не - от Philips, Sony та до Creative, Altec Lansing. Прослушвал съм такива между 100 и 200 лв., но, или звучат фалшиво в дадена част на регистъра, или са с динамиката като за.. едва ли не някоя кокошка, или са заглъхнали, или не са настроени, или нещо друго. . :help:

 

Интересно е, че слушалките чак след 200 лв. и то в някои от случаите, започват да се доближават до тези Watson, които ми купиха съвсем случайно от Metro за 15 лв. :music:

 

А сега за емоциите: при Watson гадното е, че, като спреш мусиката, е като да ти позвънят по време на секс или нещо такова.. Захранвам ги със система, която е съвсем малко повече от 100 пъти по-скъпа от тях и пак имам чувството, че в нея е най-слабата брънка от веригата. :jazzband:

 

Както и да е, ей сега ще си пусна нещо. . :drummer::cheers2::dance::rocker:

 

Успех, приятели!

 

Уф, щях да забравя: ако някой много държи на току-що получени от производителя Hama HK-237 (в България не се продават!), моля, да не се притеснява да ми пише на tzvetkov40@gmail.com ! :)

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия Watson-и съм ги ползвал доста време, е според мен са ужасяващи! Намествам микрофони около пиано, слушам през Уотсъните, отивам в контролната зала, звука няма нищо общо. То това е естествено де, ама така и не можах да се науча да преценявам по тях, а на евтините АКГ-та се получава. В същото време обаче една от преподавателките ми си правеше на тях перфектните миксове и според нея баш на тия слушалки много ясно се чуват грешки и дефекти в микса. Иди разбери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.