Jump to content
Българският форум за музиканти

Евтини слушалки Watson


Recommended Posts

Колеги, значи сблъсках се с един невероятен парадокс. Купих си преди 4-5 години едни слушалки Watson от Метро за 8 лева:

 

watson.jpg

 

Купих ги не защото ми трябваха, а защото тогава пазарувах с едни купони и ми трябваше нещо за тия пари, с което да си допълня до стойността на купона. Дори не съм мислил, че ще ги използвам за нещо. Още тогава си спомням, че вадеха много добър звук, но не ми е направило чак такова впечатление, защото по принцип не ползвах често слушалки преди. Обаче в течение на годините почна да ми се налага да ползвам различни слушалки и тъй като тия Уотсъни така и не съм ги взимал насериозно, се охарчих маса пари за различни маркови слушалки (е, не са от най-скъпите Сенхайзери и прочие), като се почне от два вида Филипси от тези за по 20лв, дето са едни такива големи и тумбести и ти обвиват ушите, разни тапички от всякакви марки (Samsung, Sony, Sennheiser), мине се през JVC за 50 лева, та се стигне до последните слушалки Sony MDR-XD300 за 100 лева (Невероятно огромни и съзадават впечатление, че това СА СЛУШАЛКИТЕ, с не знам си там кви неодимови ли бяха магнити, па с н'ам още кви си екстри и позлатени накрайници). Тези последните си ги купих, заради новото ми електронно пиано Roland RD-700SX, което има прекрасен звук от Стейнуей. Е, какво да ви кажа - свирих, свирих със Сонито известно време, обаче нещо ми се струваше не както трябва, накрая се сетих за тия Watson, извадих ги и - познайте? Звукът е убийствен! Направих тестове с всичките ми комплекти слушалки с пианото, с усилвателя ми Pioneer, с MP3 плейъра ми, и във всички случаи победителят е тази куча марка! Чудя се как ще ми обясните това!? Ако някой е ходил скоро до Метро и ги е виждал да ги продават още, ще ида и ще си купя 10 комплекта такива! Просто не мога да повярвам какво става. А принципно съм малко субективен тип и бих се подвел от марката и бих си самовнушил, че Сони звучат по-добре. Ама квото и да се опитвам да си самовнушавам, няма съмнение, Уотсън е марката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май наистина си самовнушаваш. До такава степен, че (дано да не е така) по този начин си си изработил грешна представа за качествен звук. Уотсън НЕ е марката, драги ми Шерлок, не ставай смешен. Освен това из изброените от теб марки слушалки не видях нещо наистина студийно, демек малко по-качествено от най- ниското ниво. Зарежи таз песен, чуй някъде някакви хубави слушалки, пък било то и АКГ, но трицифрена серия, и ще усетиш заблудата. Иначе и аз си мислех, че първият ми уокмен от далечната 87 е най-съвършената стерео система, създавана от човека, но сега това е само мил детски спомен. Привързаме се към някои вещи и ни се иска те наистина да са толкова хубави, за каквито ги мислим, но уви - това рядко е така. Което не значи да не си слушаш клавира с тези слушалки, щом те кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм и с двама ви. Искам да си купя някакви готини слушалки, но все пак не ми се дават много пари. Кажете ми някакви истински слушалки, които да са възможно най-евтини? На мен ми е ясно, че не може слушалки за 8 лева да са марката, обаче е факт, че звучат по-добре от Сони за 100 лева. Явно, че просто Сони, Филипс и т.н. са също ментета и по някаква случайност Уотсън е малко по-добро менте от останалите... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам няколко предложения за теб,от добра марка а и от добар клас и не особенно скъпи за професионална работа. PIONEER SE-A1000 180lv. http://www.electron.bg/product_info.php?pr...t=2a&page=3 ; PIONEER SE-M10R 285lv. http://www.electron.bg/product_info.php?pr...t=2a&page=3 ;

PIONEER SE-M380 70lv. http://www.electron.bg/product_info.php?pr...t=2a&page=3 ;

PHILIPS SBCHP830 90lv. http://www.electron.bg/product_info.php?pr...t=2a&page=1 ;

SONY MDR-NC6 80lv. http://www.electron.bg/product_info.php?pr...t=2a&page=5 ;

SONY MDR-V250V 60lv. http://www.electron.bg/product_info.php?pr...t=2a&page=6 ;

SONY MDR-V300 100lv. http://www.electron.bg/product_info.php?pr...t=2a&page=6 ;

SONY MDR-XD200 60lv. http://www.electron.bg/product_info.php?pr...t=2a&page=6 ;

SONY MDR-XD300 110lv. http://www.electron.bg/product_info.php?pr...t=2a&page=6 ;

аз мисля скоро да си копувам слушалки и предвит пърите с които ще разполагам съм се спрял на някой от SONY-тата,като искам да отбележа предвит ниската си цена SONY MDR-XD200 са добри слушалки,работил съм с такива и то на не малко години.

избери според парите които разполагаш и по добре веднъж дай много пари и да не се занимаваш повече отколкото да си копуваш всеки месец слушалки и да спреш да ги мислиш. :wallbash:

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно по-горе съм описал, че си купих преди няколко дена Sony XD300. Звукът им има прекалено много средни, иначе са много мощни и сигурно са идеални за диджействане. Всъщност те са поводът да започна да пиша тази тема, защото Уотсъна имат по-добре балансиран звук от Сонито, макар и да не са толкова мощни. За мен остава надеждата, че професионалните слушалки като AKG, Sennheiser и т.н. ще ми свършат работа, но така като гледам цените им започват от 200лв нагоре и не виждам особен смисъл да взимам нещо, което няма как преди това да тествам с пианото ми и да се окаже, че съм си хвърлил парите на вятъра, защото да кажем не си пасвали импеданси или знам ли го там какво е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като през ръцете ми (и ушите ми) са минали тонове от евтини слушалки имам някакви впечатления от тях. Напълно е възможно да си случил модел, който да дава що годе балансиран звук, особено що се отнася до пиано саунд. Имах такъв случай с едни уокменски слушалки на Панасоник (не тапи, а подобни като твоите от снимката)....и досега си ги пазя, само ги моднах, като ги монтирах в голям корпус на едни други излишни слушалки, за да ги направя затворен тип и да могат да се регулират. На евтините модели не им се стараят много, тестовете са символични и веднага се пускат в производство. По тази причина както казах е възможно така да се съчетаят параметрите на мембрана, магнит, корус и т.н., че да изкарат добър (или поне приятен) звук.

 

П.П. А за малките модели на XD серията на Сони....не ми говорете....и аз се излъгах да си взема едни, които след седмица продадох на половин цена. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи XD серията е подходяща за Dj-ски слушалки така ли ? ... мощни и със много среди нали ..

ся съм се спрял на V250V но незнам какво точно да си взема още,неискам да збъркам и аз във избора си,а и разполагам само със 120лв. и избора ми трябва да е точен. шот да не стаа после .. :(

работата трябава да е ... :wallbash::whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. А за малките модели на XD серията на Сони....не ми говорете....и аз се излъгах да си взема едни, които след седмица продадох на половин цена. :(

 

Специално за Sony и аз не знам кво да мисля като гледам в eBay китайците как флудят с евтини Сони слушалки (най-вече точно диджейските). Ментета? А тези, соито продават в България - ментета или не? :wallbash: Мътна история, още повече като става въпрос за субективна преценка. Както и да е.

 

Щом си те кефи най-много звука, докато свириш, какво може да се каже., нали въпроса е да ти е кеф. Още повече ако с тях свириш най вече соло - кой знае, може да са перфектните слушалки за тази бленда (ако съм разбрал правилно)

 

Ясно е, че е от много по-ключово значение при миксване и мастеринг, дали звукът е точен. Т.е, при финалните фази. А там така или иначе, ако не чуеш звука поне веднъж на монитори, е съмнително.

 

И аз между другото карах дълго време на споменатите Philips (това обгръщането на ушите може би ме зарибява) - когато пътувам повече и все се опитвам да ги напъхам в чантата на лаптопа и други кофти места, и ги почупвам тотално още на третия месец , тогава 4х25 за Philips е доста по-различно от 4х200 за AKG.

Но като имам точни монитори, на които също слушам нещата, някак си изграждам представа кое как ще звучи от слушалките на мониторите, напр. че басовете ще избият и т.н., и не са ми толкова "заблуждаващи".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза евтини слушалки, единственото което мога да ти препоръчам е К55 на АКG просто нямат аналог цена-качество. :(

 

Чувал съм скъпите (както каза съфорумеца) трицифрени модели ина AKG доста по-добри са от евтинкото К55, но пък цената е не само доста по-висока, но няколко пъти по-висока. :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз пък другото което си мисля е че всеки човек по различен начин въсприема тоновете,разбирасе не в голяма разлика а в проценти,затова не от всеки човек става музикант. за да си музикант трябжа да имаш добар и пипкав слух както знаете. от там може да идват и малките разлики в предпочетанията ... за едни определен тип слушалки може да са добри за други не,въпрос на "вкус" изглежда. затова ако слушалките които сте си взели просто ви харесва как се чува и ви допадат няма нужда да се притеснявате. аз сега си търся слушалки и отсявам,доколкото разбирам сонитата са ментаци ... и много мнения ме насочват към това да си взема акг,още си избирам модел от 2-дву или 3-ри цифрените серии и да са към 100-тина лева и да имат голяма мощност ..... по добре "7 пъти да проверяваме и ведний да копуваме" ... :)

Редактирано от dj_valiente
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика между качествени слушалки за слушане и наслаждаване на музика ( хай фай) и такива за правене на музика - записване, прослушване на работния материал, миксиране и въобще участие в целият процес на мониторинг. Едните трябва да бъдат с по приятен за ухото звук, за да няма умора, да има комфорт и слушащият да изпитва удоволствие от цялата работа...другите пък са точно обратното - те дават по-верна звукова картина и не звучат така приятно точно защото ги няма изрязани тия по неприятни честоти...така например к271 на АКГ са доста скъпи - към 300лв или нещо от сорта, и звука там си нямате на представа колко е неприятен, но когато човек смеси нещо на тях и там звучи добре - ще се изненадате от добрият резултат навсякъде. Точно обратното става когато се смесва на хайфистки или други нелинейни слушалки - ако нещо звучи добре там при микс вкъщи - то звучи обикновено зле другаде, защото звука на тях е лъжлив. Това е по-принцип проблема, а че вече има най различни аспекти и интерпретации спор няма - човек може да направи супер микс и на слушалки за 50 ст, стига да знае какво прави.:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще правиш само микс си мисля че не ти трябва аудио интерфейс освен ако тоя на лаптопа не е пълна скръб. Аз записвам и затова ми трябва. По принцип дали слушам през него или от тоя на лаптопа няма разлика ... поне при мен

 

 

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 години си взех едни Watson, но не точно така изглеждащи - с по- готина облицовка. Всъщност момент да ги снимам.

 

image342bh2.th.jpg

 

Бащата донесе едни Sony- та за 35 кинта и някакви Филипси на малко по- висока цена, които да пробвам и да си избера. На мен обаче не ми допадна звука никак, той отиде и взе някакви си Уотсън и вика 'Пробвай ги тея'. Аз погледнах куче- марката и ми стана интересно какво ще представляват, но ги включих и се привързах много към тях. В последствие сме си правили тестове с авери с маркови и по- малко маркови слушалки, но определено тези заемаха все челните места - не мога да отрека, че Сонита над 100 лв вадят малко по- добър звук, но не съм виждал по- качествени слушалки в ценовия клас до към 60-тина лева, при все, че тези са 11 лв. Тук говоря и от любителска страна - просто не бих дал над 40-50 лв. за слушалки.

На снимката се вижда, че слушалките са 2 чифта - веднъж изскубах кабела на едните след 2 години ползване и взех още едни, докато си преправя първите. В Метро дори има комплект 2 чифта за 18-20 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.